Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Kutatási tér és szemkamera
2020. október 31.
Módosítás: 2020. december 17.
Olvasási idő: 4 perc

Kóstoltatásra is alkalmas előtér, tágas csoportszoba, detektívtükör, megfigyelő és technikai helyiségek, modern eszközök és professzionális stáb mutatkozott be a Pannon Egyetem Fókuszlabor megnyitóján Veszprémben. Az egyetemi és szakmai támogatók mellett a városvezetés és a média is részt vett a tájékoztatón, majd a fókuszcsoportos kutatás demonstrációján is.

A Pannon Egyetem és a Gazdaságtudományi Kar legfiatalabb tanszéke a dr. Veres Zoltán vezette Marketing Tanszék. Mégis, szinte az egész város szívügye lett a Fókuszlabor megvalósítása. A közel tízezer hallgatót befogadó Egyetem innovációs tudásközpontként jelentős szerepet tölt be Veszprém városa és a térség életében.

Ez az 56,5 millió forintos beruházás sokkal távolabbra mutat, mint a kutatás tantárgy versenyképes, nemzetközi színvonalú, gyakorlati oktatásának lehetősége.

Aktívan hozzájárul ez a projekt ahhoz, hogy a Pannon Egyetem a régió innovációs, tudományos és gazdasági motorja legyen, összekapcsolja az akadémiai és piaci szereplőket a kölcsönös értékteremtés jegyében.

– Az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az NKFIH fontosnak tartja az egyetemi infrastruktúrák fejlesztését, korszerűsítését a gazdaság és hosszú távon az egész ország szempontjából.

Programjainkban nagy hangsúlyt helyezünk az egyetemközpontú innovációs ökoszisztéma ösztönzésére. Ez az alkalmazás jó példa arra, hogy az egyetemek tudásbázisa hogyan hasznosulhat a gyakorlatban a piacon, a tudásközpontokra alapozva ezt az irányt kívánjuk ösztönözni – hangsúlyozta dr. Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, majd kiemelte: az egyetemek a nemzeti tudásvagyonért és annak gyarapításáért is felelnek.

A gazdasági szférát többek közt a régióban működő Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezetője és a Balatoni Kör elnökhelyettese képviselte.

Kutatási aranybánya A Pannon Egyetem több mesteroktatója, a kutatás gyakorlati tapasztalatait is beépíti a tanmenetbe. A 170 m²-en elhelyezkedő Fókuszlabor tevékenységében már az alapszakos hallgatók is részt vehetnek, így a klasszikus kutatási modellek mellett a legmodernebb módszertanokat és eszközöket is megismerhetik és elsajátíthatják. A hallgatók mellett a kutatók, oktatók, tudományos munkatársak, egyetemi partnerek, piaci és különböző iparági szereplők is profitálhatnak ebből a létesítményből.

A résztvevők örömmel próbálgatták a Tobii Pro Glasses 2 típusú szemkamerát, amellyel a szemmozgás és a nézés is követhető és hangrögzítésre is alkalmas. Az érzelmek nyomon követése a termék, csomagolás, kommunikáció fejlesztésben, a ránézési sűrűséget mutató hőtérképek pedig az üzenetek hatékonyságának mérésében lehetnek iránymutatók. A laborban fix kamerás berendezés is található, amely főként a webes megjelenések és a print kiadványok tesztelésére hivatott.

A teakonyhával felszerelt előtérben kóstolók és előkészítő beszélgetések is folytathatók. A Fókuszlabor csoportszobája rendkívül tágas, akár 12 fő befogadására is alkalmas. Két kamerával, két mikrofonnal, óriás képernyővel és detektívtükörrel felszerelve ideális infrastruktúra a fókuszcsoportos kutatások lebonyolításához. A demonstrációban „Veszprém 2023 Európa Kulturális Fővárosa” témában zajlott a moderált beszélgetés, miközben a megfigyelőszoba és a tolmácsfülkével is rendelkező technikai helyiség felszereltsége is bemutatásra került.

A gazdasági tudományterületeket szolgáló egyedülálló vizsgálati tér a Pannon Egyetem EFOP-3.6.2-16-2017-00017 azonosító számú „Fenntartható, intelligens és befogadó regionális és városi modellek” című projekt keretében valósult meg. // Kutatási tér és szemkamera Research complex and eye tracking The youngest department of the Veszprém-based University of Pannonia’s Faculty of Business and Economics is the Department of Marketing – led by Dr Zoltán Veres – which built a Focus Laboratory from a budget of HUF 56.5 million. At the opening ceremony Dr Zoltán Birkner, president of the National Research, Development and Innovation Office (NKIFH) told: they give priority to developing the infrastructure of universities and to building an innovation ecosystem that is university-centred.

The 170m² Focus Laboratory is a place where the latest methodologies are taught and cutting-edge technology is used. Those who were there on the first day were happy to try to the Tobii Pro Glasses 2 eye tracking device. There is also a small kitchen in the laboratory, where tasting sessions and preparatory discussions can be held.

The group room of the Focus Laboratory can seat up to 12 people. It is ideal for doing focus group surveys, as it is equipped with two cameras, two microphones, a large-size television screen and a detective mirror.

Forrás: Trade magazin

Utolsó módosítás: 2020. december 17.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?