Ön itt áll: PályázóknakPályázatokAlapkutatási pályázat (PD, NF, NK, K 2011/1)
Alapkutatási pályázat (PD, NF, NK, K)
Meghirdetés dátuma: 2010. december 20.
Módosítás:
Következő beadási határidő:
Elektronikus benyújtás határideje: 2011. március 08.
2011. március 08.
Postára adás határideje:
Az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) Bizottsága pályázatot hirdet alapkutatások támogatására. A pályázat célja kiemelkedő eredményeket ígérő alapkutatások, továbbá a tudományos utánpótlás nevelésében kiváló tudósok által vezetett, nemzetközileg is elismert tudományos műhelyek, illetve fiatal kutatók támogatása.

A pályázat általános feltételei

Csak alapkutatási témákkal lehet pályázni. A vezető kutatónak a pályázat beadásának időpontjában PhD fokozattal (oklevéllel) kell rendelkeznie és magyarországi kutatóhelyhez kell kötődnie. Egy pályázó egyidejőleg legfeljebb két OTKA által támogatott kutatásban lehet
kutatásvezető. A pályázó kutató(k)nak a pályázatban nyilatkozniuk kell az összes érvényben lévő támogatásukról és folyamatban lévő más pályázataikról. Egy kutató több pályázatnak is lehet résztvevője, amelyet ezen hirdetmény alapján nyújtanak be, de csak egynek lehet vezető kutatója. A pályázathoz - éves bontásban is - csatolni kell a megvalósítandó kutatás programját, pénzügyi tervét, várható eredményeit, a részt vevő kutatók eddigi tevékenységének leírását. A 2006-2010. között OTKA-támogatásban részesült pályázóknak a támogatott kutatásban elért eddigi eredményeit az értékelésnél figyelembe veszik.

Pályázható juttatások

A pályázaton elnyert támogatás fordítható kutatási költségek fedezésére, a kutatásban alkalmazni tervezett kutató(k) (doktoranduszok, doktorjelöltek, posztdoktorok), illetve a kutatáshoz szorosan kapcsolódó, annak eredményességéhez feltétlenül szükséges más
résztvevők munkabérére, mőszerek, berendezések, kutatási segédeszközök beszerzésére, nemzetközi tudományos kapcsolatok fenntartására, kutatási eredmények konferencián történő ismertetésére, illetve a kutatási eredmények publikációs költségeire. A fogadó intézményt -általános költségekre (rezsi) - a kutatási támogatási összeg 10%-a, és kizárólagosan tudományos információk beszerzésére (könyvtár, adatbázis) a támogatási összeg további 5%- a illeti meg. A támogatási összeg további 5%-áig a vezető kutató rendelkezése alapján a
kutatással kapcsolatos egyéb (telefon, Internet-használat, irodai adminisztráció) rezsi jellegő költségek is elszámolhatók.

A pályázat értékelése

A beérkezett pályázatokat az OTKA bizottságai a következő főbb szempontok szerint értékelik: a pályázati program alapkutatás jellege, tudományos jelentősége, újszerősége, a várható eredmények, tudományos és társadalmi hasznosításuk, a kutatás személyi feltételei,
garanciái, a kutatás intézményi, tárgyi, módszertani feltételei, a kért támogatás pénzügyi indokoltsága és realitása, a tervezett kutatói munkaidő ráfordítás, az eddigi tudományos eredmények (közlemények, hivatkozások), az utóbbi 5 évben lezárult vagy folyamatban lévő
OTKA kutatások során elért eredmények. Előnyben részesülnek a nemzetközileg is jelentős alapkutatások, az új eljárások és módszerek kidolgozása, a csoportos munkák és a fiatal kutatók bevonása, társadalomtudományban a forrásfeltáró kutatások és a monográfiák írása.
Támogatás kérhető nemzetközi együttműködésben végzett kutatási programokra is. Fontos szempont a beadott pályázati munkaterv, költségterv, várható eredmények, munkaidő ráfordítás realitása és arányossága.

A pályázat benyújtása

Pályázni a 2011. évre kialakított elektronikus pályázati felületen lehet, amely a kitöltési útmutatóval együtt az OTKA honlapján (www.otka.hu) várhatóan 2011. január 17-én lesz elérhető. A támogatott kutatások kezdete – az OTKA költségvetési támogatásának függvényében - 2011. szeptember 1. és 2012. április 1. között lehetséges.

A pályázatot elektronikusan kell benyújtani és a már benyújtott pályázat kinyomtatott, aláírásokkal és bélyegzővel ellátott példányát is el kell juttatni az OTKA Irodába. Az elektronikus példányt az OTKA honlapján közzétett eljárással, az OTKA Irodától kapott felhasználói névvel és jelszóval 2011. január 17-étől kezdődően lehet benyújtani. Az elektronikus beadás, amely csak az intézményi jóváhagyást követően lesz érvényes, végső határideje várhatóan 2011. február 28. és 2011. március 2. között lesz, a határidőt az egyes pályázattípusokra az OTKA honlapon közzétett határidő-táblázatban fogjuk nyilvánosságra hozni. Minden esetben a határidő az adott nap (középeurópai idő) 24:00 óráját jelenti, amikor az elektronikus rendszer lezárja a pályázatok fogadását.

A nyomtatott példányt eredeti aláírásokkal, minden más pályázati és egyéb anyagtól elkülönítve, postán keresztül, ajánlott küldeményként, legkésőbb 2011. március 9-i dátumú postabélyegzővel feladva kell beküldeni. (Levélcím: 1476 Bp. 100. Pf. 289, Csomagcím: 1093 Budapest Czuczor u. 10.). A küldeményre kérjük ráírni a pályázattípus jelét: OTKA-K, OTKA-PD, OTKA-NK vagy OTKA-NF pályázat. A pályázat feladását igazoló postai szelvényt kérjük megőrizni.

A honlapon elektronikusan, kutatói véglegesítés vagy intézményi jóváhagyás nélkül benyújtott, illetve határidőn túl feladott, valamint a formailag nem megfelelő pályázatok bírálatára nem kerül sor. A pályázat értékelése az elektronikus példány felhasználásával történik. A pályázatok elbírálása várhatóan 2011 júniusában lezárul.

Pályázható kategóriák:

I. KUTATÁSI PÁLYÁZAT

A kutatási pályázatok futamideje legfeljebb 4 év.

(A) Kutatási pályázat (jele: K):

A kutatási költségekre megpályázható összeg alsó határa évi 0.5 M Ft, felső határa átlagosan évi 6 M Ft, amely egy adott évben nem haladhatja meg a 8 M Ft-t. Teljes munkaidejő kutatói alkalmazás, és/vagy jelentős eszköz, mőszerbeszerzés esetén a megpályázható összeg felső határa átlagosan évi 10 M Ft. Ebben az esetben a többlet kizárólag a kutatói alkalmazásra és/vagy az első évben beszerzett eszközre, mőszerre tervezhető.

(B) Nagy költségő kutatási pályázat (NK)

Ebbe a kategóriába tartozik minden kutatási pályázat, amelynek költségei a fenti bekezdésben megadott korlátok bármelyikét meghaladják. Megalapozatlan, vagy túlzó költségtervő pályázat nem támogatható. Az NK pályázatokat tudományterületi interdiszciplináris szakértői bizottságok értékelik.

II. FIATAL KUTATÓI PÁLYÁZAT

A pályázatot 40 év alatti (társadalomtudományi kutatások esetén 45 év alatti), a pályázat beadásának időpontjában PhD fokozattal (oklevéllel) rendelkező kutató adhat be. (A korhatár a szülési szabadságon, és a főállásban gyermekneveléssel töltött idő hosszával emelhető, maximum 5 évvel.) A pályázónak vállalnia kell, hogy ha egyetemi oktató, vagy közmővelődési intézmény alkalmazottja, akkor munkaideje 70%-ában, ha főhivatású kutató, akkor munkaideje 80%-ában a pályázatban meghatározott feladatok teljesítésén dolgozik.

