A kutatás célja a hengeres és bordás növésű gyertyánok fizikai-mechanikai tulajdonságainak vizsgálata, figyelembe véve egyes termőhelyi hatásokat, hogy bővítsük a faanyag-tudomány és a faipar ismereteit, és új ipari felhasználási lehetőségeket tárjunk fel.
Innovatív megoldás a DNS/RNS izolálásban és azonosításban: mágneses nanorészecske-alapú új diagnosztikai platform jött létre.
Az Óbudai Egyetem Kiberorvosi Kompetencia Központja négy évvel ezelőtt kezdte meg működését azzal a céllal, hogy új lehetőségeket teremtsen a kiberorvoslás – elsősorban a daganatterápiák és a cukorbetegség – különböző területein. Az intézmény rektora az InfoRádióban elmondta: a kutatók munkája új értelmet adhat a kemoterápia alkalmazásának.
Az évek során folytatott kutatás-fejlesztés eredményeként létrejött egy magas szintű döntéstámogató adatgyűjtő rendszer, mely integrálja a kultúrnövények és károsítóik jellemzőit, valamint a környezeti tényezők hatásait. Sikeresen zárult az eKÖZIG Regionális Informatikai Szolgáltató Központ Zrt. 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00249 számú projektje, ami az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a ”Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” című és 2020-1.1.2-PIACI KFI - őszi forduló pályázati programjának finanszírozásával valósult meg.
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) csatlakozott az európai nemzeti innovációs ügynökségeket tömörítő The European Network of Innovation Agencies (TAFTIE) szervezethez - közölte a NIÜ szerdán az MTI-vel.
A csehországi központú Agrofert Csoport Közép-Európa egyik vezető agrárvállalkozása, amely több mint 200 cégből álló holding a vegyipar, a mezőgazdaság, az élelmiszeripar, a megújuló energiaforrások, az erdészet és a faipar területén.
Budapest, 2024. június 20., csütörtök (MTI) - A Széchenyi István Egyetem stratégiai megállapodást kötött a prágai központú Agroferttel, Közép-Európa egyik vezető agrárvállalkozásával - közölte az egyetem csütörtökön az MTI-vel.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból (a továbbiakban: NKFI Alap), a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (a továbbiakban: NKFI Hivatal) útján, a nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013. (II. 5.) Korm. rendelet alapján támogatást biztosít a Dunaújvárosi Egyetem számára az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program kialakítása és működtetése céljából - írja az egyetem honlapja.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) pályázatán az EN-CO Software Zrt. 420 430 500 forint vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A projektet 2026 nyarán fejezhetik be.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) tavaly ősszel kiírt Fókuszterületi innovációs pályázatán több mint 30 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból 54 olyan új projekt indul, amelyben hazai vállalkozások egyetemi, kutatóintézeti partnerekkel együttműködve fejlesztenek innovatív megoldásokat, elsősorban a zöld átállás, az egészséges élet és a gazdaság digitalizációja területén.
Az új pályázati program 40 százalékkal magasabb, 19 milliárd forintos keretösszeggel indult el, emellett a projektenként elnyerhető összeg is jelentősen bővült.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) pályázatán az EN-CO Software Zrt. 420 430 500 forint vissza nem térítendő támogatásban részesült, amelyből mesterséges intelligencián alapuló minőségellenőrzési technológiát fejleszt – közölte a cég az MTI-vel.
Budapest, 2024. június 14., péntek (MTI) - A Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus által vezetett, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA), a Magyar Kutatási Hálózat és a Kulturális és Innovációs Minisztérium konszenzusos javaslata alapján felálló Kutatási Kiválósági Tanács a világ legmagasabban jegyzett kutatási programja, a European Research Council (ERC) alapján újította meg a korábbi OTKA programot - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium pénteken az MTI-vel.
A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat tudományos közössége számára is számottevő lehetőséget kínál a múlt hónapban elindult Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) – közölte pénteken a HUN-REN az MTI-vel.
Budapest, 2024. június 14., péntek (MTI) - A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat tudományos közössége számára is számottevő lehetőséget kínál a múlt hónapban elindult Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) - közölte pénteken a HUN-REN az MTI-vel.
„Az utóbbi években kiderült, hogy a béke záloga a korszerű eszközökkel felszerelt és jól kiképzett katonákból álló hadsereg működtetése. Ebben játszik döntő szerepet a rohamosan fejlődő technológiák védelmi iparba történő adaptálása” – fogalmazott Kajári Ferenc altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese a Védelmi Innovációs Kutatóintézet szervezésében rendezett VIKI FEST konferencia megnyitóján. Az akadémiai, állami és magán kutatás-innovációs szektor nemzetközi és hazai képviselői gyűltek össze június 12-én a budapesti Bálna Honvédelmi Központban.
Idén a tavalyinál 15 milliárd forinttal nagyobb, 50 milliárd forintos keretösszeggel hirdette meg a Neumann János Programban kijelölt fókuszterületeket támogató innovációs pályázatát a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. A gazdaság és a társadalom digitalizációja, a zöld átállás, valamint az egészséges élet megőrzése azok a területek, ahol napjainkban a legégetőbb kihívásokkal szembesülünk, és amelyekben Magyarország leginkább versenyképes tud lenni.
Idén a tavalyinál 15 milliárd forinttal nagyobb, 50 milliárd forintos keretösszeggel hirdette meg a Neumann János Programban kijelölt fókuszterületeket támogató innovációs pályázatát a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. A gazdaság és a társadalom digitalizációja, a zöld átállás, valamint az egészséges élet megőrzése azok a területek, ahol napjainkban a legégetőbb kihívásokkal szembesülünk, és amelyekben Magyarország leginkább versenyképes tud lenni.
Új eljárással új ötvözet született az ELTE TTK-n
A különleges anyag nagy méretű és bonyolult alakú alkatrészek bevonatolására is alkalmas, így a módszer kiválóan hasznosítható az iparban is. Felfedezésével Nagy Péter, az Anyagfizikai Tanszék doktorandusza elnyerte a 2024-es Schwäbisch Gmünd Prize for Young Scientists díjat.