Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Országos innovációs fórum
2019. február 14.
Módosítás: 2019. február 14.
Olvasási idő: 2 perc
ZALAEGERSZEG Az Országos Innovációs Fórum tegnapi zalai rendezvényének célját a fórum szervezői az ország újjászerveződő innovációs környezetének megalapozásában, a megújuló kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) rendszerrel kapcsolatban felvetődő javaslatok, igények felmérésében jelölték meg.

Vállalkozók, intézményvezetők, érdeklődő diákok is átfogó képet kaptak tegnap a kormány kutatás-fejlesztési stratégiájáról, a pályázati tervekről és az innovációt segítő cégek szolgáltatásairól.

A zalai megyeszékhelyen is megtartották az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kiemelt szakmai partnerségével 25 helyszínen lezajló Országos innovációs fórumot. A Kamarák Házában telt házas érdeklődéssel kísért rendezvényt Pácsonyi Imre, a megyegyűlés alelnöke és dr. Szabó Antal, a kamara megyei alelnöke nyitotta meg. Szólva a zalai kisvállalkozások nagy arányáról és hatékonyságuk növelésének fontosságáról.

Szavaztak a résztvevők

Cél a kutatás-fejlesztési és innovációs rendszer megújítása

Ez utóbbi célt szolgálta az az interaktív módszer, aminek révén a résztvevők az előadások közben a mobiltelefonjuk segítségével szavazhattak az egyes tervezetek fontosságáról. Szilágyi László, az ITM főosztályvezető-helyettese többek között elmondta: a kutatás-fejlesztés GDP-arányos ráfordítása 2020-ig 1,8 százalékra várható hazánkban, az uniós átlag két százalék körüli, de az uniós cél a tíz éven belüli három százalék elérése.

Sebők Katalin, az NKFIH kutatás-fejlesztési elnökhelyettese pályázati terveikről szólt. A K+F ráfordítások felhasználásának tendenciájáról elmondta, a vállalatok méretének csökkenésével nő az igénybe vett kormányzati források aránya. A kutatók 62 százaléka a vállalatoknál dolgozik, legtöbben a villamosság, az elektronika és az informatika területén. A kutatói állomány 60 százaléka a fővárosban tevékenykedik, s csak 40 százalékuk az ország más részein. Zala megyében 133 a kutatással foglalkozó szakemberek létszáma. Megyénkbe az elmúlt három évben K+F céllal 7,8 milliárd forint támogatás érkezett 107 projekt keretében, a támogatás döntő részét mikro-, kis- és középvállalkozások kapták.

A fórum további részében Mészáros Gergely, az NKFIH uniós referense nemzetközi pályázati lehetőségekről, dr. Gubán Miklós dékán a Budapesti Gazdasági Egyetem KFI tevékenységéről tájékoztatott.

Szabó Károly főigazgató a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum tevékenységéről szólt, Jámbor Eszter, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának osztályvezetője a szellemitulajdon-védelem jelentőségéről tartott előadást. Dr. Koscsó Gáborné, a Bay Zoltán Közhasznú Nonprofit Kft. üzletfejlesztési mérnöke a cég kutatás-fejlesztési szolgáltatásait részletezte. A fórum délutáni részében a vállalkozók kérdéseire válaszoltak az előadók.

Forrás: Zalai Hírlap - 2019.02.14. (1,4. oldal)

Utolsó módosítás: 2019. február 14.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?