Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Elismerések az államalapítás ünnepe alkalmából
2021. szeptember 01.
Módosítás: 2021. szeptember 03.
Olvasási idő: 15 perc

Az államalapítás és államalapító Szent István ünnepe, augusztus 20. alkalmából ünnepélyes keretek között, az Országház kupolacsarnokában, illetve a Pesti Vigadóban tartott ünnepségen adták át az állami és miniszteri kitüntetéseket Áder János köztársasági elnök, Dr. Nagy István agrárminiszter és Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. Az Országházban vette át a március 15. alkalmából megítélt Széchenyi-díját mások mellett Dr. Mesterházy Ákos Ferenc agrármérnök, az MTA rendes tagja, a szegedi Gabonakutató Nonprofit Kft. kutatóprofesszora, és Dr. Nagy János agrármérnök, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem egyetemi tanára is.

Az államalapítás és államalapító Szent István ünnepe, augusztus 20. alkalmából ünnepélyes keretek között, az Országház kupola csarnokában, illetve a Pesti Vigadóban tartott ünnepségen adták át az állami és miniszteri kitüntetéseket.

Elismerések az államalapítás ünnepe alkalmából.

Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést adományozta Gagyi István, az Országos Magyar Vadászkamara Vas Megyei Területi Szervezetének elnöke, a Vasi Vadgazdálkodók Védegyletének elnöke, az Ethofer Mezőgazdasági Termelő- és Szolgáltató Kft. Hegyfalu telephelyének telepvezetője részére a szakszerű vadgazdálkodás megteremtése, a vadállomány gondozása, valamint a kulturált vadászati lehetőségek biztosítása érdekében végzett példaértékű munkája elismeréseként; Dr. Gulyás Béla állami díjas gépészmérnök, az egykori Magyar Hűtőipari Vállalat vezérigazgatója részére a hazai nagyipari gyorsfagyasztott élelmiszergyártás, -tárolás és -kereskedelem fejlesztése érdekében végzett több évtizedes tevékenysége elismeréseként; Haraszti Gyula, az Ipoly Erdő Zrt. műszaki és erdőgazdálkodási vezérigazgató-helyettese, az Erdészeti Lapok Szerkesztőbizottságának elnöke részére a korszerű erdőművelési eljárások rendszerszintű bevezetése, valamint az Erdészeti Lapok újraindítása és digitalizálása érdekében végzett példaértékű munkája elismeréseként; Dr. Somogyi László Géza élelmiszermérnök, az egykori Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem Gabona- és Iparinövény-technológia Tanszékének tanszékvezetője részére az agrár-felsőoktatás területén végzett több évtizedes munkája, élelmiszermérnökök generációinak széles körű elméleti és gyakorlati képzésében elért eredményei elismeréseként; Vancsura Miklós mérnök-közgazdász, vízépítő mérnök, a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő korábbi igazgatója, a Sárvári Szent László Kórház volt főigazgatója, a Pannon Egyetem címzetes egyetemi docense részére több mint négy évtizedes, példaértékű intézményvezetői, egyetemi oktatói, valamint szakértői és tanácsadói munkája elismeréseként.

A köztársasági elnök a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adományozta Csoma Antal Gábor, a Körösi Halász Szövetkezet volt elnöke részére a magyar halgazdálkodási ágazat fejlesztése érdekében nemzetközi és hazai szervezetekben végzett több évtizedes, eredményes munkája elismeréseként; Pasaréti Gyula díszhaltenyésztő, az Akvárium Magazin alapítója részére a nemzetközi és a hazai akvarisztikában elért sikerei, valamint oktatói és ismeretterjesztő tevékenysége elismeréseként.

A köztársasági elnök a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést adományozta Bárány István, a Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambokat Tenyésztők Fajta klubjának elnöke, a Magyar Galamb- és Kisállattenyésztők Országos Szövetsége Díszgalamb Szakosztályának elnöke részére a galambtenyésztés népszerűsítését, valamint a székesfehérvári bukó galambfajta megismertetését szolgáló tevékenysége elismeréseként; Berndt Mihály, a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Környezetértékelési Osztályának zajvédelmi szakreferense, intézeti főtanács-adója részére a zaj- és rezgésvizsgálatokkal kapcsolatos több évtizedes környezetvédelmi szakértői tevékenysége elismeréseként; Hunyadvári Árpád, a Galamb- és Kisállattenyésztők Csorvási Egyesületének képviselője, korábbi elnöke, a csorvási Gulyás Mihály Általános Iskola volt tanára részére a hazai galambtenyésztés, illetve a galambászkultúra népszerűsítése érdekében végzett példaértékű munkája elismeréseként; Dr.

