Ön itt áll: PályázóknakPályázatokKözös EU kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (2019-2.1.2-NEMZ)
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása
Meghirdetés dátuma: 2019. május 14.
Módosítás:
 2021. június 18.
Verzió: 3
Következő beadási határidő:
Elektronikus benyújtás határideje: 2021. június 18. 09:00
2021. június 18.
Postára adás határideje: Az elektronikus benyújtást követően legkésőbb 3 naptári napon belül a nyilatkozatot postára kell adni vagy személyesen az NKFIH ügyfélszolgálatán benyújtani.
Pályázat benyújtója
Költségvetési szerv, Vállalkozás, Non-profit szervezet
Támogatásra jogosultak köre
Felsőoktatási intézmény, Egyéb költségvetési kutatóhely, Egyéb költségvetési intézmény (nem oktatási vagy kutatóhely), Vállalkozói kutatóhely, Nonprofit kutatóhely, Egyéb nonprofit szervezet (nem kutató jellegű), ELKH kutatóintézetei
Keretösszeg
453 000 000 Ft
Pályaművek száma
7-11
Igényelhető támogatás
120 MFt
Pályázat futamideje
max: 36 hónap
Kutatási tevékenység típusa
Ipari (alkalmazott) kutatás, Kísérleti fejlesztés, Iparjogvédelem, Piacravitel
Pályázat értékelője
NKFI Hivatal
A pályázati konstrukció a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával ösztönzi magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi – részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból finanszírozott – közös programokba és kezdeményezésekbe:

  • Tevékeny és önálló életvitel – Active and Assisted Living (AAL)
  • EUROSTARS Program (EUROSTARS)

Az ezen programokban való részvétel hozzájárul az Európa 2020 stratégia keretében tett nemzeti K+F célkitűzések eléréséhez, valamint a tagállamok nemzeti kutatás-fejlesztési programjainak összehangolásához és ezen keresztül a kutatás-fejlesztésre fordított európai források hatékonyabb felhasználásához. A források koncentrálásával olyan nagyléptékű kutatási programok valósulnak meg, amelyek fontos társadalmi problémák megoldására irányulnak, másrészt az európai ipar versenyképességét fokozzák.

 

A pályázat keretében finanszírozott közös programok célja

  • AAL: Az infokommunikációs eszközökkel segített tevékeny és önálló életvitelt célzó program középpontjában az idős emberek életminőségének, önállóságának és alkalmazhatóságának javítása áll, a végfelhasználók (idősek, gondozók, családtagok, finanszírozók) igényeit kiszolgáló, innovatív infokommunikációs termékek, szolgáltatások és rendszerek kifejlesztése által.
  • EUROSTARS: Az EUROSTARS az EUREKA tagállamok és az Európai Bizottság közös programja, amely az innovatív, jelentős növekedési potenciállal rendelkező, K+F tevékenységet végző, kis- és középvállalkozások támogatását tűzte ki célul. A program minden technológiai terület felé nyitott és olyan projektekkel lehet pályázni, amelyek legalább két különböző, az EUROSTARS programhoz csatlakozott államban működő intézmény (kis- és középvállalkozás, nagyvállalat, felsőoktatási intézmény, kutatóintézet) együttműködésében valósulnak meg, és amelyek eredményeként innovatív termék, eljárás, szolgáltatás jön létre és ezek piaci hasznosítása a projekt lezárását követő két éven belül megkezdődik.

A pályázatok benyújtásának határideje

A támogatási kérelmek elektronikus benyújtása a kitöltő program élesítésétől folyamatosan, de legkésőbb 2021. szeptember 9. 16:00 óráig lehetséges. Támogatás a rendelkezésre álló keret erejéig nyújtható.

 

A pályázók köre

Pályázatot nyújthatnak be – önállóan vagy ugyanazon nemzetközi konzorcium magyar tagjaiként közös nemzeti konzorciumban – Magyarországon székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező jogi személyek az alábbiak szerint:

  • a kiírás szerinti vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok és egyéb gazdasági szervezetek, amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt teljes üzleti évvel, kettős könyvvitelt vezetnek, és nem tartoznak az EVA vagy a KATA hatálya alá, 
  • államilag elismert egyházi vagy magán felsőoktatási intézmények, amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek,
  • a kiírás szerinti költségvetési szervek és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek, amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.

