Február 5-én zárult le a Magyar Innovációs Nagydíj pályázási időszaka, a Magyar Innovációs Szövetség pedig kihirdette, hogy mintegy 56 pályamű érkezett a kiírásra.
Rekordrészvétel mellett lezárult a 2023. évi 32. Magyar Innovációs Nagydíj pályázat. A Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívására összesen 56 kiemelkedő innovációs teljesítményt bemutató pályázatot nyújtottak be különböző magyarországi cégek. A pályázatra a gazdaság majdnem minden ágazatából érkeztek kreatív, kiemelkedő eredményt bemutató pályamunkák, továbbá 11 ígéretes startup pályázatot is regisztrálhattunk.
A bírálóbizottság, a kutatási és fejlesztési eredmények alkalmazása révén, elsősorban a gazdasági mutatók – 2023-ban elért többleteredmény vagy többlet árbevétel –, valamint az egyéb műszaki, gazdasági előnyök, valamint a környezettudatosság alapján választja ki a 2023. évben legnagyobb jelentőségű és már az üzleti életben is sikeres innovációkat. A 2023. évi Magyar Innovációs Nagydíj bírálóbizottsága elismert tudósokból, gazdasági szakemberekből áll, elnöke Csák János, kultúráért és innovációért felelős miniszter.
Az évente egyszer kiadásra kerülő Magyar Innovációs Nagydíj az elmúlt időszakban a gazdasági élet egyik legjelentősebb elismerésévé vált.
Az ünnepélyes díjátadásra 2024 márciusában kerül sor a hagyományoknak megfelelően az Országház Felsőházi Termében.
A zsűri 27 neves tudósból, valamint vállalatvezetőből áll. A díjazottak jogosulttá válnak a Magyar Innovációs Szövetség tulajdonában lévő itt bemutatott regisztrált Innovációs Díj embléma használatára is. A Magyar Innovációs Díjakat elnyert vállaltok marketing kampányaikban, üzleti levelezéseikben, szakmai kiadványaikban, valamint a honlapjukon feltűntethetik az elnyert díj hivatalos emblémáját. Az idei nagydíj nyertese egy bronz kisplasztika mellé jelentős pénzjutalmat is kap, a további innovációs díjazottak szintén jutalomban részesülnek.
A 32. Magyar Innovációs Nagydíj a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, valamint az Agrárminisztérium, az Energiaügyi Minisztérium, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával valósul meg.
Forrás: vg.hu