Krizsán Józsefné, a Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Versenyért Alapítvány alapító elnöke, a Körös-völgyi Természetvédelmi Egyesület elnöke, a Mezőtúri Polgármesteri Hivatal Művelődési, Oktatási és Sport Osztályának volt osztályvezető főtanácsosa részére példaértékű pedagógusi pályafutása, valamint a fiatalok természettel kapcsolatos ismereteinek elmélyítését szolgáló szervező tevékenysége elismeréseként; Muka János, a Sport Bérkilövő Vadásztársaság elnöke részére a vadászati kultúra népszerűsítését szolgáló kiemelkedő tevékenysége elismeréseként.

Áder János köztársasági elnök a Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetést adományozta Greznár Zoltán előadóművész, a szanyi Greznár Zoltán és zenekara vezetője részére a tradicionális cigányzene és a magyar nóta népszerűsítését szolgáló magas színvonalú előadóművészi tevékenysége elismeréseként.

Nagy István miniszter az Életfa Emlékplakett arany fokozatát adományozta Domokos György, a volt Kartográfiai Vállalat nyugalmazott igazgatója részére a magyar topográfiai munkálatok területén végzett kiváló munkájáért, életútja elismeréseként; Fazekas Sándor, a Hajdúsági Agráripari Zrt. nyugalmazott előadója részére a szőlőtermesztés és a borászat fejlesztésében végzett eredményes munkájáért, életútja elismeréseként; Dr. Tóth Sándor, a Nemzetközi Vadászati és Vadvédelmi Tanács egykori alelnöke részére a vadgazdálkodás, az erdészeti igazgatás és a halászat terén végzett áldozatos munkájáért, írói tevékenységéért; Dr. Török Imre, a Génbank-Semex Magyarország Kft. nyugalmazott ügyvezetője részére a magyar tarka és a holstein-fríz hazai nemesítésében, a mezőhegyesi sportló fajta létrejötte érdekében végzett munkájáért.

Az agrárminiszter az Életfa Emlékplakett ezüst fokozatát adományozta Dr.

Bikfalvi Istvánné Dr. Hamza Kinga, a Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség szakértője részére analitikai, kutatói tevékenységéért, szakírói tevékenységéért; Bujdosó Ferenc, a Bujdosó Szőlőbirtok és Pincészet tulajdonosa részére a szőlészet és a borászat területén végzett áldozatos munkájáért, életútja elismeréseként; Cseke István, a Délalföldi Erdészeti Zrt. nyugalmazott kerületvezető erdésze részére a Fekete-Körös menti erdők közel négy évtizedes szolgálatáért; Fráter György László, a volt Szőregi Virág és Dísznövény Szövetkezet nyugalmazott elnöke részére a rózsatermesztésben és dísznövénytermesztésben végzett több mint négy és fél évtizedes kiemelkedő munkájáért; Hodobay-Böröcz András, az Agrárminisztérium nyugalmazott főosztályvezető-helyettese részére a földmérési és térképészeti feladatok területén végzett kiváló munkájáért, életútja elismeréseként; Dr. Sümegi József György szőlőbirtok- és borászattulajdonos részére a szőlészet terén végzett kiváló munkájáért, a szőlész-borász szakmai szervezetek érdekeinek védelméért; Tasi Lászlóné, az ÉSZAKERDŐ Zrt. nyugalmazott közgazdasági vezérigazgató-helyettese részére a cég részvénytársasággá alakításában, az erdőfelújítások folyamatos finanszírozásához szükséges pénzügyi alapok megteremtésében végzett munkájáért.

