Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Nem papíron, gépen nézhetik a lázgörbét
2019. november 23.
Módosítás: 2019. november 26.
Olvasási idő: 2 perc
A PTE és a Philips együttműködésének keretében a Klinikai Központ alá tartozó egészségügyi intézményekben hamarosan megvalósulhat a digitális betegadatrögzítő-rendszerek kialakítása.

PÉCS Az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával elindult a Területi Innovációs Platformokat (TIP) bemutató országos programsorozat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szervezésében. A programhoz együttműködési nyilatkozat aláírásával helyi egyetemek is csatlakoznak, tegnap a Pécsi Tudományegyetemen is megalakult a TIP.

A platform keretében különböző előadásokat is tartottak a PTE Közgazdaságtudományi Karának aulájában. A kerekasztal beszélgetések során megtudhattuk, hogy a PTE az elmúlt években már számos olyan lépést tett, amellyel a régió innovációs szereplőit ösztönözte együttműködésére. Erre jó példa lehet, hogy PTE és a Philips egy, a magyar egészségügyet jelentősen segítő közös fejlesztésben működnek együtt. A PTE munkatársai a hazai használatra csak részben alkalmas PHILIPS ICCA program továbbfejlesztésével olyan új rendszert –elektronikus lázlapot – alakítottak ki, mely minden főbb részletében igazodik a magyar intenzív terápiás betegellátás gyakorlatához, logikai folyamataihoz. – Magyarországon az intenzív osztályok különleges helyzetben vannak. A betegek számához képest jóval kevesebb a nővér mint amire szükség lenne, de ezen az osztályon jóval több adat gyűlik össze mint bármelyik más osztályon – mondta Jáksó Krisztián, a PTE Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet klinikai főorvos.

Elmondta, hogy az elektronikus lázlap rendszer nagyban megkönnyíti az egészségügyi adminisztrációt, ezzel együtt az orvosok és az ápolók munkáját is.

--------------------

A főorvos a lázlap rendszer előnyeire hívta fel a figyelmet. Ezek közül az egyik, hogy időt spórol mind az orvosnak, mind a nővéreknek. Mint megtudtuk, a rendszer a pécsi intenzív osztályon hétfőtől már élesben működik 16 ágy tekintetében. Egy ilyen intenzív osztályon a vizitidő átlagosan 2 és fél óra, a digitális rendszer miatt ha ez csak másfél órával rövidül, az 6 orvos esetében 9 szabad órát jelent. A rendszer segítségével az összegyűjtött, lekérdezhető betegparaméter adatok kutatásokra is felhasználhatóak.

Forrás: Dunántúli Napló - 2019.11.23. (3. oldal)

Utolsó módosítás: 2019. november 26.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?