A gyermekklinikát másfél milliárd forintból fejlesztik, illetve gyermeksürgősségi osztályt hoznak létre. Ezenkívül gyermek- és ifjúságpszichiátriát érintő fejlesztések valósulnak meg. A minőségi egészségügyi közszolgáltatásokhoz való hozzáférés biztosításának fejlesztése keretében ápolási eszközpark-fejlesztéseket visznek véghez 445 millió forint értékben.
A fejlesztések során nagy hangsúlyt fektetnek az oktatásra is. Hárommilliárd forintból alakítják át és bővítik a zeneművészeti kar épületét, valamint 650 millió forintos kormányzati támogatásból rekonstruálják az állam- és jogtudományi kart. A fogorvostudományi kart uniós forrásból költöztetik a Vasas Szent Péter utcai egykori rendelőbe. A fül-orr-gége klinikát egymilliárd forintból fejlesztik, illetve fejközpontot építenek, ahol a szemészeti, fül-orr-gégészeti, arc- és állcsontsebészeti és ideg-sebészeti betegek teljes körű ellátást kaphatnak, beleértve ezen területek speciális onkológiai kiszolgálását is.
A volt SZOTE Óvoda épületében saját forrásból, félmilliárd forintból beiskolázási épületet hoznak létre a külföldi egyetemi hallgatóknak. Az egyetem orvosképzésének színvonalát emeli az elméleti tömb létrehozása. Ilyen épület csak Szegeden nincs a négy orvosi karral rendelkező egyetem közül. Ez a projekt a fogorvostudományi kar költöztetésével együtt majdnem hétmilliárd forint uniós forrásból valósul meg.
Kormányzati forrásból hozzák létre a Science Parkot a lézerközpont mellett, valamint inkubátor házat is, mely laboratóriumokkal és egyéb kutatási infrastruktúrával ad otthont a Molekuláris Medicina Kiválósági Központnak a Debreceni és a Semmelweis Egyetemmel, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközponttal és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatallal konzorciumban. Nemrégiben derült ki, hogy a Szegedi Tudományegyetemet választották a legzöldebb magyar egyetemnek. Idén további 101 millió forintot költhet az egyetem napkollektorok telepítésére.
Forrás: lokal.hu