Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Pénzeső vár a cégekre
2024. szeptember 25.
Módosítás: 2024. szeptember 26.
Olvasási idő: 2 perc

Az idén és jövőre 181 milliárd forint áll rendelkezésre a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (Ginop) Pluszban a kis- és középvállalkozások innovációjának támogatására - mondta szerdán budapesti sajtótájékoztatóján a kulturális és innovációs miniszter.

Hankó Balázs kiemelte, hogy az elmúlt évek legnagyobb kis- és középvállalkozási innovációs programja két részből áll: egy 106,88 milliárd forintos fókuszterületi pályázatból, amelynek célja, hogy a kkv-k exportképes terméket hozzanak létre és azzal lépjenek ki a nemzetközi piacra, a másikban pedig 75 milliárd forintot biztosítanak a mikro- és kisvállalkozásoknak innovációs folyamataik erősítésére.

A fókuszterületi pályázaton a 300 millió forintos árbevétellel rendelkező cégek vehetnek részt, amelyeknél a foglalkoztatottak létszáma 12 és 249 között mozog. A cégek 300-800 millió forintra pályázhatnak, három év alatt az új terméknek bevételt kell termelnie, és szabadalmi védettséget is kell szerezniük.

Az exportképes termék előállítását célzó pályázatra - amely november közepén nyílik meg - azért van szükség, mert Európa "versenyképességi kátyúban" van. Példaként említette, hogy a világ legkiválóbb 50 technológiai vállalata közül csak 4 van az Európai Unióban.

Az októberben induló mikro- és kisvállalkozások innovációs képességét erősítő pályázaton azok a cégek vehetnek részt, amelyeknél a dolgozók létszáma 3-49 között mozog, az ebbe a körbe tartozó cégek 20-50 millió forintot igényelhet.

A most bejelentett pályázat hatására 2030-ra az innováló vállalkozások száma kétezerrel fog nőni, eléri a nyolcezret.

A Nemzeti Innovációs Ügynökség és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) országjáráson ismerteti a pályázati lehetőséget - mondta Hankó Balázs, aki egyúttal jelezte a pályázatok részletei a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal honlapján és a palyazat.gov.hu oldalon lesznek elérhetőek.

Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára közölte, a programok európai uniós refinanszírozással valósulnak meg.

Forrás: piacesprofit.hu

Utolsó módosítás: 2024. szeptember 26.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben