Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
TTK: tudomány, technológia, közösség
2022. január 25.
Módosítás: 2022. január 27.
Olvasási idő: 2 perc
A piaci elvárásokhoz jól illeszkedő képzésekkel – köztük a legújabb biotechnológia alapszakkal –, a klasszikus kutatói karrierhez belépést jelentő természettudományi szakokkal, illetve a legkorszerűbb mérnökképzésekkel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara (TTK).

A természettudományi szakok legszélesebb kínálatát, köztük jónéhány duális formában is induló képzést, modern mérnökszakokat, illetve osztatlan tanárképzést is kínál a TTK.

Az új biotechnológia BSc-képzés kitűnő alapot jelent a karon már sikeresen működő biotechnológia mesterképzéshez, illetve jól illeszkedik a TTK oktatási és kutatási portfóliójába, ahol a természettudományi biológia alapképzéstől a duális formában is elérhető biomérnök MSc-szakig több képzés közül választhatnak a terület iránt érdeklődő fiatalok nyilatkozta a hirek.unideb.hu-nak Kun Ferenc dékán.

A dékán hozzáfűzte: már nem csak a mérnökszakokon, de számos természettudományi szakon is beindították a duális képzést, amely a gyakorlatorientált felsőoktatás legteljesebb módja. A kari vezető kiemelte a TTK képzési kínálatának egy másik újdonságát a geoinformatikus mesterképzést is.

Jelentős figyelmet fordít a kar a természettudományos tanárképzésre, osztatlan tanárszakokon jelenleg is több százan készülnek a tanári hivatásra. Ez azt jelzi, hogy a Debreceni Egyetem egyike annak a hat hazai felsőoktatási intézménynek, ahol 2022 szeptemberétől elindul az új, ötéves természettudomány-környezettan tanárszak, más néven a z-szak. Az új képzés integrált módon juttatja el a természettudományi ismereteket a diákokhoz.

Az integrált természettudományi tanárnak lehetősége lesz, hogy összefüggéseiben, kontextusában mutassa meg a diákoknak a minket körülvevő világ fizikai törvényeit, biológiai, kémiai jelenségeit és folyamatait közölte Kun Ferenc.

Kun Ferenc megjegyezte: a természettudományos és mérnökszakokon a minőségi tudást nemzetközi hírű kutatócsoportok garantálják, ahol elismert professzorok irányítása mellett a hallgatóik is bekapcsolódnak a kutató-fejlesztő munkába, az így létrejött kutatóműhelyek és kutatóközösségek évtizedekre meghatározzák az ifjú tudósok pályáját.

A karon működő kutatócsoportok az elmúlt években több milliárd forint támogatást nyertek el, illetve a TTK több kutatóegysége is szerepel a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az 50 legjobb infrastruktúrával rendelkező hazai kutatóhelyet bemutató listáján. A kar egységei közül a Kelet-magyarországi Kémiai Analitikai és Molekulaszerkezet Kutatási Központ, valamint a Debreceni Egyetem és az Atomki közös Anyagtudományi Kutatóhálózata érdemelte ki a Kiváló Kutatási Infrastruktúra minősítést. (Forrás: Debreceni Egyetem Sajtóiroda – TPL)

Forrás: hajdupress.hu

Utolsó módosítás: 2022. január 27.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?