Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
A Pannon Egyetem is csatlakozott a Területi Innovációs Platformhoz
2020. február 12.
Módosítás: 2020. február 12.
Olvasási idő: 3 perc
VESZPRÉM Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakpolitikai támogatásával elindult a Területi Innovációs Platformokat (TIP) bemutató országos programsorozat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) szervezésében.

Az alapító okiratot eddig öt vidéki és tizenegy budapesti egyetem írta alá. Kedden a Pannon Egyetem is csatlakozott a Területi Innovációs Platformokat bemutató országos programsorozathoz.

A nyilatkozatot Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke, Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora és Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja írta alá az eseményen. Az eseménysorozat célja, hogy az egyetemi tudásbázisokra épülve olyan térségi szerveződések jöjjenek létre országszerte, amelyek egyszerre biztosítanak lehetőséget az innovációs szakpolitikai irányok közvetlen megismerésére, a helyi innovációs ökoszisztéma szereplői közötti együttműködések kialakítására, erősítésére és új szakmai alapok létrehozására.

A megújuló hazai innovációs ökoszisztéma jövőbeli teljesítménye és versenyképessége szempontjából kulcsfontosságú, hogy a szereplők - szakpolitikusok, felsőoktatási és kutatóintézmények, vállalkozások és szakmai szervezetek - kapcsolatai helyi szinten is megerősödjenek, az intelligens szakosodási stratégia mentén fokozva egy-egy térség innovációs képességét.

A veszprémi Pannon Egyetem kutatás-fejlesztési tevékenységének fókuszában az ipari partnerek igényeire alapozott KFI-portfólió fenntartása és bővítése áll. Az egyetem nemzetközi szinten is elismert innovációs tevékenységet folytat. - Az innovációs képesség egyik mérőegysége a bejelentett és megvalósított innovációs-oltalmak száma, amely tekintetében a Pannon Egyetem - magyarországi viszonylatban - kiemelkedően jól teljesít, hiszen egy európai, huszonhárom bejelentett, valamint tizenhét elfogadott szabadalommal rendelkezik, melyek közül több is a Mol Nyrt.-vel közös kutatás-fejlesztés eredménye - hangsúlyozta Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora.

A Pannon Egyetem szakmai portfóliójának fontos területe a környezettechnológia, amelyben jelentős hagyományokkal és számos tudományterületen kiemelkedő kutatási eredményekkel rendelkezik.

Ennek hangsúlyos elemei a vízkezelési technológiák, a fenntartható mezőgazdaság, a bio- és nanotechnológia, a környezetbarát motorhajtóanyagok és hajtási módok, a hulladékszegény technológiák kutatása és fejlesztése, valamint az ellátási láncok optimalizálása. - A Pannon Egyetem technológiai, üzleti és piaci kihívásokra keres és nyújt megoldást tudományos kutatásai révén.

A továbbiakban is támogatjuk egyetemi kapcsolati hálónkon keresztül az innovatív kutatási ötletek és eredmények széles körű üzleti hasznosítását, és dinamikusan fokozzuk gazdasági kapcsolataink ágazati szintű szétterjedését - mondta el Csillag Zsolt kancellár.

Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke kiemelte, elkezdődött az innováció új korszaka, melynek köszönhetően a megújított hazai kutatási, fejlesztési és innovációs környezet és finanszírozási struktúra hatékonyan, a piaci igényekre reagálva képessé válik Magyarország versenyképességének fokozására. Hozzátette, ebben a törekvésben véleménye szerint a Pannon Egyetem kiemelkedő szerephez jut a jövőben.

A novemberben elindult országos programsorozat a szereplők együttműködése érdekében egy-egy térség legfontosabb innovációs szereplőit kívánja megszólítani a lehető legszélesebb körben. A rendezvénysorozat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. szakmai szerepvállalásával valósul meg.

Forrás: Napló

Utolsó módosítás: 2020. február 12.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?