Az agrárminiszter az Életfa Emlékplakett bronz fokozata elismerést adományozta Borosán István, a SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. nyugalmazott erdészeti igazgatója részére a Marcali Erdészetben végzett kiemelkedő szakmai és közéleti munkájáért, az Országos Erdészeti Egyesület érdekében kifejtett tevékenységéért; Gyurák József, az ÉSZAKERDŐ Zrt. nyugalmazott műszaki osztályvezetője részére az erdőgazdálkodási ágazatban a magas- és mélyépítési kivitelezési munkákban, valamint az erdei kisvasutak üzemeltetése terén végzett kiváló munkájáért; Juhász Pál, a Kapos Ternero Kft. ügyvezetője részére a hazai juhtenyésztésben végzett több évtizedes kimagasló munkájáért; Király István pékmester, a Király Pék és Társa Bt. vezetője részére a pékek hatékony érdekképviseletéért, a szakma színvonalának megőrzéséért, folyamatos fejlesztéséért; Dr. Márton Mátyás, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa részére a térképészet terén végzett kiváló munkájáért, oktatói tevékenységéért; Oreskó Imre, a Kunsági Borvidék Hegyközségi Tanácsának nyugalmazott elnöke részére a Kunsági borvidék érdekében végzett áldozatos munkájáért, az Izsáki Arany Sárfehér Bor- és Pezsgőrend megalapításáért; Dr. Péteri András, a volt Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ Halászati Kutatóintézet nyugalmazott tudományos főmunkatársa részére az intenzív haltenyésztés terén végzett több évtizedes aktív és eredményes munkájáért; Dr. Szórádi Sándor, a Szatmári Konzervgyár Kft. nyugalmazott ügyvezető igazgatója részére a zöldség-gyümölcs feldolgozás területén végzett eredményes szervező-irányító és operatív tevékenységéért; Dr. Tarján Balázs, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának tanácsadója részére a magyar agrárium érdekében végzett kiváló munkájáért, a magyar szőlészek és borászok szakmai érdekeinek képviseletéért; Teleki Szilveszterné, a Szentlőrinci Ujhelyi Imre Mezőgazdasági és Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium nyugalmazott pedagógusa részére az agrárszakképző iskola működésében és fejlesztésében, valamint a szakmai angol nyelv oktatásában végzett kiemelkedő munkájáért.

Nagy István miniszter az Aranykoszorús Gazdaasszony Díjat adományozta Borbás Edit őstermelő részére a szántóföldi növénytermesztés, kertészet, állattenyésztés terén elért kimagasló eredményeiért.

Az agrárminiszter az Aranykoszorús Gazda Díjat adományozta Kiss Gábor, az Ulmus Díszfaiskola Kft. ügyvezető igazgatója részére a díszfaiskola megalapításáért, magas színvonalú, innovatív tevékenységéért; Szilágyi András gazdálkodó részére a családi gazdaságban végzett példamutató munkájáért, a növénytermesztésben elért eredményeiért.

Nagy István miniszter a Darányi Ignác-díjat adományozta Dr. Sütő Zoltánnak, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Állattenyésztési Tudományok Intézete egyetemi tanárának a baromfinemesítés terén szerzett elévülhetetlen érdemeiért, oktatói tevékenységéért.

Az agrárminiszter a Fleischmann Rudolf-díjat adományozta Dr. Bisztray György Dénesnek, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kertészettudományi Kar Szőlészeti Borászati Intézete egyetemi tanárának a modern szemléletű kertészeti, szőlészeti és növénynemesítési oktatás és kutatás terén végzett kiváló munkájáért; Huszár Zoltánnak, a volt Fejér Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal nyugalmazott osztályvezetőjének a vetőmagágazat érdekében végzett áldozatos, kiemelkedő munkájáért; Urbán Zsombor György őstermelő-családi gazdálkodónak a talajélet és az optimális talajszerkezet érdekében végzett eredményes munkájáért, innovatív eredményeiért; Dr. Veisz Ottó Bálintnak, Agrártudományi Kutatóközpont Mezőgazdasági Intézete igazgatójának a gabonafélék nemesítése terén végzet kiváló munkájáért, kutatói tevékenységéért.

Nagy István miniszter a gróf Széchényi Imre-díjat adományozta Dezső Vencelnek, az Apor Péter Szakközépiskola nyugalmazott igazgatójának a szakmai ismeretek átadásán felül az emberi értékek közvetítésében végzett munkájáért, nyugdíjba vonulása alkalmából; Patasi Ilonának, a Szlovákiai Agrárkamara elnökének a felvidéki gazdák gazdasági megerősítésének érdekében végzett áldozatos munkájáért és a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének a vajdasági gazdák érdekeinek képviseletében végzett tevékenységéért, a gazdálkodók fejlődéséhez és a vidék fellendüléséhez való hozzájárulásáért.

Az agrárminiszter a Tolnay Sándor-díjat adományozta Dr. Márton Lázárnak, Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal igazgatójának az állategészségügyi szolgálat érdekében végzett hazai és nemzetközi tevékenységéért; Schwadlenka Ferencnének, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal pénzügyi szakügyintézőjének a járványügyi kártalanítások kifizetése érdekében végzett két és fél évtizedes munkájáért és Dr.

Tischler István megyei főállatorvosnak, a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Agrárügyi Főosztálya vezetőjének az állategészségügy szolgálatában végzett több évtizedes áldozatos munkájáért.

A Közös Agrárpolitika tárgyalásainak előkészítése, eredményes lebonyolítása érdekében végzett több éves, kimagasló szakmai munkájuk elismeréseként Magyar Vidékért Díjban részesült Dr. Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára és Benkő Péter, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletének mezőgazdasági tanácsosa, a Mezőgazdasági Különbizottság szóvivője.

Nagy István miniszter Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Albert Imre, a Romániai Magyar Gazdák Egyesületének falugazdásza részére a helyi ökogazdálkodás megindítása és terjesztése terén végzett elhivatott munkájáért; Guttyán Anikó, Budapest Főváros Kormányhivatala Földhivatali Főosztályának ingatlan-nyilvántartási szakügyintézője részére a földügyi ágazatban végzett eredményes munkájáért; Harangi László Valér, a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Agrár- és Vidékfejlesztést Támogató Főosztályának kérelemkezelési szakreferense részére a köz szolgálatában végzett kiváló munkájáért, amivel a gazdálkodókat segíti az európai uniós forrásokra pályázásban; Háromsitz Emese, az Agrárminisztérium Költségvetési Főosztályának költségvetési referense részére a hungarikumok és a Nemzeti Értéktár megőrzésének, népszerűsítésének támogatásával kapcsolatos költségvetési feladatok ellátása során nyújtott kiemelkedő munkájáért; Hevesi István, az Agrárminisztérium Vadgazdálkodási Főosztályának tájegységi fővadásza részére a vadászati igazgatásban töltött több mint két évtizedes vadászati főfelügyelői, tájegységi fővadászi feladatainak magas színvonalú ellátásáért; Holló Mátyás állattenyésztő részére a juhtenyésztés terén végzett kiváló munkájáért; Dr. Hollósi Krisztina Izabella, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal EU-referense részére a hazai agrárkutatás uniós kapcsolatainak fejlesztésében végzett eredményes munkájáért; Dr. Jasinka Anita, az Agrárminisztérium Jogalkotási Főosztályának jogszabály-előkészítője részére a szőlő-bor ágazat szabályozási területén végzett kiemelkedő munkájáért; Karl Lajos, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának nyugalmazott hegybírója részére a Balatonfüred-szőlősi Hegyközség érdekében végzett több évtizedes példaértékű hegybírói tevékenységéért, nyugdíjba vonulása alkalmából; Kemény György kovácsmesternek a közösségépítésben kovácsmesterként végzett áldozatos munkájáért; a Kolár Anna, a Nemzeti Földügyi Központ asszisztens-titkára részére a szervezet érdekében végzett példaértékű, elkötelezett munkájáért; Korom Istvánnak, a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság mezőgazdasági gépkezelőjének több évtizedes gépkezelői munkájáért, nyugdíjba vonulása alkalmából; Kovács Andrea, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal igazgatási szakügyintézője részére a bürokrácia csökkentése érdekében, valamint az e-ügyintézés területén végzett kimagasló munkájáért; Kozsuch Mihály, a Szárító és Tároló Mezőgazdasági Zrt. nyugalmazott cégvezetője részére a magyar gazdatársadalom és agrárium érdekében végzett több évtizedes kiemelkedő tevékenységéért; Kótiné Losonczi Zsuzsanna, a Debreceni Pedagógiai Oktatási Központ kormánytisztviselője részére a Zöld Óvoda minősítő címpályázatok előzetes értékelésében végzett áldozatos munkájáért; Kökény László, a Déli Agrárszakképzési Centrum Jánoshalmi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium mezőgazdasági gépésze részére a gondjaira bízott gépek üzemeltetésében, karbantartásában, állagmegóvásában végzett kiváló munkájáért; Marjai Antal, az Északi Agrárszakképzési Centrum Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium oktatója részére közel négy évtizedes elhivatott pedagógiai munkájáért, munkaközösség-vezetői tevékenységéért; Papp István László gazdálkodónak a szántóföldi növénytermesztés és állattenyésztés terén elért eredményeiért; Pete János, a Déli Agrárszakképzési Centrum Kinizsi Pál Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola oktatója részére a pék-cukrász tanulók képzése terén végzett több mint négy évtizedes eredményes munkájáért, nyugdíjba vonulása alkalmából; Sándor Miklós, az Agrárminisztérium Földügyi és Térinformatikai Főosztályának földmérési főfelügyelője részére a földek osztatlan közös tulajdonának megszüntetése érdekében végzett kiemelkedő munkájáért; Schnetz Ilonának, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság irodai munkatársának három évtizedes, a köz szolgálatában végzett kimagasló munkájáért, nyugdíjba vonulása alkalmából; Sidó Brigitta, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal minősítésszervezési osztályvezetője részére a Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegyrendszer létrehozásában, a szervezet terméktesztprogramjának koordinálásában végzett kiemelkedő tevékenységéért; Simon Erika Ágnes, az Agrárminisztérium Élelmiszergazdasági és -minőségpolitikai Főosztályának osztályvezetője részére az élelmiszeripar szereplői és a teljes ágazat szabályozási és működési környezetének kedvezővé tételében játszott szerepéért; Sztahura Erzsébet, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara vezető mezőgazdasági szakértője részére a termőföld minőségének védelmében végzett munkájáért, oktatói és szakírói tevékenységéért; Urbán József, az Agrármarketing Centrum Nonprofit Kft. rendezvény- és kiállításszervezési koordinátora részére a magyar élelmiszerek külföldi népszerűsítése, a fiatal munkatársak támogatása érdekében végzett munkájáért.

