Hatalmas az érdeklődés az EIT Community Hub Hungary innovátorokat támogató szolgáltatásai iránt. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT), mely az Európai Unió szervezete, megnyitotta magyarországi közösségi irodáját, az EIT Community Hungary-t a budapesti InfoParkban. A nyitóeseményre Európa számos országából érkezett szakértők kiemelték, hogy Magyarország stratégiai szerepet játszik az európai innovációs ökoszisztémában. Az eseményt Drevenyák Eszter, az újonnan kinevezett Community Officer nyitotta meg, aki beszédében kiemelte, hogy célja az oktatási és kutatási intézmények, illetve vállalatok európai együttműködésének előmozdítása.
„Az EIT Community Hub Hungary azért jött létre, hogy összehozza és támogassa a helyi innovációs ökoszisztémát, és ezzel elősegítse Magyarország átállását egy rugalmasabb, az innováció által vezérelt gazdasági modellre. Segíteni akarjuk a magyar vállalkozókat abban, hogy közösen az európai innováció virágzó központjává tegyük Magyarországot” – hangsúlyozta Drevenyák Eszter.
Szeged, 2025. február 1., szombat (MTI) - Raktárak automatizálásához fejleszt kontrolling rendszert a Csiha Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) támogatásával - tájékoztatta a szegedi informatikai cég az MTI-t.
Raktárak automatizálásához fejleszt kontrolling rendszert a Csiha Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) támogatásával – tájékoztatta a szegedi informatikai cég az MTI-t.
Lezárult a tej-és hústermelő szarvasmarhák tenyésztéstechnológiájának és takarmányozásának korszerűsítési fejlesztési projektje.
Egy 2022-ben indult, magyar-vietnámi közös, kutatási projektben hibrid tanulási módszerrel biztonságos vészhelyzeti manőverezésre tanítottak önvezető járműveket a HUN-REN SZTAKI-nál. A három éven át tartó kutatást az NKFIH támogatta.
Befejezéséhez érkezett az ELTE Informatikai Karán futó K+F+I együttműködés. Az ipari-akadémiai Szoftver- és Adatintenzív Szolgáltatások Kompetencia Központ az ELTE Informatikai Kar vezetésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból nyert 1,2 milliárd Ft vissza nem térítendő támogatással 2020 elején indult el. A projekt öt éves sikeres együttműködés után a megvalósítás lezárásához érkezett.
Budapest, 2025. január 29., szerda (MTI) - A tej- és a hústermelés hatékonyságának javítása érdekében új szemléletű szarvasmarhatenyésztési technológiát dolgoztak ki a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Kaposvári Campusán - közölte az egyetem a Hódagro Zrt.-vel közösen megvalósított projektről szerdán az MTI-vel.
Akadálymentes és folyamatos jármű-, illetve gyalogosközlekedést tesz lehetővé az UniParking elnevezésű forgalommenedzsment-alkalmazás, amelyet az Uni Inno Zrt.-nél, a győri Széchenyi István Egyetem százszázalékos tulajdonában lévő vállalkozásnál fejlesztettek ki. Az innováció a valós piaci igényeket kiszolgálva a beléptetést és forgalomirányítást is új szintre emeli a felhőalapú rendszer segítségével.
Két hazai nagyvárossal közösen pályázott az egyetem döntéstámogató megoldások fejlesztésére.
Különböző típusú vírusok hatástalanná, illetve működésképtelenné tételére fejlesztenek eszközt a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Virológiai Nemzeti Laboratóriuma (VNL) és a RoLink Biotechnology Kft. szakemberei – közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel.
A gombatermesztés hatékonyságának javítására dolgoznak ki új megoldást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) támogatásával a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és az Új Champignons Kft. munkatársai - tájékoztatott a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága.
Az Állatorvostudományi Egyetem sikeresen befejezte a "Kérődzők, lovak és húsevők növekvő jelentőségű vector-borne vérélősködőinek epidemiológiája Észak-Vietnámban" című 2019-2.1.12-TÉT_VN-2020-00012 azonosítószámú projektjét.
Budapest, 2025. január 24., péntek - Az Állatorvostudományi Egyetem sikeresen befejezte a "Kérődzők, lovak és húsevők növekvő jelentőségű vector-borne vérélősködőinek epidemiológiája Észak-Vietnámban" című 2019-2.1.12-TÉT_VN-2020-00012 azonosítószámú projektjét.
Befejezi küldetésének égboltfelmérési szakaszát az Európai Űrügynökség (ESA) Tejút-térképezője, a Gaia január 15-én. Az űrtávcső 2014 óta végez méréseket, az általa gyűjtött adatok alapján készülhetett el a Tejútrendszer eddigi legpontosabb térképe.
Budapest, 2025. január 15., szerda (MTI) - Magyarország kis, nyitott, korlátozott természeti erőforrásokkal rendelkező országként a tudásra, kreativitásra építhet, ezért támogatni kell, hogy sikeres technológiai, startup ökoszisztéma jöjjön létre és ezt segítheti a Budapesten májusban megrendezendő Zero One Hundred konferencia - mondta Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár szerdán budapesti sajtótájékoztatón.
Szerdán befejezi küldetésének égbolt-felmérési szakaszát az Európai Űrügynökség (ESA) Tejút-térképezője, a Gaia. Az űrtávcső 2014 óta végez méréseket, az általa gyűjtött adatok alapján készülhetett el a Tejútrendszer eddigi legpontosabb térképe.
Budapest, 2025. január 15., szerda (MTI) - Szerdán befejezi küldetésének égbolt-felmérési szakaszát az Európai Űrügynökség (ESA) Tejút-térképezője, a Gaia. Az űrtávcső 2014 óta végez méréseket, az általa gyűjtött adatok alapján készülhetett el a Tejútrendszer eddigi legpontosabb térképe.
Az asztmával kapcsolatos kutatások után újabb projekt nyert pályázati támogatást a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban (SZBK): ez a kutatás az alvás és ébrenlét szabályozásával foglalkozik majd. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) Exellence kutatási pályázatának támogatását Timinszky Gyula, az SZBK csoportvezetője kapja, közölte az intézet honlapján.
Virtuális valóságon keresztül mutatott be lehetséges karrierutakat és a Hungarian Startup University Programban (HSUP) rejlő lehetőségeket a Nemzeti Innovációs Ügynökség a 25. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A kitelepülés célja az volt, hogy ösztönözze a kilátogató diákokat a jövőjükön való gondolkodáson és bemutassa, a program miként tudja támogatni őket abban, hogy álmaikat valóra váltsák.
Szeged, 2025. január 11., szombat (MTI) - Az asztmával kapcsolatos kutatásokra nyert el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) Exellence kutatási pályázatának támogatását Czimmerer Zsolt, a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) makrofág polarizáció csoportjának vezetője - közölte a Magyar Kutatási Hálózathoz (HUN-REN) tartozó intézet honlapján.