Veszprémben végzett hallgatók által alapított befektetőcég, a White Unicorn (WU) Inkubátor megállapodást írt alá a Pannon Egyetemmel, hogy az egyetemi Tudás- és Technológiatranszfer Központtal együttműködve piaci tapasztalatokkal és tőkével segítse az intézmény ötletgazdáit vállalkozások indításában és fejlesztésében.
A White Unicorn Kft. a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával és magántőke felhasználásával 10-15 korai fázisú startupba fektet be a következő két évben.
A társaság célja, hogy kezdőtőkével, valamint üzleti-, informatikai-, orvostechnikai és egyéb szakemberek mentorálásával támogassa az egészségügyi területen létrejövő technológiai vállalkozásokat, és szakmai közösségi platformot teremtsen az egyetemi-, kutató- és piaci szereplők számára. „Hiszünk az egyetemi innovációban, a különböző szakterületről érkező diákok közös alkotó erejében. Nagy örömünkre szolgál, hogy elsőként az alma materünkkel indul meg e téren a közös munka” – mondták el a White Unicorn alapítói, Szabó Erik és Késmárki László. „Tudatosan foglalkozunk innovációval, az ipari partnerekkel történő együttműködésünk az országban az egyik legjelentősebb”, fogalmazott köszöntőjében dr. Gelencsér András. Csillag Zsolt kancellár szerint elemi érdeke a felsőoktatási intézményeknek, hogy a piaci bevételüket növeljék. Ennek az egyik legfontosabb része, hogy az a sok eredmény, ami képződik az egyetemeken, minél nagyobb százalékban hasznosuljon. A kancellár elmondta: az egyetem jelenleg is több mint száz kutatás-fejlesztési pályázatban vesz részt és hétszáznál is több partnere van.
Az együttműködés első lépéseként a White Unicorn a MedTech Minds szakmai közösséggel közösen egy egész napos tudásmegosztó rendezvényt szervez az érdeklődők számára Hogyan lehet egy egyetemi kutatásból induló vállalkozás? Címmel.
A nagy érdeklődésre számot tartó programot április 23-án rendezik meg a Pannon Egyetem Konferencia Központjában.
Forrás: Veszprémi 7 nap