(A) Fiatal kutatói pályázat ( PD)

A három formában pályázható posztdoktori (PD) támogatás céljai (i) fiatal kutatók segítése önálló tudományos programjuk elindításában, (ii) külföldről hazatérők itthoni munkakezdésének segítése, (iii) OTKA által már támogatott, kiemelkedően sikeres projektekben fiatal kutatók részvételének biztosítása. Posztdoktori pályázatot PhD fokozatot 8 éven belül szerzett kutató adhat be. (A PhD megszerzését követő 8 év időszak a szülési szabadságon, és a főállásban gyermekneveléssel töltött idő hosszával emelhető, maximum 5 évvel.)

Támogatás igényelhető:

(PD-1) önálló, ígéretes kutatási projektre maximum 3 évre, alsó határa évi 0,5 M Ft, felső határa évi 4 M Ft, vagy (PD-2) a pályázó posztdoktori alkalmazására maximum 3 évre (a munkabér havi összege bruttó 260 ezer Ft és törvényben meghatározott járulékai), vagy (PD-3) kutatási projektre és alkalmazásra együttesen, maximum 3 évre, évi maximum 4 M Ft kutatási projektre, valamint havi bruttó 260 ezer Ft munkabérre és járulékaira.Jelentős eszköz vagy mőszerbeszerzés esetén a megpályázható kutatási összeg felső határa átlagosan (a munkabéren felül) évi 5 M Ft, ebben az esetben a többlet kizárólag az első évben beszerzett anyagra, eszközre, mőszerre tervezhető. Az OTKA szabályai szerint egy kutató egy-egy alkalommal nyerhet el fiatal kutatói projekt (PD) támogatást és posztdoktori álláspályázatot, tehát e pályázatban csak az kaphat projekt támogatást (1. és 3.), aki a doktori fokozat elnyerése óta még nem volt OTKA-támogatott kutatás vezetője és csak az nyerhet posztdoktori alkalmazást (PD-2. és 3.), aki korábban még nem nyert OTKA posztdoktori (PD) álláspályázatot. Kutatási projekttámogatást nem igénylő pályázónak is ismertetni kell a munkatervét és azt, hogy annak megvalósításához a szükséges feltételek rendelkezésre állnak. (A más – OTKA, intézményi vagy nemzetközi – pályázattal támogatott projektekre megajánlott FTE-et és a PD-2-re megadott FTE-t az összegzett FTE számításánál nem kell összeadni, a kettő közül a nagyobbik számít.) A kutatási projektre kért támogatások elbírálásában fontos szerepet kap a kitőzött célokkal arányos, részletesen kidolgozott és indokolt költségterv értékelése. Az alkalmazást elnyerő pályázók a támogatás idejére a fogadó kutatóhellyel teljes munkaidejő, határozott idejő munkaviszonyt létesítenek. Az OTKA posztdoktori alkalmazás időszaka alatt - Bolyai Ösztöndíj kivételével - más állami vagy alapítványi
ösztöndíjban a támogatott nem részesülhet. A projekt - különösen indokolt (gyermekszülés, gyermekgondozás, súlyos betegség stb.) esetet kivéve - nem szakítható meg. A pályázó munkatervben vállalt tevékenységéhez szorosan kapcsolódó külföldi munka összesen maximum 6 hónap időtartamra, az OTKA-val történt előzetes egyeztetést követően, engedélyezhető a projekt teljes időtartamára vonatkoztatva. Az alkalmazásra beadott pályázatok elbírálása során a pályázó személyes meghallgatására is sor kerülhet.

(B) Nagy költségő fiatal kutatói pályázat (NF)

A pályázat nemzetközi ismertséggel rendelkező fiatal kutatók támogatására szolgál önálló - új - kutatócsoport létrehozására. Az NF típusú pályázatot a PhD a fokozat megszerzését követően legalább 2 éves kutatói tapasztalattal rendelkező fiatal kutató pályázhatja meg. A pályázat futamideje maximum 4 év, költségterve tartalmazhat a vezető kutató számára az életkornak és képzettségnek megfelelő munkabért.

A pályázat nyelve

A pályázatokat - tudományterülettől függetlenül - angol nyelven kell benyújtani. Az egyes pályázattípusoknál az angol nyelven történő beadás alól mentesülhet az a pályázat, melynek magyar nyelvő beadását az OTKA - külön kérésre - előzetesen engedélyezte, mert ezek kutatási programját a pályázó indoklása szerint kizárólag hazai szakértők tudják megfelelően értékelni. A kérelmet és az indoklást a pályázat megírása előtt, de legkésőbb 2011. január 31- ig elektronikus postával kell eljuttatni az OTKA Irodába. Az illetékes kollégium elnöke engedélyezheti a magyar nyelvő pályázat beadását, előzetes engedély nélkül beadott magyar
nyelvő pályázat nem kerül értékelésre.

Budapest,
2010. december 20.
Kollár László Péter
az OTKA Bizottság elnöke

Pályázati menetrend:

  • hirdetmény megjelenése 2010.december 20.
  • elektronikus pályázat készítése 2011. január 17-től
  • elektronikus benyújtás határideje 2011. február 28.- 2011. március 2. között (pályázattípustól függően)
  • postai feladás végső határideje 2011. március 9.
  • hungarikum kérelem 2011. január 31.
  • zsőri döntés 2011. május
  • kollégiumi döntés, NK értékelés 2011. június
  • OB döntés 2011. július
  • projekt kezdés 2011. szeptember 1. – 2012. április 1.
Alapkutatási pályázat (K, PD, NK, NF) - Fiatal kutatói pályázat (PD_2011/1)
Az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) Bizottsága pályázatot hirdet alapkutatások támogatására. A pályázat célja kiemelkedő eredményeket ígérő alapkutatások, továbbá a tudományos utánpótlás nevelésében kiváló tudósok által vezetett, nemzetközileg is elismert tudományos műhelyek, illetve fiatal kutatók támogatása.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA)
Döntés dátuma: 2011.07.05.
Társadalom- és Bölcsészettudomány PDF (130 KB)
Műszaki- és Természettudomány PDF (128 KB)
Élettudomány PDF (138 KB)

Utolsó módosítás: 2018. május 14.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Alapkutatási pályázat (K, PD, NK, NF) - Nagy költségű fiatal kutatói pályázat, Nagy költségű kutató pályázat (NF, NK_2011/1)
Az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) Bizottsága pályázatot hirdet alapkutatások támogatására. A pályázat célja kiemelkedő eredményeket ígérő alapkutatások, továbbá a tudományos utánpótlás nevelésében kiváló tudósok által vezetett, nemzetközileg is elismert tudományos műhelyek, illetve fiatal kutatók támogatása.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA)
Döntés dátuma: 2011.12.07.
2011-ben benyújtott támogatott pályázatok (NK, NF) PDF (203 KB)

Utolsó módosítás: 2018. május 14.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Alapkutatási pályázat (K, PD, NK, NF) - Kutatási pályázat (K_2011/1)
Az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) Bizottsága pályázatot hirdet alapkutatások támogatására. A pályázat célja kiemelkedő eredményeket ígérő alapkutatások, továbbá a tudományos utánpótlás nevelésében kiváló tudósok által vezetett, nemzetközileg is elismert tudományos műhelyek, illetve fiatal kutatók támogatása.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA)
Döntés dátuma: 2011.07.05.
Társadalom- és Bölcsészettudomány PDF (215 KB)
Műszaki- és Természettudomány PDF (222 KB)
Élettudomány PDF (226 KB)

Utolsó módosítás: 2018. május 14.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás

A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.

Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.

A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.

A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:

  • személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
  • a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
  • a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
  • jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok),  legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
  • idegennyelv-ismeret.

A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.

Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.

p>Az NKFI Alap 2025. évi Programstratégiája, a Neumann János Program végrehajtását támogatja, amelynek fókuszában az egyetemek, a kutatóintézetek és a gazdaság összekapcsolása áll. A 2025. évi Programstratégia kiemelt célja, hogy hozzájáruljon a magyar eredmények javításához az emberi erőforrások (kutatói utánpótlás, doktori képzésben résztvevők száma, STEM (MTMI) területen a felsőoktatásban tanulók száma) területén, az innovátor vállalkozások száma és aránya (termékinnovációt és / vagy folyamatinnovációt végrehajtó KKV-k száma és aránya) területén, valamint a szellemi tulajdonjogok (intellectual property, IP) (szabadalmak, védjegyek, formatervezési mintaoltalmak) területén.

Az alábbi táblázat a 2021-2025 közötti időszakra vonatkozó, az NKFI Alapból meghirdetni tervezett valamint meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.

  2021 2022 2023 2024 2025
NKFI Alap  pályázatainak  keretösszege
(milliárd forint)
189,84 89,84 63,78 112,56 128,31
  Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2021)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2022)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2023)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2024)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2025)
Összes keret
(Mrd Ft)
Innovációs Alaprész
2021-2025
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása
Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása
2020-1.1.2-PIACI KFI
59,06     Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ
30,149 KKV Fókuszterületi Innovációs Program
KKV Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ
50,00    
Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV
3,00 Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV
12,85 Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
2,00 Spin-off Program: kutatási eredmények piacravitele Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
6,00 Gyorsítósáv
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
5,00
Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjogvédelem
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50 Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50 Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2025-1.1.1-IPARJOG
0,50
Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
(2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program.)
0,04
                Life Sciences Catalyst program  /
 I. Célponttól a koncepció bizonyításáig

(Új program, a felhívás később jelenik meg)

5,00
                Life Sciences Catalyst program /
II. Koncepció bizonyításától a klinikai vizsgálatokig

(Új program, a felhívás később jelenik meg)
5,00
                MED-TECH kórházi inkubátor program
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
2,00
    2022-ben a Kutatási Alaprészből meghirdetve Selye János Diáklabor hálózat kiépítése 2022-3.1.1-DIÁKLABOR           Vállalkozói készségfejlesztés és MTMI pályamotivációs szolgáltatások fejlesztése
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
5,43
                SEED co-investment fund 
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
10,00
Nemzetközi programok
ECSEL közös EU-s programba való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL
;
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.2-NEMZ
;
Az Egyesült Királyságban, Németországban és Ausztriában egyetemi tanulmányokat folytató magyar hallgatók hazai nyári gyakorlatának támogatása (2021-ben Hollandiára is kiterjesztve)
2020-1.2.1-GYAK;
Az EIT KIC társulásokban történő magyar részvétel támogatása
2021-1.2.1-EIT-KIC;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2021-1.2.4-TÉT
;
A Magyar-Orosz alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU
;
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2020-1.2.3-EUREKA;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
A magyar-marokkói alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA
3,50 Nemzetközi programok
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR
;
Egyetemi tanulmányokat külföldön folytató magyar hallgatók nyári gyakorlatának támogatása
2022-1.2.3-GYAK
;
A magyar-üzbég alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ;
A magyar-koreai alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR
6,00 Nemzetközi programok
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2022-1.2.8-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása
2022-1.2.7-EUROSTARS;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.1-ERA-NET;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.2-HE_PARTNERSÉG;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2023-1.2.4-TÉT
6,10 Nemzetközi Programok
HU-rizont Program
2024-1.2.3-HU-RIZONT;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködések támogatása
2024-1.2.5-TÉT;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.2-ERA_NET
;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.1-HE_PARTNERSÉG;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.6-EUREKA;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2024-1.2.4-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása
2024-1.2.7-EUROSTARS;
A magyar-izraeli kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.10-TÉT-IPARI-IL;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.11-TÉT-IPARI-TR;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése 2021-1.2.3-EU_KP;
Nemzetközi szakmai szervezetben való aktív részvétel támogatása kutatók és kutatási menedzserek részére
2024-1.2.9-NETWORKING.

15,996 Nemzetközi Programok
Több konstrukció támogatja a Horizont Európa keretprogramban és további nemzetközi programokban való hazai részvételt. Ennek keretében az Innovációs Alaprész támogatást biztosít a magyar kutatók, cégek és egyéb KFI szereplők részvételéhez az Európai Bizottsággal és más, a tagállamokkal közösen finanszírozott KFI együttműködésekben. Az NKFI Alap nemzetközi programjai támogatják a magyar egyetemek európai hálózatosodását és a magas színvonalú Horizont Európa pályázatokhoz szükséges konzorciumépítést. A kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködések keretében 2025-ben is több konstrukció, különböző desztinációkban támogatja a mobilitási és közös kutatási projektek megvalósítását nemzetközi partnerekkel.

(2025-ben induló programok)
8,12
Nemzetközi Programok
A Horizont Európa keretprogramban való hazai részvételt támogatják a 2024-ben indult partnerségi programok. Ezek keretében az alaprész támogatást biztosít a magyar kutatók, cégek és egyéb KFI szereplők részvételéhez az Európai Bizottsággal és más, a tagállamokkal közösen finanszírozott kiválósági együttműködésekben. A 2025. évi Programstratégia keretében kerülnek támogatásra a 2024-ben indult izraeli, török és kínai kutatói-ipari együttműködési programok, valamint a francia és a szlovák mobilitási felhívás.

Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.1-HE_PARTNERSÉG;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatás
2024-1.2.5-TÉT;
A magyar-izraeli kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.10-TÉT-IPARI-IL;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.11-TÉT-IPARI-TR.

(2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló programok.)
3,12
Nemzetközi programokon belül meghirdetve.
(Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása 2021-4.1.2-NEMZ_KI)
  Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
0,10 Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
(Kutatási Alaprészben szerepel 2025-ben)
 
            HU-rizont Program
2024-1.2.3-HU-RIZONT
2024-ben a nemzetközi programokon belül meghirdetve.
  HU-rizont Program
HU-RIZONT nemzetközi kiválósági kutatási együttműködési program
2025-1.2.1-HU-RIZONT
8,00
            Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.3-NAGYVÁLL_FÓKUSZ
2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.3-NAGYVÁLL_FÓKUSZ

(2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program)
15,00
            Alkalmazott kutatási és innnovációs szolgáltatások fejlesztése
Alkalmazott kutatási és innnovációs szolgáltatások fejlesztése
2024-1.3.1-AK_INNOV
2,50    
Befektetés a jövőbe Alap
Befektetés a jövőbe
2020-1.1.6-JÖVŐ
7,00                
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése
Alkalmazott Nemzeti Kutatóintézet-Hálózatban való részvétel
2021-1.1.2-AKH
1,63                
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma
Egyetemi innovációs ökoszisztéma
2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO
2,46                
Start KKV Program
KKV START INNOVÁCIÓ
2020-1.1.1-KKV START
12,00                
    Kompetencia Központok
Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése
2022-1.1.1-KK
20,60            
    Startup Program
Startup Program
2022-1.1.2-STARTUP
4,06            
        Inkubátor támogatási program
STARTUP FACTORY 2023
2023-1.1.3-STARTUP
5,75        
                Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
Proof of Concept
2024-2.1.3-POC
3,00
Kutatási Alaprész
2021-2025
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21
12,90 Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22
13,50 Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és Fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_23FK_23K_23, SNN_23
13,50 Kiválósági alapú kutatási támogatások
EXCELLENCE kutatási pályázati program
EXCELLENCE_24
ADVANCED kutatási pályázati program
ADVANCED_24
STARTING kutatási pályázati program
STARTING_24
Magyar-osztrák, ill. magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázati programok
ANN_24, SNN_24
19,00 Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) - kiválósági alapú kutatási támogatások
Felhívás STARTING kutatási pályázathoz
STARTING_25
Felhívás ADVANCED kutatási pályázathoz
ADVANCED_24
Felhívás EXCELLENCE kutatási pályázathoz
EXCELLENCE_25
Felhívás HIGHLIGHT kutatási pályázathoz
HIGHLIGHT_25
Felhívás magyar-osztrák és magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázatokhoz
ANN_25, SNN_25
40,00
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_21
3,00 Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_22
3,00    
Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-21-1, ÚNKP-21-2, ÚNKP-21-3, ÚNKP-21-4, ÚNKP-21-5, ÚNKP-21-6
4,00 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-22-1, ÚNKP-22-2, ÚNKP-22-3, ÚNKP-22-4, ÚNKP-22-5, ÚNKP-22-6
0,828 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-23-1, ÚNKP-23-2, ÚNKP-23-3, ÚNKP-23-4, ÚNKP-23-5, ÚNKP-23-6
0,710 Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program
2024-2.1.1-EKÖP, 2024-2.1.2-EKÖP-KDP
(Felsőoktatási intézmények által kiírt ösztöndíjpályázatok)
10,00 Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program
EKÖP
(Felsőoktatási intézmények által kiírt ösztöndíjpályázatok)
6,00
Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2021
4,894     Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2023
5,070
Mecenatúra pályázat
Mecenatúra pályázat
MEC_21
1,00         Tudományos mecenatúra program
Felhívás Tudományos Mecenatúra pályázathoz
MEC_24
2,46    
            Research Grant Hungary
Felhívás Research Grant Hungary kutatási pályázathoz
RGH_S_24, RGH_L_24
6,00    
                Doktorandusz nyugdíj hozzájárulás program
(Új program, a felhívás később jelenik meg.)
0,30
                Doktorandusz önköltség hozzájárulás program
(Új program, a felhívás később jelenik meg.)
0,20
            Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
Proof of Concept
2024-2.1.3-POC
2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
2024-2.1.3-POC
Innovációs Alaprészbe áthelyezve
 
                Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-2024 években Innovációs Alaprészen belül meghirdetve. Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása 2021-4.1.2-NEMZ_KI)
(Új program, felhívás később jelenik meg)
0,10
                HUN-REN Központ szolgáltatás fejlesztése
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
Missziók Alaprészbe áthelyezve.
 
    Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
2022-3.1.1-DIÁKLABOR
2,00         Selye János Diáklabor program folytatása a "Vállalkozói készségfejlesztés és MTMI pályamotivációs szolgáltatások fejlesztése" program keretében, amely az Innovációs Alaprészben szerepel 2025-ben.  
Tématerületi Kiválósági Program 2021
(Nemzeti-Egészség-Védelmi)

Tématerületi Kiválósági Program 2021
TKP2021
(A keretösszeg magában foglalja a TKP2021 Nemzetvédelem, nemzetbiztonság alprogramjához szorosan kapcsolódó Kooperatív Doktori Program Nemzetvédelmi Alprogram (NVKDP-2021) 1 milliárd Ft-os keretösszegét.)
75,00                
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész
2022
    Nemzeti Laboratórumok
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
2022-2.1.1-NL
26,60            
Missziók Alaprész
2025
                Misszióvezérelt kutatások támogatása
(Új program, a felhívás később jelenik meg.)
10,0
                HUN-REN Központ szolgáltatás fejlesztése
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
1,50
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben