Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Távvezeték az Elba felett - Gazdasági eredményeket hozó magyar innovációkat keresnek
2019. december 05.
Módosítás: 2019. december 06.
Olvasási idő: 2 perc
A szervátültetéshez szükséges diagnosztika, az internetes rendelések logisztikája, valamint villamos távvezetékek nagy távolságú átvezetése is könnyebb magyar innovációk segítségével. Ezeket a fejlesztéseket is díjazta a Magyar Innovációs Nagydíj zsűrije, amely egyúttal meghirdette a 2019-es évre szóló pályázatát.

Az ez évi innovációs vívmányokat is keresi a Magyar Innovációs Szövetség, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. Azok a gazdasági társaságok, illetve szervezetek jelentkezhetnek 2020. február 20-ig, amelyek kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel jelentős üzleti hasznot értek el.

A 2018-as megméretés díjazottjai közül néhányat bemutattak tegnap a Magyar Tudományos Akadémián. A nagydíjat egy olyan vállalat tudhatja magáénak, amely a transzplantációhoz szükséges előzetes vizsgálatokat könnyíti meg. Az Omixon Biocomputing Kft. ügyvezető igazgatója, Simon Zoltán ismertette: hatvan éven keresztül nem lehetett pontosan megmondani teljes bizonyossággal a beteg és a donor kompatibilitását a csontvelő-transzplantációk előtt, ami nagy kockázatot jelentett a pácienseknek. A nemzetközi piacokon is eredményes vállalat elsőként alkotta meg azt a tesztet, amellyel minden esetben egyértelmű és pontos eredményt kapnak az orvosok.

Németország egyik legnagyobb villamosenergetikai kihívásának megoldásában működött közre a Fux Zrt., amely Ipari innovációs díjban részesült. A feladat: az ország északi részén termelt, megújuló alapú áramot távvezetékeken el kell juttatni az iparilag fejlettebb délre. Ennek része az Elba keresztezése úgy, hogy a két parton azok a helyek, ahol oszlopok emelhetők, 1,1 kilométerre vannak egymástól. A miskolci székhelyű cég oldotta meg a feladatot, arra is ügyelve, hogy a folyó hajózható maradjon.

Startupok is pályázhatnak az elismerésért, a tavalyi értékelésen a kategóriában egy mindössze hároméves vállalkozás érdemelte ki a kitüntetést. A Webshippy által fejlesztett rendeléskezelő logisztikai rendszer az internetes csomagküldés robbanásszerű bővülése által okozott kihívásokra ad választ. A legtöbb cég ugyanis – legyen akár kisebb vagy egészen nagy vállalat – nincs felkészülve az internetes rendelések kezelésére, ezért érdemesebb kiszervezniük a tevékenységet.

A bírálóbizottság az innovációból elért pénzügyi eredmény, illetve az árbevétel, továbbá az egyéb műszaki, gazdasági előnyök mellett az eredetiséget, az újszerűséget, valamint a társadalmi hasznosságot is értékelte.

Forrás: Magyar Nemzet - 2019.12.05. (14. oldal)

Utolsó módosítás: 2019. december 06.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?