Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
A startupokról szól ez a hét Debrecenben
2019. szeptember 23.
Módosítás: 2019. szeptember 25.
Olvasási idő: 4 perc
Újra megrendezik a Startup Hetet Debrecenben, ami Budapesten kívül a legnagyobb hazai startup esemény. A rendezvényre az innovatív vállalkozásokat és a startup élet iránt érdeklődőket várják péntekig, tematikus programokkal. A Startup Hét Debrecen célja, hogy növeljék a városi vállalkozói közösségének versenyképességét, és bemutassák a startupokban rejlő lehetőségeket.

Debrecen a vidéki magyar városok között példaértékű folyamatot indított el a startupok világában - mondta Papp László a Startup Hét sajtótájékoztatóján. A polgármester kiemelte Debrecen gazdasága úgy alakult át az elmúlt időszakban, hogy egyre nagyobb jelentősége van a magas hozzáadott értéknek, a tudásnak, az innovációnak.

- Nemcsak az a célunk, hogy a termelési láncba, gyártásba bekapcsolódjanak a helyi kis- és középvállalkozások, hanem a szellemi termékekkel is tudjuk bővíteni a debreceni gazdaságot, és azok a multinacionális vállaltok, amelyek az elmúlt években idetelepültek, azok vegyék igénybe a helyi startup vállalkozásokat – hallhattuk Papp Lászlót.

Katona Bence, a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő vezérigazgatója úgy fogalmazott: a céljuk, hogy a magyar innovatív startup vállalkozások tőkepiaci finanszírozójává váljanak. Ez azt jelenti, hogy befektetőként segítséget nyújtanak az ötlettől a fejlesztéseken át a nemzetközi piacra lépésig.

Debrecenben két és fél milliárd forint értékben finanszíroztak ilyen vállalkozásokat.

- A Hiventures életében Debrecen kiemelkedő stratégiai partner, hiszen 2017 óta, mióta elindítottuk a befektetési programjainkat, több mint 25 cégbe tudtunk befektetni Debrecenbe, ami azt jelenti, hogy Debrecen Budapest után a legaktívabb a startup, illetve innovatív vállalkozások környezetét tekintve – mondta Katona Bence.

Kiss Ákos a tíz vidéki városban működő, úgynevezett Input Program területi koordinátora a helyi ökoszisztémák fejlesztését emelte ki. Ennek ugyanis az az üzenete, hogy ilyen településekről is el lehet érni sikereket a startup piacon. Ők amellett, hogy segítik a nemzetközi piacra lépést, egy mentorhálózatot is működtetnek.

- Úgynevezett ökoszisztéma eseményeket szervezünk, illetve megpróbálunk egy pókhálót szőni, hogy a helyi szereplők egymásra találjanak,. Megpróbáljuk fizikai rendezvények formájában azokat a fókuszpont eseményeket megszervezni, ami teret adhat annak a networkingnek, amiből ezek a start up vállalkozások egymást segítve tudnak tovább haladni – magyarázta Kiss Ákos.

Az ötödik Startup Héten tematikus programokkal várják az érdeklődőket. A rendezvény célja: felfedezhetővé tenni a városi és a régiós innovatív vállalkozókat, azokat összekötni befektetőkkel, nagyvállalatokkal, ezzel is növelve Debrecen versenyképességét.

Az eseményen kiemelt figyelmet fordítanak a fiatalokra is.

- Minden lehetőség adott most a fiataloknak, hogyha van egy jó ötletük, akkor segítséget kapjanak. A világ nagy kihívásaira csak innovációval lehet válaszolni, és az innovációnak egy megvalósulási formája a startup vállalkozás – fogalmazott Kovács Zsolt, a Startup Campus Inkubátor Zrt. igazgatósági tagja.

Az ötnapos rendezvényen a kis- és középvállalkozások számára is bemutatnak új finanszírozási lehetőségeket, például belső felvásárlásra vagy akár nemzetközi terjeszkedésekhez.

Részletes program:

2019. szeptember 23. (hétfő) – Startup Hét – Warm up
18:30-18:35 Startup Slam Somogyi Tiborral
18:35-19:00 Vitaest a helyi startup ökoszisztémáról, a helyi szereplők részvételével, azaz Katonáné Kovács Judittal, Kiss Ákossal és Rab Mátéval
19:00- Networking

2019. szeptember 24. (kedd) – Az oktatás napja

16:30-16:45 Megnyitó
16:45-17:15 Open mic: bemutatkozási lehetőség középiskolás ötletgazdák számára
17:15-17:30 Szünet
17:30-18:15 Kerekasztal-beszélgetés a középiskolások és egyetemisták vállalkozóvá válásának lehetőségeiről, modern oktatási programokról, jó gyakorlatokról a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, a Debreceni Egyetem, a Magyar Innovációs Szövetség és a National Instruments delegáltjai által
18:15-18:20 Open mic – Eredményhirdetés
18:20- Networking

2019. szeptember 25. (szerda) – KKV-k napja

17:00-17:05 Nyitóbeszéd (Herdon István, alapító, XANGA Investment & Development Group)
17:05-17:15 Felvezető előadás (Harsányi Zsolt, vállalkozásfejlesztési csoportvezető, EDC Debrecen)
17:15-18:00 Előadások a kkv-k támogatását célzó programokról az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Budapesti Értéktőzsde Zrt., a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt., a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. képviselői által.
18:00- Zártkörű networking

2019. szeptember 26. (csütörtök) – A befektetés napja

Pitchek és zártkörű befektető-ötletgazda találkozók
17:15-17:30 Megnyitó
17:30-18:00 Kerekasztal-beszélgetés befektetésekről különböző szemszögekből
18:00- Szervezett networking

2019. szeptember 27. (péntek) – Nemzetközi nap
16:30-17:00 Networking
17:00-18:00 Interaktív előadás a brit piacra lépésről (Exton-Pongrácz Olivia, Gulyás Gergő, Startup Campus London)
18:00-18:30 Hogyan építs sikeres startupot (Johnny Issaq, VisitMe)
18:30-18:45 Szünet
18:45-19:15 Kerekasztal-beszélgetés a startup ökoszisztéma kihívásairól és lehetőségeiről határon innen és túl, magyar, szlovákiai és romániai szakemberekkel

Forrás: dehir.hu

Utolsó módosítás: 2019. szeptember 25.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?