A nemzeti pályázati felhívásra támogatási kérelmet önállóan kizárólag profitorientált gazdasági társaságok nyújthatnak be. A nonprofit gazdasági társaságok a további két pontban megjelölt szervezetek csak vállalkozásokkal nemzeti konzorciumot alkotva adhatnak be támogatási kérelmet.

Pályázat benyújtására az adott nemzetközi program keretében nemzetközi pályázati felhívásokra projektjavaslatot benyújtó és az adott program nemzetközi értékelési rendszere alapján támogatásra javasolt nemzetközi projekt magyar résztvevői jogosultak.

 

A támogatható tevékenységek

Az adott nemzetközi program pályázati felhívásainak keretében megvalósuló projektek esetében

  • önállóan támogatható tevékenység: alkalmazott kutatás, kísérleti fejlesztés.
  • önállóan nem támogatható: a projekt nyilvánosságával, koordinációjával, piacra jutásával, iparjogvédelmével kapcsolatos tevékenység, eszközök és immateriális javak beszerzése.

A támogatás mértéke

Az NKFI Hivatal a pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból összesen 453 millió forint keretösszeget biztosít, az alábbi megosztásban:

  • az AAL 2021-es pályázati keretéből a 2020-as nemzetközi pályázaton nyertes magyar szervezetek részére 178,3 millió Ft
  • a EUROSTARS 2021-es pályázati keretéből a 2020 őszi, és a 2021 tavaszi nemzetközi pályázati fordulókban sikeresen szereplő magyar pályázók részére 274,7 millió Ft

Az NKFI Alapból nyújtott támogatás mellett a pályázók európai uniós (Horizont 2020) forrásból jutnak finanszírozáshoz.

Ügyfélszolgálat elérhetősége:
email: nkfialap@nkfih.gov.hu 
telefon: +36 (1) 795 9500

Személyes (előzetes egyeztetés alapján): 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (2. emelet)

Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig 09:00-16:00, pénteken 09:00-12:00.

Lezárul a 2019-2.1.2-NEMZ pályázat

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal ezúton tájékoztatja az érdeklődőket, hogy a 2021. január 26-án újranyitott „Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása” című, 2019-2.1.2-NEMZ azonosító kódú pályázati felhívás lezárul.

A pályázati felhívás szerint csak az a pályázó jogosult kérelmet benyújtani a felhívásra, aki a mindenkori nemzetközi program értékelési rendszere alapján támogatásra javasolt közös nemzetközi projekt konzorciumának magyar tagja vagy a mindenkori nemzetközi program értékelési rendszere alapján támogatásra javasolt közös nemzetközi projekt konzorciumához utólagosan csatlakozó magyar résztvevő. A 2021. tavaszi nemzetközi értékelések eredményei alapján nincs több magyar jogosult pályázó, így a felhívás 2021. június 18-án lezárásra kerül.

Tovább a felhíváshoz: Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (2019-2.1.2-NEMZ)

Utolsó módosítás: 2021. június 16.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Megjelent a 2019-2.1.2-NEMZ pályázati felhívás kitöltőprogramja

Az NKFI Alapból meghirdetett 2019-2.1.2-NEMZ pályázati felhívás kitöltő programja megjelent, a  www.palyazat.gov.hu oldalról elérhető „Pályázati e-ügyintézés” felületen.

Beadási határidő: 2021. szeptember 9.

Tovább a felhíváshoz: Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (2019-2.1.2-NEMZ)

Belépés a kitöltőprogram felületére: Pályázati e-ügyintézés

Utolsó módosítás: 2021. február 26.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Megjelent a 2019-2.1.2-NEMZ pályázati felhívás kitöltőprogramja
Az NKFI Alapból meghirdetett 2019-2.1.2-NEMZ pályázati felhívás kitöltőprogramja megjelent, a www.palyazat.gov.hu  oldalról elérhető „Pályázati e-ügyintézés” felületen.

A beadási határidő 2020. június 30.

Tovább a felhíváshoz: Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása 2019-2.1.2-NEMZ.

Belépés a kitöltőprogram felületére: Pályázati e-ügyintézés

Utolsó módosítás: 2020. május 25.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Megjelent a Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása című pályázati felhívás kitöltőprogramja
Az NKFI Alapból meghirdetett 2019-2.1.2-NEMZ pályázati felhívás kitöltőprogramja megjelent, a  www.palyazat.gov.hu oldalról elérhető „Pályázati e-ügyintézés” felületen. A beadási határidő 2019. július 15.

