Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
1,2 milliárd forintos kutatás-fejlesztési és innovációs program zárult a TDK-nál
2023. január 11.
Módosítás: 2023. január 12.
Olvasási idő: 2 perc
Átfogó kutatás-fejlesztési program zárult a szombathelyi TDK Hungary Components Kft.-nél, amely 1,2 milliárd forintból valósult meg 2020 és 2022 között. A projekt a teljesítmény induktivitások és a kibővített feszültségtartományú hibrid polimer kondenzátor fejlesztését célozta. A fejlesztési terv megvalósításához a vállalat mintegy 500 millió forintos támogatást pályázott meg és nyert el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból. A támogatást a bérek és járulékok, valamint az anyagköltség finanszírozására használta fel a cég.

A TDK a teljesítmény induktivitások terén olyan új, az autóipar számára elengedhetetlen, felületszerelt (SMD) kialakítású termékeket fejlesztett ki, amik motorvezérlő, elektromos kormányszervo, elektromos fékműködtető és fékrásegítő rendszerekben alkalmazhatóak, továbbá új alapanyagok bevonásával sikerült magasabb telítődési képességet és ezáltal magasabb áramterhelhetőséget elérniük. A kondenzátor fejlesztés célja a hibrid polimer kondenzátor feszültségtartományának kibővítése (200-400V), valamint a magasabb integráltságú, úgynevezett kondenzátor-bank modulok fejlesztése volt. A projekt eredményeként új típusú kondenzátorok, thermo-elektromos modelljük, valamint modulba integrált kondenzátor bankok fejlesztése történt Szombathelyen.

Ezek az elektro-mobilitás, megújuló energia, ipari elektronikai, 5G-telekommunikációs hálózatok és a háztartási elektronika területén egyaránt magasabb energiahatékonyságot és alacsonyabb „szénlábnyomot” eredményeznek. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

A TDK Hungary Components Kft. a vezető elektronikai konszern, a tokiói székhelyű TDK konszern tagja. A szombathelyi gyárban közel 30 éve induktivitások széles körét gyártják, többek között fojtótekercseket és zavarszűrőket. A telephely az ipari elektronikai alkalmazásokban használt alumínium elektrolit kondenzátorok kompetencia központja, a vállalatnál kondenzátorok széles körét gyártják.

A TDK Szombathelyen jelenleg mintegy 2500 főt foglalkoztat.

A TDK konszernről

A tokiói székhelyű TDK konszern a világ egyik vezető elektronikai vállalata. A TDK-t 1935-ben alapították azzal a céllal, hogy az elektronikai-mágneses termékek számára alapanyagként szolgáló ferriteket értékesítse. A TDK portfóliója magában foglalja a passzív elektronikai alkatrészeket, úgy mint kerámia, alumínium elektrolit és fóliakondenzátorok, ferritek, induktivitások, nagyfrekvenciás termékek, mint piezo-és védelmi funkciót ellátó termékek. A termékspektrum részét képezik továbbá az olyan szenzorok és szenzorrendszerek, mint a hőmérséklet-, nyomás-, mágneses mező és MEMS-szenzorok. Ezeken túl a TDK áramellátó rendszereket, valamint elektromos energia tárolására szolgáló egységeket, író-/olvasó fejeket és egyéb termékeket is fejleszt és gyárt. A termékeket a konszern TDK, InvenSense, Micronas, Tronics és TDK-Lambda márkanevek alatt értékesíti.

A TDK a fejlett piacokra koncentrál az információ- és kommunikációs technológia, a fogyasztói, az autóipari, valamint az ipari és fogyasztói elektronika területén.

Forrás: frisss.hu

Utolsó módosítás: 2023. január 12.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben