Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Innovációs napok Pécsett
2018. november 20.
Módosítás: 2018. november 20.
Olvasási idő: 3 perc

2018. november 19-20. között a Pécsi Tudományegyetem több szervezeti egysége által megálmodott nemzetközi rendezvénynek ad otthont Pécs városa.

Egy új kezdeményezésben részt vevő kereskedelmi és iparkamarai partnerek is csatlakoznak, lehetőséget teremtve az országhatárokon átívelő kutatási-, oktatási, valamint üzleti kapcsolatok megalapozásához.

Az első nap célközönsége a fiatal kutatók, a (PhD) hallgatók, valamint a piaci szervezetek. Előadást tart többek között dr. Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, Prof. Dr. Gábriel Róbert, a Pécsi Tudományegyetem tudományos és innovációs rektorhelyettese, valamint Prof. Dr. Kovács L. Gábor, a pécsi egyetem akadémikusa és Szabó Barnabás is bemutatják a PTE és a 77 Elektronika Kft. közös innovatív fejlesztését.

A folytatásban Dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszönti a konferencia résztvevőit, majd előadásával megnyitja a „Young Spirit” panelt, ahol a gazdasági és tudásalapú együttműködési kezdeményezések életútját, buktatóit és sikereit mutatják be a soron következő előadók.

A délutáni szekcióban a KKV-któl a multinacionális szervezetekig különböző informatikai, mérnöki, üzleti, marketing, design és társadalmi jellegű kihívásokkal megbirkózó Demola osztja meg sikerének titkát.

Az esti vacsorának a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara ad helyszínt, melynek során tematikusan összeállított asztaltársaságokat alakítanak ki a potenciálisan együttműködő felek számára.

A második nap fókusza a korábban megvalósult innovatív sikereken, és az üzleti sikerrel járó innovatív gondolkodáson van, főként az egészségipar területén.

Mi az innovációs nap célja?

• az innováció és a vállalkozói szellemiség jellemzőinek megosztása, jól bevált gyakorlatok megismerésével;

• inspiráló fórum biztosítása a gyakorlott és a leendő startupperek számára;

• vállalkozói attitűd és gondolkodás fejlesztése csapatmunka, mentorálási folyamatok és inspiráló prezentációk;

• gyakorlati tapasztalatszerzés az egészségügyi innovációk fejlesztésében;

• a mindennapokra jellemző, potenciálisan jelentős társadalmi hatással bíró kihívások megoldását szolgáló együttgondolkodás;

• kikapcsolódás egy inspiráló és nagyszerű légkörben.

Az EIT Health felkért előadója, Roel Kammerling mellett innovatív vállalkozások vezetői, képviselői tartanak előadást a nap folyamán. Választ kapunk számos kérdésre, mint például:

- Létrehozhatunk-e innovatív ökoszisztémát?

- Válasz-e az innováció az egészségügy kihívásaira?

- Hogyan segítik az iparágra összpontosító akcelerátorok vállalkozásának sikerét?

- Hogyan nőhetett egy cég alkalmazottainak száma 3-ról 100 főre 7 év alatt?

Az előadásokkal párhuzamosan a szervezők lehetőséget biztosítanak egy újszerű versenyelem megismerésére (Hackathon), amelyen a fiatal szakembereknek egy aktuális, egészségügyi probléma megoldásán kell dolgozniuk az „ideation” módszertan alkalmazásával.

A megoldandó probléma: „Okosan megöregedni” – hogyan segítheti az időskor egészségügyi problémáinak megoldását a „Big Data” analízisen alapuló mobil egészségügyi technológia?

A nap folyamán a résztvevők több alkalommal rövid tréningeken vehetnek részt, amelyek hozzájárulhatnak a feladatok sikeres végrehajtásához. A nap végén a versenyzők röviden ismertetik eredményeiket a zsűri és a résztvevők előtt.

 

Forrás: Pécsi Napilap

Utolsó módosítás: 2018. november 20.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben