Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Innovációra sokféle támogatás kapható
2019. február 07.
Módosítás: 2019. február 11.
Olvasási idő: 2 perc
Sok érdeklődő volt kíváncsi az Országos Innovációs Fórum tatabányai állomásán, az Edutus Egyetemen arra, milyen friss hírekkel érkeztek az előadók.

A megyei kereskedelmi és iparkamara szervezte azt a fórumot, amelyen az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIK) szakemberei tartottak előadásokat. Borsó Tibor, a megyei közgyűlés alelnöke köszöntötte a megjelenteket. Elsőként a minisztérium stratégiai főtanácsadója, Hegyi Csilla elmondta, fontos szerepet szánnak a kis- és középvállalkozások támogatásának, így az országjáró fórumokon összegyűjtött igényekre alapozva kívánják elkészíteni a következő időszakra vonatkozó pályázati felhívásokat. Hozzátette, a fórum célja a szemléletformálás, ezért meghívták a térség meghatározó innovációs szereplőit és intézményvezetőit, így lehetőség nyílik a helyi szakmai tapasztalatok közös feltérképezésére.

Szóba kerültek a tervezett pályázatok is. A KKV Start Innováció segítség lesz az első lépésekhez, 10–20 milliós a támogatási összeg, várhatóan 650– 700 pályázatot tudnak befogadni. – sorolták tovább a hazai és a nemzetközi lehetőségeket. A közös elemük, hogy a kkv-k vannak a fókuszban, valamint az, hogy az anyagiak mellett további segítségre is számíthatnak a minisztériumtól, a hivataltól és nem utolsósorban a kamara szakembereitől.

Berczellyné Nagy Marianna, a Tatabányai Szakképzési Centrum főigazgatója a most készülő Szakképzés 4.0 tervezetről is beszélt. Elhangzott, hogy a szakmai tudás mellett egyre fontosabbak lesznek azok a képzések, amelyeken az együttműködési készség, a rugalmasság növelése kerül a középpontba. Kiemelte az élethosszig tartó tanulást: a pályaválasztástól a felnőttképzésig a TSZC minden korosztálynak segítséget nyújt, a helyi vállalatokkal, illetve a kamarával, intézményekkel szorosan együttműködve. Egy ágazati képzőközpont létrehozását is tervezik Tatabányán, a Modern Városok Programja keretében.

Duális képzés

Dr. Vigh László, az Edutus Egyetem tudományos és nemzetközi rektorhelyettese elmondta, nagy a szerepe a telefonos és személyes tanácsadásnak, az innováció témakörében sokan fordulnak hozzájuk. A gyakorlatot az elmélettel egyenrangúan kezelő duális képzésnek remélhetően nő a szerepe az oktatásban. Most 15 cég számára 45 hallgatói hely van, de még csak 7 hallgató tanul az Edutuson a duális képzés keretében.

Forrás: 24 óra - 2019.02.07. (3. oldal)

Utolsó módosítás: 2019. február 11.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?