Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
A MATE innovációs ökoszisztéma-fejlesztésének eredményei
2023. október 27.
Módosítás: 2023. október 27.
Olvasási idő: 2 perc

A 2021. február 1-jén létrejött Magyar Agrárés Élettudományi Egyetem (MATE) Európa egyik legnagyobb agrárfókuszú, multidiszciplináris képzési és kutatási helye, tudásbázisként működő felsőoktatási intézmény, mely tudományos eredményei révén hatalmas innovációs potenciált képvisel.

A MATE négyéves ciklusban fejlesztette innovációs ökoszisztémarendszerét a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019 -00006 pályázatának támogatásából.

A felsőoktatási intézmény tudásközvetítő szerepének hatékonyabb kiaknázása érdekében létrehozott egy olyan központi szervezeti egységet, melynek kiemelt tevékenysége az Egyetem széles körű szellemitulajdonportfóliójának gondozása, valamint az új szabadalmak és oltalmak létrejöttének koordinálása. A megalakult Innovációs Központ támogatja innovációs projektek megvalósítását, a szellemi tulajdonjoghoz kötődő ügyekben való eligazodást és a finanszírozási lehetőségek beazonosítását.

Az Egyetem kiemelt figyelmet fordít a kutatás támogatására.

A kutatói tevékenység ösztönzése érdekében az Innovációs Központ fejlesztésében kialakítottak egy differenciált szolgáltatási és kompetenciafejlesztési rendszert, mely általános innovációs alapismereteket nyújt minden egyetemi polgárnak, továbbá differenciált szolgáltatásaival fejlődési ívet biztosít az egyetemi polgárok kutatás- és projektmenedzsmentben való jártassága szerint.

A kutatások támogatása érdekében az Egyetem célja az uniós kutatási és innovációs keretprogramokban való részvétel ösztönzése is, a beadott pályázatok számának növelése, ennek érdekében Horizon Europe Információs pont segíti a sikeres részvételt.

Az Egyetem a pályázat támogatásából Proof of Concept innovációfinanszírozási programot hozott létre az innovációs tevékenység támogatása céljából, illetve a kidolgozott technológiák piaci hasznosításának elősegítése érdekében. A projekt futamideje alatt 13 kutatási projekt számára nyílt lehetőség a projektgazdák innovációs ötleteinek megvalósítására, validálására, prototípusok kifejlesztésére.

A Központ a projekt megvalósítása során kiemelt figyelmet fordított a kutatói utánpótlás támogatására is, melynek érdekében hallgatói tudásátadó rendezvényeket és innovációs versenyeket rendeztek.

A projekt keretében létrejött egy olyan kutatás-fejlesztési és innovációs regiszter is, mely az egyes szervezeti egységekben létrejövő, bevételt termelő szellemi alkotások, kutatás-fejlesztési tevékenységek nyomon követésére alkalmas, valamint az egyes műszaki, innovációs, szolgáltatási, tanácsadási kompetenciák is megjeleníthetők.

A Központ szervezésében innovációs és vállalkozási szemléletet formáló programok is megvalósultak, kiemelkedő eseménysorozata az évente megrendezésre kerülő Egyetemi Innovációs Hét.

Az egyetemi innovációs ökoszisztéma kiépülését a MATE nemcsak szervezeti egységeinek munkájával, szervezett programokkal, képzésekkel támogatja, hanem külső szakmai és vállalati partnerekkel való együttműködéssel, tudásuk, szakértelmük, tapasztalataik bevonásával is.

Forrás: Innotéka

Utolsó módosítás: 2023. október 27.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?