Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Segítik a vállalkozók fejlődését
2022. június 25.
Módosítás: 2022. június 27.
Olvasási idő: 2 perc
Közel száz vállalkozás csatlakozott már a Széchenyi-egyetemen működő Területi Innovációs Platformhoz. Az intézmény laborlátogatásokon mutatja be azt az infrastruktúrát, amelynek révén korszerű szolgáltatásokat tud nyújtani a vállalati partnereinek.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakpolitikai támogatásával hívta életre a Területi Innovációs Platformot (TIP). Ez térségi szerveződés, amely térben és időben egyszerre biztosít lehetőséget a közvetlen innovációs szakpolitikai irányok megismerése mellett a helyi és nemzetközi innovációs ökoszisztéma szereplőivel való együttműködések kialakítására, erősítésére és új szakmai alapok létrehozására. A Széchenyi István Egyetem – együttműködve az NKFIH-val és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával – 2019 őszén hozta létre a platformot, amelyhez mikro-, kis- és közepes vállalkozások, nagyvállalatok, startupok, kutatóintézetek, szakmai szervezetek, kamarák és klaszterek is csatlakozhatnak. Az indulás óta már közel száz partner élt is a lehetőséggel, amellyel az országos élmezőnyhöz tartozik a Széchenyi-egyetemen működő TIP.

– Ez nagyon jó eredmény, hiszen annak ellenére jelentkeztek ennyien, hogy a megalakulást követően a járvány miatt gyakorlatilag megszűntek a személyes részvétellel zajló események. Most, hogy újra lehetőségünk nyílt rá, rögtön két laborlátogatást is szerveztünk partnereinknek, hogy megismerjék azt az infrastruktúrát, kutatási, fejlesztési és innovációs potenciált, amelyet az egyetem kínálni tud a számukra – fogalmazott Vági Kornél, az intézmény Menedzsment Campus Kompetencia Központjának központvezetője. Hozzátette, a jövőben szeretnék ezeket az alkalmakat rendszeresíteni, mert így újabb és újabb konkrét projektekkel gazdagodhatnak a már meglévő együttműködések. Emellett a Területi Innovációs Platform keretein belül egyéb szakmai programokat is terveznek szakmai előadások, kerekasztal-beszélgetések formájában.

A platform fő célja, hogy a csatlakozó vállalkozásokkal együttműködési hálózatot hozzanak létre, amely közös projektekben is testet ölthet, illetve gyors információmegosztást tesz lehetővé. Ez utóbbi a közös pályázati lehetőségeket, képzési és nemzetközi programokban való részvételt is elősegíti.

Forrás: Kisalföld

Utolsó módosítás: 2022. június 27.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?