Tovább a felhíváshoz: Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása

Belépés a kitöltőprogram felületére: Pályázati e-ügyintézés

Utolsó módosítás: 2019. július 01.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (2019-2.1.2-NEMZ), 4.forduló
Támogatott projektek a 2021.03.25-ig beérkezett pályaművekből.

A pályázati konstrukció a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával ösztönzi magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi – részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból finanszírozott – közös programokba és kezdeményezésekbe:

Tevékeny és önálló életvitel – Active and Assisted Living (AAL)

EUROSTARS Program (EUROSTARS)

A támogatás összege kizárólag a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból megítélt összeget tartalmazza, vagyis a hazai finanszírozás összegét.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: Innovációs és Technológiai Minisztérium
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2021. május 28.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)
Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)
Megvalósítási helyszín
2019-2.1.2-NEMZ-2021-00014 Inspiring Culture Vezetői Szaktanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság CleverGuard - Energiaadatok IKT megoldásai az idősek otthoni védelme, biztonsága és függetlensége megőrzése érdekében 50 060 036 105 910 200 1112 Budapest, Beregszász út 80.
2019-2.1.2-NEMZ-2021-00015 AQUAPROFIT Műszaki-, Tanácsadási- és Befektetési Zártkörűen Működő Részvénytársaság  Fémhulladékok intelligens újrahasznosítása a szennyvízből nagy értékű fém-alapú kerámia mikroporok kinyerésével 55 927 442 94 185 192 7630 Pécs, Nagyhídi út 5.
2019-2.1.2-NEMZ-2021-00016 VITAFORT Első Takarmánygyártó és Forgalmazó Zártkörűen Működő Részvénytársaság FEEDMASTER: Állatazonosítási módszer az antibiotikum mentes állattenyésztésért 45 079 322 80 950 522 2370 Dabas, Szabadság út 3.
Utolsó módosítás: 2021. május 31.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (2019-2.1.2-NEMZ), 3. forduló
Támogatott projektek a 2020.06.30-ig beérkezett pályaművekből.

A pályázati konstrukció a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával ösztönzi magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi – részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból finanszírozott – közös programokba és kezdeményezésekbe:

  • Tevékeny és önálló életvitel – Active and Assisted Living (AAL)
  • EUROSTARS Program (EUROSTARS)

A támogatás összege kizárólag a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból megítélt összeget tartalmazza, vagyis a hazai finanszírozás összegét.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: Innovációs és Technológiai Minisztérium
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2020. október 14.

Projekt azonosító száma
A pályázó neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)
Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)
Megvalósítási helyszín
2019-2.1.2-NEMZ-2020-00007 ARTOFINFO Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság ReMember-Me 15 358 676 47 526 536 1134 Budapest, Tüzér utca 30. 2. em. 10.
2019-2.1.2-NEMZ-2020-00008 4D Soft Számítástechnikai Korlátolt Felelősségű Társaság Z-könyv (zoomolható e-könyv)  - multidimenziós  anatómia és sebészeti oktatási tankönyv 59 649 480 103 008 000 1096 Budapest, Telepy utca 24.
2019-2.1.2-NEMZ-2020-00010 SANTIS Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság T4ME2 - Toilet nekem is, a (félig) nyilvános környezetben való aktív életmód támogatása megfelelő WC-kkel 18 942 864 58 617 600 4002 Debrecen, Jégvirág utca 18.
2019-2.1.2-NEMZ-2020-00011 Inspiring Culture Vezetői Szaktanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság
ACESO Betegközpontú megoldás az okos és fenntartható egészségügy érdekében 36 390 766 82 139 997 1112 Budapest, Beregszász út 80.
2019-2.1.2-NEMZ-2020-00012 EvoAId Korlátolt Felelősségű Társaság (régi név: SoleCall Korlátolt Felelősségű Társaság) APH-ALARM: Széleskörű biztonságos megoldás afáziás emberek számára 29 946 160 80 079 995 3000 Hatvan, Horváth Mihály utca 45.
AFÁZIA - Az Újrabeszélők Egyesülete 16 861 657 31 306 456
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 33 253 595 61 740 800
Utolsó módosítás: 2020. október 22.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (2019-2.1.2-NEMZ), 2. forduló
Támogatott projektek a 2020.06.30-ig beérkezett pályaművekből.

