A nanoműanyagok egészségügyi kockázatait vizsgálják a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói együttműködve a Cambridge-i és az Ulmi Egyetemmel, egy a Hu-rizont pályázat támogatásával megvalósuló projektben. Az apró műanyag részecskék befolyásolhatják a különböző sejtfunkciókat, hatással lehetnek a termékenységre, a légúti és emésztőtraktusban található sejtekre. Ezekről a hatásokról szisztematikus vizsgálatokon alapuló megbízható adatok egyelőre nem, vagy csak korlátozottan állnak rendelkezésre.
Az ANTHERA Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem úttörő projektet indít, amelynek célja, hogy energiahatékony és környezetbarát biomassza-alapú technológiákat fejlesszen ki. A kezdeményezés a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal KKV Fókusterületi Innovációs Programjában 798 365 016 forint vissza nem térítendő támogatást kapott, ami a projekt 1 189 994 280 forintos összköltségének 67,09%-át fedezi.
Ez a projekt nem csupán egy új technológiai mérföldkő lehet a tudományos világban, hanem valós ipari és egészségügyi előnyökkel járhat, hozzájárulva a precízebb diagnosztikához, hatékonyabb ipari megfigyeléshez és a jövő egészségügyi innovációihoz.
Az NKFIH Nemzeti Kapcsolattartó pont (NCP) csapata 2025. április 3. (csütörtök) 9:00-10:00 között tájékoztató webinar-t tart a Horizont Európa keretprogram 2025. évi pályázataival kapcsolatban.
A 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00148 azonosítószámú, „Új innovatív vésőgenerációk fejlesztése" című projekt a HILTI Szerszám Korlátolt Felelősségű Társaság és a Neumann János Egyetem alkotta konzorciumban valósult meg.
Szeged szívében működő informatikai cég nyert pályázatot egy forradalmi ötlet megvalósítására. A TestNavigator++ névre keresztelt projekt illeszkedik a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 2024. évi programstratégiájához, és a tudományos, gazdasági, valamint társadalmi hatások terén is meghatározó szerepet játszik majd.
A Pannon Egyetem és az Asseco közös fejlesztésének eredményeképpen a rendszerbe integrált mesterségesintelligencia-algoritmusok alkalmazása a jövőben segítheti a terápiás események szervezését, ütemezését és lebonyolítását.
Május 23-ig lehet benyújtani a pályázatokat a 2025-ös programba. Várhatóan október-november körül születik döntés a nyertes projektekről, amelyek 2026. január 1-jével indulhatnak el.
Az Eszter Alkatrészgyártó és Kereskedelmi Kft. sikeresen megvalósította a 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00292 azonosítószámú, „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” című, 277 912 773 Ft összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült projektjét, amely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFI Alap) támogatásával jött létre.
Az informatikai tesztelési rendszerrel pályázó Cloud Network Technology Kft. kapta a 33. Magyar Innovációs Nagydíjat szerdán a Parlamentben.
Budapest, 2025. március 26., szerda (MTI) - Közös orvosi robotika projektet indított az Óbudai Egyetem, a Stanford és a Szingapúri Nemzeti Egyetem (NUS).
Budapest, 2025. március 26., szerda (MTI) - Az informatikai tesztelési rendszerrel pályázó Cloud Network Technology Kft. kapta a 33. Magyar Innovációs Nagydíjat szerdán a Parlamentben.
Digitális iker alapú orvosi és laboratóriumi robotika projektet indított el az Óbudai Egyetem, a Stanford Egyetem és a Nemzeti Szingapúri Egyetem (NSU) a HU-rizont program keretében - jelentette be Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora. Hozzátette, a projekt konzorcium vezetője és intézményi centruma is a hazai egyetem.
Új időszámítást hozhat a hazai vasút- és hídépítésben a STRABAG Vasútépítő Kft., a Széchenyi István Egyetem és a V-Híd konzorciuma által megvalósuló fejlesztés, ami a papíralapú dokumentáció helyett a digitalizáció és az automatizáció révén, hatékonyabbá és átláthatóbbá teheti a vasút-, valamint hídépítéseket.
588 millió forintos támogatással indul projekt a Kwizda Agro vezetésével.
Budapest, 2025. március 24., hétfő (MTI) - A magyar kutatókat és a magyar gazdaságot segíti a HU-rizont program 2025-ös pályázata, amelyre 8 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre - jelentette ki Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter hétfőn Budapesten.
Az együttműködést segítő kórházi információs platform készült, az új rendszerrel az állami és a magánegészségügyi szolgáltatók hatékonyabban szervezhetik meg az ellátást, kezelhetőbbekké válnak az erőforrások, csökkenthetőek a várakozási idők és a költségek is optimalizálhatóak, közölte a megvalósító konzorcium szombaton az MTI-vel.
Budapest, 2025. március 22., szombat (MTI) - Az együttműködést segítő kórházi információs platform készült, az új rendszerrel az állami és a magánegészségügyi szolgáltatók hatékonyabban szervezhetik meg az ellátást, kezelhetőbbekké válnak az erőforrások, csökkenthetőek a várakozási idők és a költségek is optimalizálhatóak - közölte a megvalósító konzorcium szombaton az MTI-vel.
Az ELTE szakemberei évtizedek óta kutatják Budapest világszinten is különleges, ún. hipogén karsztrendszerének hidrogeológiai viszonyait.
Tejhasznú szarvasmarhatartó gazdaságok szaporodásbiológiai protokolláris oltásainak elvégzésére.