A Közös Agrárpolitika tárgyalásainak előkészítése, eredményes lebonyolítása érdekében végzett több éves áldozatos munkája elismeréseként Miniszteri Dicséretben részesült Dr. Juhász Anikó, az Agrárminisztérium agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára; Tarpataki Tamás, az Agrárminisztérium agrárpiacért felelős helyettes államtitkára; Gál Péter, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletének mezőgazdasági szakdiplomatája; Szentmáry Tamás, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletének munkatársa, a Mezőgazdasági Különbizottság helyettes szóvivője; Gál Péter, az Agrárminisztérium Borászati és Kertészeti Főosztályának vezetője; Nagy Attila, az Agrárminisztérium Fejlesztéspolitikai Főosztályának vezetője; Szentirmay Zoltán, az Agrárminisztérium Támogatáspolitikai Főosztályának vezetője; Bittsánszky Márton, az Agrárminisztérium Borászati és Kertészeti Főosztályának osztályvezetője; Horváth Anikó Katalin, az Agrárminisztérium Támogatáspolitikai Főosztályának osztályvezetője; Madarász István, az Agrárminisztérium Támogatáspolitikai Főosztályának osztályvezetője; Dr. Tóth Réka, az Agrárminisztérium EU- és FAO-ügyek Főosztályának osztályvezetője; Kinorányi Éva, az Agrárminisztérium Támogatáspolitikai Főosztályának tervezési referense; Kormos Anikó, az Agrárminisztérium Támogatáspolitikai Főosztályának EU-pénzügyi referense; Nagy Viktor, az Agrárminisztérium Fejlesztéspolitikai Főosztályának EMVA stratégiai tervező referense; Sárecz László, az Agrárminisztérium Agrárpiaci Főosztályának állati termékekért felelős referense; Tass Eszter, az Agrárminisztérium EU- és FAO-ügyek Főosztályának koordinátora; Dr. Vásáry Miklós, az Agrárminisztérium Támogatáspolitikai Főosztályának EU-agrárpolitikai referense; Vitárius Csaba, az Agrárminisztérium Támogatáspolitikai Főosztályának EU-referense.

Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől vehette át a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést Dr. Winkler András Széchenyi-díjas faipari mérnök, a műszaki tudomány doktora, a Soproni Egyetem rector és professor emeritusa nemzetközileg is elismert, kiemelkedő faipari kutatói tevékenysége, több mint négy évtizedes, példaértékű oktató-nevelő munkája, valamint a természetvédelem területén elért kimagasló eredményei elismeréseként.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta Dr.

