Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaSajtóközlemények, sajtóanyagok
NKTH - ASTAR együttműködési szándéknyilatkozat- Sajtóközlemény
NKTH - ASTAR együttműködési szándéknyilatkozat
2006. április 10.
Módosítás: 2019. március 20.
Olvasási idő: 3 perc

A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal és az ASTAR, a szingapúri Tudományos, Technológiai és Kutatási Ügynökség együttműködési szándéknyilatkozatot írtak alá

33A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá szingapúri partnerével, a Tudományos, Technológiai és Kutatási Ügynökséggel (ASTAR), hogy előmozdítsa a két szervezet közötti együttműködési tevékenységet a tudományos, különösen a műszaki és orvosbiológiai kutatások területén, valamint, hogy a felek megkönnyítsék közös kutatás-fejlesztési projektek kidolgozását.

Az NKTH és az ASTAR közötti szándéknyilatkozat olyan széles együttműködési kereteket hoz létre, amelyek lehetővé teszik tudományos szimpóziumok szervezését, PhD-hallgatók kölcsönös cseréjét és látogatásait, kutatók továbbképzését, a különböző területekre kiterjedő kutatói együttműködést, valamint a szellemi termékek piacosítása és a technológiai transzfer területén történő együttműködést.

Philip Yeo úr, az ASTAR elnöke a most aláírt dokumentummal kapcsolatban kifejtette: „a Magyarország által kínált partnerség rendkívül értékes tapasztalatokat jelent a vegyipar, az információs technológia, a biotechnológia, valamint a gyógyszerkutatás területén. Mindkét ország elkötelezett aziránt, hogy egyes prioritásokra koncentrálva építse ki új kutatási kapacitásait. Az ilyen jellegű kétoldalú tudományos együttműködés lehetővé teszi, hogy a másik fél tapasztalataira támaszkodva a kölcsönös előnyök érdekében növeljük mindkét ország kutatási és fejlesztési kapacitásait, és végső soron állampolgáraink életminőségét.”

Dr. Boda Miklós az NKTH elnöke az aláírás alkalmából hangsúlyozta, hogy Szingapúr a közép-európai térségből elsőként Magyarországgal kötött szándéknyilatkozatot a tudományos és technológiai együttműködésről. Mindez összhangban van a magyar diplomácia elmúlt években tapasztalt kiemelt ázsiai aktivitásával és jelzi, hogy a politikai és gazdasági értelemben is fontos és jelentős partnerünknek számító Szingapúr hasonlóképpen elkötelezett a sokrétű kapcsolatépítés iránt. Az átfogó tudományos programmal 1991-óta rendelkező, K+F-re jelenleg GDP-jének 2,3%-át költő Szingapúr példája egyben bizonyítja, hogy a világgazdasági versenyben való helytálláshoz több tényező együttes megléte szükséges, így a világos kutatási prioritások kijelölése, a kutatások gazdasági szempontok szerinti értékelése és a megfelelő anyagi források következetes biztosítása.

A szándéknyilatkozat aláírásának jelentőségéről Sir George Radda, a szingapúri Bioimaging Consortium elnevezésű kutatóintézet magyar származású vezetője az alábbiak mondta: „Ez a mindkét fél számára előnyöket biztosító partnerség annak szükségességét testesíti meg, hogy a földrajzi távolságok leküzdésével a tudományban is új határokat nyissunk. A szándéknyilatkozat mindkét ország tudósai számára utat biztosít ahhoz, hogy ösztönző erejű szellemi kapcsolatok és projektek keretében közvetlenül dolgozzanak együtt, egyben hidakat építsenek a két nép között, valamint előmozdítsák a tudomány ügyét az emberek boldogulása érdekében.”

További információ:

Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal
Kommunikációs Főosztály
Cím: 1117 Bp., Neumann János u. 1/c.
Tel.: (06 1) 484 2595
Fax: (06 1) 318 4130
E-mail: kommunikacio@nkth.gov.hu

Utolsó módosítás: 2019. március 20.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?