A fejlesztések keretében a gyakorlati oktatást segítő digitális infrastruktúrát is nagy mértékben megújítják, a 21. század elvárásainak megfelelően hibrid oktatásra alkalmas termeket is kialakítanak. A számítógéptermek kialakítása és fejlesztése, valamint a szükséges informatikai és audiovizuális eszközök beszerzése mind azt a célt szolgálják, hogy az oktatók és hallgatók digitális készségei egyaránt fejlődjenek, és hogy a MATE európai szinten is versenyképes legyen.
Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke a támogatás elnyerésének bejelentésekor hangsúlyozta, a magyar innovációs rendszernek központi szereplője a magyar egyetemi hálózat. Az utóbbi években elnyert támogatások azt mutatják, hogy a MATE kiemelten teljesít e téren, azonkívül élen jár az újonnan megkötött együttműködésekben is, mint amilyen például a Nemzeti Laboratóriumok Hálózata.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemet azzal a filozófiával hoztuk létre, hogy egy erőtérbe hozzuk össze a magyar vidék, a magyar vidéki értelmiség képzésére rendelkezésünkre álló innovációs, kutatási és oktatási hátteret, így segítve a magyar agrárgazdaság újjáépítését a XXI. század kihívásai közepette, mondta ugyanott Gyuricza Csaba, a MATE rektora. Elmondta továbbá, az egyetem nemcsak Közép-Európa legnagyobb agrárfókuszú felsőoktatási intézménye, hanem egyben a legnagyobb földrajzi kiterjedésű egyetem is a régióban: az ország különböző városaiban és régióiban, egymástól több száz kilométerre helyezkednek el a kampuszai – ennek minden előnyével és hátrányával együtt.
Különösen fontos feladatnak, egyben nagy kihívásnak nevezte a rektor a modern infrastruktúra megteremtését, mert e tekintetben komoly elmaradása volt az oktatás, a kutatás, az innováció minden területének. „Az intézmény azonban jó úton halad, mivel az elmúlt években sikerült egy olyan piaci rendszerbe illeszteni az egyetem működését, amit a gyakorlati élet is elvár. Csak az elmúlt másfél év alatt több mint 15 milliárd forint értékben tudtunk elindítani fejlesztéseket, beruházásokat, felújításokat, közel 10 milliárd forintból kezdtük el fölújítani a gödöllői komplexum épületeit, illetve a sportcsarnokot, Keszthelyen 1 milliárd forint értékben újítottunk fel oktatási termeket és kollégiumot, Szarvason pedig egy 800 millió forintos beruházással öntözési, kutatási, innovációs gyakorlati központot adtunk át. Ezeket egészíti ki a most bejelentett, közel 3,5 milliárd forintos fejlesztés, amelyet négy kampuszon, Gödöllőn, Kaposváron, Keszthelyen és Szarvason indítunk el, és amely egyszerre szolgálja az energiahatékonysági átalakításokat, valamint a digitális infrastruktúra fejlesztését” – mondta el Gyuricza Csaba.
Forrás: Magyar Mezőgazdaság