Birkás Márta agrármérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Talajművelők Társaságának alapító elnöke, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem professor emeritája a talaj káros hatásokkal szembeni védelme, illetve minőségének javítása érdekében végzett, nemzetközileg elismert tudományos munkája elismeréseként; Dr. Helyes Lajos kertészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem egyetemi tanára, a Doktori és Habilitációs Központ főigazgatója, a Kertészettudományi Intézet igazgatója a kertészeti kutatás területén végzett több évtizedes, nemzetközi szinten is kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként; Dr. Poór József közgazdász, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem professor emeritusa több évtizedes, kiemelkedő kutatói-oktatói pályája során a magyar és a nemzetközi HR-rendszerek kutatása, illetve modernizálása érdekében végzett munkája, valamint széles körű szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként; Dr. Székács András vegyészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Környezettudományi Intézetének igazgatóhelyettese, Környezetanalitikai és Környezettechnológiai Tanszékének veze tője, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ Agrár-környezettudományi Kutatóintézetének igazgatója, tudományos tanácsadója a Magyarországon kapható élelmiszerek GMO-mentességének fenntartása érdekében végzett kiemelkedő munkája, a mezőgazdasági technológiák kémiai és genetikai biztonságát érintő kutatói, valamint jelentős oktatói és tudományos-szakmai közéleti tevékenysége elismeréseként; Dr. Varga János állatorvos, mikrobiológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az Állatorvostudományi Egyetem professor emeritusa az állatorvos-tudomány, különösen az állatorvosi mikrobiológia és járványtan területén végzett több évtizedes, kiemelkedő kutatói-oktatói munkája, valamint szakmai és tudományos közéleti tevékenysége elismeréseként; Dr. Varga Zoltán matematikus, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem professor emeritusa öt évtizedes szakmai pályafutása, különösen a matematikai modellezés területén végzett, nemzetközi szinten is kiemelkedő kutatómunkája elismeréseként; Dr. Vatai Gyula vegyészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Élelmiszertudományi és Technológiai Intézete Élelmiszeripari Műveletek és Folyamattervezési Tanszékének egyetemi tanára az élelmiszertudomány területén végzett több évtizedes kutatói-oktatói és vezetői munkája, valamint a tudományos utánpótlás nevelésében elért kiemelkedő eredményei elismeréseként.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta Dr. Fehér Sándor faipari mérnök, a Soproni Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kara Faanyagtudományi Intézetének egyetemi docense a hazai és trópusi fafajok anatómiai felépítésének, illetve anyagának vizsgálata terén végzett több évtizedes, magas színvonalú kutatói-oktatói munkája elismeréseként; Kelemen János, a Coop Szeged Zrt. elnök-vezérigazgatója a Coop Gazdasági Csoportnál folytatott több évtizedes, kiemelkedő vezetői munkája elismeréseként; Dr. Kondorosy Előd István agrármérnök, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Georgikon Campusának egyetemi tanára több mint három évtizedes, kiemelkedő kutatói-oktatói munkája, valamint az egyetemi oktatásszervezésben vállalt szerepe elismeréseként; Dr. Orlóci László, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Füvészkertjének igazgatója, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Dísznövénytermesztési és Zöldfelület-gazdálkodási Kutatócsoportjának tudományos főmunkatársa, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Szent István Egyetem címzetes egyetemi docense a kertészeti kutatásokban elért eredményei, valamint több évtizedes oktatói pályája elismeréseként; Dr. Ráczné dr. Schneider Ildikó erdőmérnök, a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kara Erdészeti, Faipari és Földméréstörténeti Gyűjteményének volt igazgatója több évtizedes, magas színvonalú szakmai munkája, valamint az egyetem múzeumának felvirágoztatásában betöltött jelentős szerepének elismeréseként.

A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést vehette át Nagy Lajos Antalné, a Mecsek Füszért Zrt. vezérigazgatója a hazai szövetkezeti kereskedelmi rendszer átalakításában, valamint a COOP-csoport fejlesztésében betöltött szerepe elismeréseként.

Forrás: Magyar Mezőgazdaság




Utolsó módosítás: 2021. szeptember 03.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?