A mesterséges intelligencián alapuló arcfelismerés egyre fontosabb a vagyonvédelem és a kereskedelmi megoldások területén, ugyanakkor az ilyen alkalmazások adatvédelmi korlátokat is felvetnek.
A Vitarex Kft. fejlesztése ezekre a kérdésekre kínál megoldást: egy olyan kamerarendszer-analitikai platformot hoztunk létre, amely a meglévő CCTV (Closed-Circuit Television Camera) rendszerek képét felhasználva nyújt statisztikákat a térhasználatról, az áthaladó forgalomról, tartózkodási időkről és azonosított tevékenységekről.
A GDPR-megfelelőséget, vagyis az adatvédelmet szem előtt tartva, a rendszer külön figyelmet fordít az arcfelismerésre: a képfeldolgozás során az arcok kizárólag titkosítottan kerülnek kezelésre. A megvalósított megoldás felhőben és helyi környezetben is futtatható. A dinamikus kezelőfelület segítségével elemezhetik a felhasználók a forgalmi mintázatokat. A rendszer fejlesztése során kiemelt cél volt az egyszerű integrálhatóság és a skálázhatóság, így a megoldás egyaránt alkalmazható kis boltokban, bevásárlóközpontokban, logisztikai központokban vagy akár irodaházakban is – és bárhol, ahol a terek elemzésére szükség lehet.•
A GDPR kompatibilis, anonim arcfelismerés alapú analitikai és vagyonvédelmi megoldás kifejlesztése című, 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV-2022-00076. számú projekt a Kulturális és Innovációs Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV pályázati program finanszírozásában valósul meg.
Forrás: innoteka.hu