Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Új rendszerben kérhetnek K+F minősítést a vállalkozások
2023. szeptember 04.
Módosítás: 2023. szeptember 05.
Olvasási idő: 1 perc

Változnak a kutatás-fejlesztési tevékenység minősítésének eljárási szabályai, az eddigi hatósági eljárás helyett 2023. szeptember 1-jétől szakértői eljárás keretében kérhető a minősítés a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalnál – közölte a hivatal.

Kiemelték, a vállalkozások a K+F minősítés megszerzésével ezután is adókedvezményhez juthatnak. A változás – a tudásalapú gazdaság megerősítését célzó Neumann János Program újabb konkrét lépéseként – a párhuzamosságok elkerülésével javítja a kutatás-fejlesztés és innováció ösztönzésének hatékonyságát. A program célkitűzése, hogy Magyarország 2030-ra az innováció területén Európában a legjobb 10, a világon pedig a legjobb 25 ország közé kerüljön. 


Forrás: radio88.hu

Utolsó módosítás: 2023. szeptember 05.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben