Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Nemzetközi szinten is példaértékű Ipar 4.0 fejlesztési modellt hozna létre a Pannon Egyetem
2019. augusztus 22.
Módosítás: 2019. augusztus 23.
Olvasási idő: 2 perc
A Pannon Egyetem nyerte meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett Tématerületi Kiválósági Program pályázatát.

Az egyetem projektjéről sajtótájékoztatón számoltak be csütörtökön a Műszaki Informatika Kar épületében.

Az ipar digitális transzformációjához kapcsolódva fenntartható regionális iparfejlesztést elősegítő kutatás-fejlesztésre fókuszál a Pannon Egyetem új projektje, amely a nyertes pályázatként valósulhat meg. A műszaki innováción és alkalmazott gazdasági megoldásokon alapuló tervezett Ipar 4.0 fejlesztések – a szektor vállalati szereplőinek bevonásával – erősödő gazdasági és társadalmi hatást generálnak nemcsak regionális, hanem országos szinten is.

– A Pannon Egyetem meghatározó tudásközpontja a régiónak a kutatás-fejlesztés és innováció területén is. A most odaítélt támogatással az egyetem továbbfejlesztheti a digitális megoldásait, ezáltal elősegítve az ipari szereplők innovációs képességeit – hangsúlyozta Szabó István, az NKFIH elnökhelyettese a sajtótájékoztatón.

A tématerület szakmai vezetője Szalai István irányításával jelent projektben megtörténik a bevont vállalkozások Ipar 4.0 érettségének felmérése, barna mezős Ipar 4.0 alapú megoldások fejlesztése, garantálva a kutatási tevékenységek piaci hasznosítását.

Az eredmények azt bizonyítják, hogy minden adott ahhoz, hogy az egyetem Mérnöki Karának szakértői, a Műszaki Informatikai Kar kutatói a Gazdaságtudományi Karral együttműködve a most induló kutatás eredményeként egy nemzetközi szinten is példaértékű regionális Ipar 4.0 fejlesztési modellt hozzanak létre.

Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora a sajtótájékoztatón kiemelte, az intézmény eddigi eredményes kutatási és innovációs tevékenysége szilárd alapot ad olyan doktori témák kiírására és megvalósítására, amelyek ipari fókuszú igényeket fogalmaznak meg.

Abonyi János a projekt helyettes szakmai vezetője a sajtótájékoztatón kitért arra is, hogy ahhoz, hogy a globalizációnak az előnyeit láthassuk, nagyon komoly hozzáállási problémákat is meg kell oldani, és különösen akkor, ha egy régiót szeretnénk ilyen szempontból fejleszteni. Ez a projekt leginkább egy regionális gazdaság-fejlesztési program. – Úgynevezett glokális gondolkodással kell élnünk, és ez a projekt alap gondolata, hogy úgy fejlesszük a régiót, hogy minél inkább képes legyen arra, hogy a negyedik ipari forradalomnak az aktív szereplője legyen – tette hozzá Abonyi János.

Az egyetem által elnyert támogatás összege 400 millió forint, a projekt futamideje 12 hónap.

Forrás: veol.hu

Utolsó módosítás: 2019. augusztus 23.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?