A 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia (OTIO) célja, hogy ösztönözze a középiskolás diákokat a tudományos és innovatív ötletek kidolgozására.
Mi az OTIO célja?
A verseny fő célja, hogy növelje a természettudományok és mérnöki pályák presztízsét. Az előző években díjazottak nemzetközi versenyeken is helytálltak, Magyarország pedig az egyik legjobb helyen szerepel a nemzetközi rangsorban.
„Kellenek azok a terek, azok a programok és azok a versenyek, amelyek a gyerekeknek, a fiataloknak felkeltik az érdeklődését a természettudományok, a kutatás, az innováció iránt.”
– nyilatkozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezérigazgatója, Bódis László.
Kik és mivel pályázhatnak?
A versenyre pályázhatnak mindazok a határon innen és túl élő fiatalok (egyénileg vagy kétfős csapatba szerveződve), akik 2004. szeptember 1. és 2011.augusztus 31. között születtek, és még nem kezdték meg felsőoktatási tanulmányaikat.
Pályázni lehet műszaki, természettudományi, környezetvédelmi, informatikai valamint matematikai területről, bármilyen innovatív alkotással, találmánnyal, ötlettel, kutató és fejlesztő, valamint tudományos munka eredményével. Első lépésként nincs szükség másra, csak egy frappáns tervre és az elhivatottságodra, hogy az ötletből később kézzel fogható eredményt érj el.
Milyen díjakat lehet nyerni?
Természetesen a kidolgozott ötletek díjazásban is részesülnek.
A pályázati kiírás szerint az első 3 helyezett (összesen 10 pályázó) 200.000 – 500.000 Ft, míg a további 10-15 kiemelt dicséretes pályázó 100.000 Ft jutalomra lesz jogosult! Ezen felül a felvételi eljárás során is az első 3 helyezett plusz pontokat is bezsebelhet.
Sőt, azok a diákok, akik a verseny során megcsillogtatják tudásukat, számos nemzetközi versenyen és szakmai utazáson vehetnek részt, többek között a tudományos versenyek olimpiáján az USA-ban (Regeneron ISEF) és még a Nobel-díj átadási ünnepségén is!
Az idei versenyre december 2-ig lehet jelentkezni. A legjobb tanárok és iskolák is külön elismerésben részesülnek.
A versenyt a Magyar Innovációs Szövetség a KIM kiemelt támogatásával, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkárságának szakmai közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, a NIÜ-vel közösen hirdették meg.
Forrás: uniside.hu