Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Tanévnyitó a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen
2018. szeptember 10.
Módosítás: 2018. szeptember 10.
Olvasási idő: 3 perc
Megosztás Twitter Google + Küldés Hozzászólás

A Műegyetem számos feltalálót, Nobel-díjas kiváló tudóst, '56-os hőst, művészt, és politikust adott ennek az országnak, ezáltal nemcsak oktatásával és tudományos teljesítményével írta bele magát a magyar nép történetébe - hangsúlyozta köszöntőjében Prof. Dr. Bódis József, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) oktatásért felelős államtitkára a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) 237. tanévnyitóján.

Dr. Józsa János rektor díszbeszédének fontos üzenete az elsőévesek felé, hogy ebben az intézményben piacképes és biztos alapot jelentő tudást kapnak a jövendő életük elindításához.
Prof. Dr. Bódis József, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára az ünnepi rendezvényen kiemelte a Műegyetem azon szerepét, amelyet alapítása óta rendületlenül végez a magyar nemzet műszaki kultúrájának fejlődésében. Felhívta a figyelmet arra, hogy a felsőoktatás egy folyamat és egy lehetőség is egyben, amelyben az elmúlt években fokozatváltás történt, és a jövőben, a finomhangolás időszakában a sikerekért az ágazat szereplőinek mindegyike tehet. Köszöntőjének végén gratulált az elsőévesek felvételi eredményéhez, hangsúlyozta, hogy “nélkülük nincs egyetem" és kérte, hogy az elkövetkező években úgy készüljenek föl választott hivatásukra, hogy közben kössenek - akár életre szóló - barátságokat is.

Bízom benne, hogy egyéni boldogságukat is itt alapozzák majd meg"

– adott hangot reményének a politikus, aki végül sikeres tanévet kívánt. Dr. Józsa János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora kiemelte a stratégiai fontosságú felsőoktatási intézmény szerepét, amely meghatározó mértékben járult hozzá a magyar ipar és gazdaság mai fejlettségi színvonalának eléréséhez. Beszélt arról, hogy a Műegyetem a hazai műszaki felsőoktatás zászlóshajója és a meghirdetett hazai pályázatok teljes skáláján sikeresen szerepelt. Hozzáfűzte, hogy második évébe lépett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által finanszírozott BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) elnevezésű 4 éves futamidejű projekt, ahol az eddigi eredményes munkát olyan tekintélyes partnerekkel folytatja konzorciumban, mint a Siemens, az MVM, a Nokia, és a Richter Gedeon Nyrt. A Műegyetem rektora kiemelte, hogy számos nemzetközi pályázat keretében is eredményes az intézmény és beszámolt az egyetem nemzetközi oktatási-kutatási kapcsolatainak és az oktatás nemzetköziesítésének bővüléséről is. Az akadémikus hangsúlyozta, hogy

A Műegyetem közössége kis méretben is tud óriásit alkotni, nagy szellemi tudást tömöríteni"

majd ezt nyomatékosítva a közönség elé tárta Gschwind Andrásnak, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) címzetes egyetemi docensének csapata által kifejlesztett, az első magyar, sikeresen pályára bocsátott és több értékes mérési eredményt a Földre sugárzó kocka alakú, 10 cm-es élhosszal rendelkező műholdnak, a MASAT 1-nek mérethű mását. A látványt fokozva bemutatatta az előzőhöz képest feleakkora élhosszúságú SMOG 1 műhold makettjét is. Az első évfolyamos tanulóknak eskütételüket követően záróbeszédében azt üzente:

szakmájuk igazi mesterévé az MSc szakok elvégzésével válhatnak, ezzel kerülnek ugyanis olyan komplex, finomra hangolt tudás birtokába, amely a munkaerőpiacon különleges előnyt jelent"

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 10.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?