Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
A Richter nyerte a 2017. évi Innovációs Nagydíjat
A Richter nyerte a 2017. évi Innovációs Nagydíjat
2018. március 28.
Módosítás: 2018. április 10.
Olvasási idő: 3 perc
Budapest – A Richter Gedeon Nyrt. nyerte a 2017. évi Innovációs Nagydíjat egy új, originális hatóanyag, a cariprazine kifejlesztéséért, valamint az ebből készített gyógyszerek gyártásáért és forgalmazásáért.
Bogsch Erik, a gyógyszergyártó cég elnöke szerdán az Országházban tartott átadón elmondta: magyarországi központú cégként a legjelentősebb eredménynek azt tartják, hogy tehetséges magyar szakembereket az országban tudnak tartani.
Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke az elmúlt évek legjelentősebb magyar innovációs sikerének nevezte a Richter fejlesztését, amely – mint mondta – rendkívül erős világpiaci versenyben született meg.
Az Ipari Innovációs Díjat a nehézgépjárművek csökkentett emissziójú üzemanyagának kifejlesztéséért a Mol Nyrt.-nek ítélte oda a bíráló bizottság.
Az Agrár Innovációs Díjat a Kite Zrt. kapta az időjárásfüggetlen trágyázási rendszer megvalósításáért.
A Környezetvédelmi Innovációs Díjat a Gremon Systems nyerte el a növények súlymérésén alapuló, aktivitásukat valós időben mutató döntéstámogató rendszer kidolgozásáért.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának Innovációs Díjában a Kőröstej Tejfeldolgozó és Kereskedelmi Kft. részesült idén gyártás- és csomagolástechnológiában innovatív készítményekért és a nemzetközi piacon elért sikerekért.
A Magyar Innovációs Szövetség Startup Innovációs Díját a Shapr3D Zrt. vehette át tervező és modellező alkalmazásáért.
A bíráló bizottság kiemelt elismerést ítélt meg az Agrova Kft.-nek és a Phylazonit Kft.-nek a termőtalaj állapotát javító technológiáért.
A beérkezett 29 pályázatból további 8 innováció és 4 startup részesült elismerésben.
A rendezvényen Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) és a bíráló bizottság elnöke hangsúlyozta, hogy egy nemzet sikerének kulcsa egyéneinek és intézményeinek versenyképessége, ezért átlátható és tiszta versenyt szorgalmazott az innovációs rendszerben. A nemzetek, régiók, szövetségek globális versenyében csak azoknak lehet hatása a világra, akiknek munkáját Magyarországon kívül is felismerik és értékelik – tette hozzá.
A vállalatok és vállalkozások sikere Pálinkás József szerint a folyamatos megújulás képességén múlik, az innovációs rendszer hatékonysága pedig az összefüggően működő intézményi hálózattól. Az NKFI Hivatal elnöke a díjátadón szorgalmazta a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap költségvetésének megduplázását 2020-ig.
Závodszky Péter, a Magyar Innovációs Alapítvány elnöke össznemzeti ügynek nevezte a kutatást és a fejlesztést és megjegyezte, hogy az utóbbi években létrejöttek a versenyképességi fordulat feltételei. A világgazdaság erősebb szereplői nem adnak át önként magas hozzáadott értéket teremtő tevékenységeket, ezért Magyarországnak magának kell ezeket megteremteni tudásalapú gazdasággal és innovatív szemlélettel, az anyagi és jogszabályi feltételek biztosításával – tette hozzá.
Az évente átadott Innovációs Nagydíjat a Magyar Innovációs Szövetség alapította 1992-ben a kiemelkedő műszaki és gazdasági újítások elismerésére. Az értékelésnél a pályázatok eredetisége mellett az újításoknak köszönhető pénzügyi eredményeket és a társadalmi hasznosságot is figyelembe veszi a Magyar Innovációs Alapítvány kuratóriuma által felkért bíráló bizottság.

Forrás: mon.hu

Utolsó módosítás: 2018. április 10.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?