Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Világszabadalmakat is hozhat az együttműködés
2023. július 26.
Módosítás: 2023. július 26.
Olvasási idő: 3 perc

A kutatásfejlesztésben és a gyakorlati képzésben is partnerre találhat egymásban a felsőoktatási intézmény és a magyar vállalat.

Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a Wellis Magyarország Zrt., melyről sajtótájékoztatón számoltak be kedden. A teljesen magyar kézben lévő masszázsmedence-gyártó cég az új partneri kapcsolat során lehetőséget kíván biztosítani az egyetemen tanuló hallgatók számára gyakorlat végzésére, diplomamunka-kidolgozásra, valamint olyan fenntarthatósági kérdések vizsgálatára, melyek a cég környezettudatosságát célozzák. A vállalat és a felsőoktatási intézmény a poliuretán anyag mentén kapcsolódik össze, így a három fő témakör, amelyet az együttműködés során érintenek, az a poliuretánhab használatának optimalizálása, a Wellis jakuzzikban található polifoamszigetelések fejlesztése és a gyártás során keletkezett felesleges anyagok újrahasznosítása és újrafelhasználása.

Több területre kiterjedő

A Wellis egy száz százalékban magyar tulajdonú, ráadásul a régióban tevékenykedő cég, amellyel együtt tudnak gondolkodni – mondta prof. dr. Horváth Zita, az egyetem rektora. Az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar hallgatói itt gyakorlói helyre is találhatnak a duális képzés keretében. Továbbá a kutatásfejlesztésben közös pályázatokban tudnak részt venni akár Magyarországon vagy az Európai Unióban. Mindemellett tudományos kutatás és fejlesztés terén a Miskolci Egyetem készséggel segíti a Wellist a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) kötelékében működő kutatási egységeken keresztül. Legyen szó gyártással kapcsolatos fejlesztésekről, receptúrafejlesztésről, anyagvizsgálati mérésekről, biodegradációs kísérletekről, fenntarthatósági lépések feltárásáról vagy egyéb kutatási és fejlesztési feladatokról, az intézmény elkötelezett az együttműködés mellett – tette hozzá a rektor.

Hosszú távúra készülnek

A FIEK munkatársai az utóbbi hat évben közel 300 rangos hazai és nemzetközi publikációval járultak hozzá a Miskolci Egyetem tudományos eredményeihez és ezáltal a régió tudományos láthatóságának növeléséhez is. Jelenleg öt nagyszabású projektjük van folyamatban, melyek célja az innováció és a fenntarthatóság előmozdítása – hangsúlyozta Hornyák-Mester Enikő, a FIEK tudományos segédmunkatársa. A közös erőfeszítések révén olyan termékeket és megoldásokat szeretnének létrehozni, amelyek a cég profiljához illeszkedően kimagasló minőségűek, és a fogyasztók igényeinek maximális kielégítését szolgálják, az energiahatékonyság és környezetvédelmi érdekek hosszú távú figyelembevételével. Tavaly ősszel meglátogatták a 700 főt foglalkoztató Wellis ózdi gyárát amely az együttműködés egyik első lépése volt. A látogatás alkalmával megismerhették a cég technológiáját, és közvetlenül megfigyelhették a gyártási folyamatokat.

Világszintűt is kivívhatnak

Olyan diákokkal szeretnének együtt dolgozni, akik hisznek abban, hogy egy magyar cég is elérhet világszintű sikereket, hogy létrehozhat olyan világszabadalmakat, amiket utána Amerikától Kínáig alkalmaznak – hangoztatta Simon Péter, a Wellis műszaki projektigazgatója. Hozzátette: hisznek abban, hogy a közös munka során számtalan olyan szakmai anyag készül majd, és olyan szakemberek képzésében tudnak részt venni, akik fontos fejlesztéseket fognak véghez vinni. Az első közös program szeptemberben indul, ahol az egyetemen tanulók duális képzés, valamint kooperatív doktori program keretein belül bővíthetik a tudásukat a Wellis munkatársainak segítségével, jövő nyáron pedig nyári gyakorlatra várják a diákokat.


Forrás: Észak-Magyarország

Utolsó módosítás: 2023. július 26.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?