A pályázati konstrukció a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával ösztönzi magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi – részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból finanszírozott – közös programokba és kezdeményezésekbe:

  • Tevékeny és önálló életvitel – Active and Assisted Living (AAL)
  • EUROSTARS Program (EUROSTARS)

A támogatás összege kizárólag a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból megítélt összeget tartalmazza, vagyis a hazai finanszírozás összegét.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: Innovációs és Technológiai Minisztérium
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2020. szeptember 10.

Projekt azonosító száma
A pályázó neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)
Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)
Megvalósítási helyszín
2019-2.1.2-NEMZ-2020-00009 SeaCon Europe Informatikai Fejlesztő és Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság Intelligens döntéstámogató megoldás fejlesztése az okos szőlőművelési technikák alkalmazása és elterjedése érdekében 59 219 260 125 542 674 8000 Székesfehérvár, Móricz Zsigmond utca 14.
Utolsó módosítás: 2020. október 22.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (2019-2.1.2-NEMZ), támogatott projektek
A pályázati konstrukció a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával ösztönzi magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi – részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból finanszírozott – közös programokba és kezdeményezésekbe:
  • Tevékeny és önálló életvitel – Active and Assisted Living (AAL)
  • EUROSTARS Program (EUROSTARS)

A 2019. augusztus 8-ig benyújtott 6 pályázatot a kiírás szerinti formai ellenőrzés után nemzetközi szakértői csoport értékelte az adott program nemzetközi értékelési rendszere alapján. Az Innovációs Testület az értékelések ismeretében mind a hat projektet támogatásra javasolta az NKFI Hivatal elnökének. A projekteknek megítélt támogatás összesen több mint 304 millió forint.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2019. november 4.

Projekt azonosító száma
A pályázó neve
Projekt címe
Megvalósítási helyszín
Odaítélt támogatás
(Ft)
Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)
2019-2.1.2-NEMZ-2019-00001 SeaCon Europe Informatikai Fejlesztő és Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság Okos vízgazdálkodás monitoring 8000 Székesfehérvár,
Móricz Zsigmond utca 14.
57 952 882 123 516 723
2019-2.1.2-NEMZ-2019-00002 ConSteel Solutions Korlátolt Felelősségű Társaság CFSExpert fejlesztése 1095 Budapest,
Mester utca 87.
51 042 701 104 783 580
2019-2.1.2-NEMZ-2019-00003 GINF Systems Informatikai és Szoftverkiadó Korlátolt Felelősségű Társaság
Pannon Egyetem
TURNTABLE: képességeket és vitalitást fejlesztő informatikai platform idősek számára 8200 Veszprém,
Csikász Imre utca 7. I. em. 4.
68 092 276 170 004 438
2019-2.1.2-NEMZ-2019-00004 Innovációs Laboratórium Kft. frAAgiLe - Elesés detektáló és megelőző platform 3515 Miskolc,
Egyetemváros E/3 épület
26 774 734 61 117 136
Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
2019-2.1.2-NEMZ-2019-00005 DARPAMotion Korlátolt Felelősségű Társaság
Erővezérelt szerszámbefogó rezgésmentes, pontos és forgácselakadás-mentes belső esztergáláshoz 1111 Budapest,
Egry József utca 1.
57 622 322 85 436 285
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
2019-2.1.2-NEMZ-2019-00006 EVA Vision Kutatás-Fejlesztési Korlátolt Felelősségű Társaság Az idősek biztonságának és elérhetőségének biztosítása 1052 Budapest,
Szervita tér 2. 2. em. 2.
42 572 678 94 165 080
Ikontent Digital Europe Online Marketing Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság
ORSZÁGOS ORVOSI REHABILITÁCIÓS INTÉZET
Utolsó módosítás: 2019. november 18.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás

A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.

Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.

A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.

A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:

  • személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
  • a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
  • a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
  • jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok),  legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
  • idegennyelv-ismeret.

A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.

Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.

Az uniós finanszírozású operatív program (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz - GINOP Plusz) KFI célú pályázati konstrukcióinak ütemezéséről és keretösszegeiről – az NKFI Hivatal az akkori szakpolitikai felelős javaslata alapján – az Éves Fejlesztési Keret (ÉFK) elfogadásakor döntött a Kormány.

Az NKFI Alapból finanszírozott 2022. évi hazai kutatás-fejlesztési és innovációs pályázati felhívásokat a Kormány által elfogadott éves Programstratégia tartalmazza
(1414/2022. (VIII. 18.) Korm. határozat).

Az alábbi táblázat a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó, meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.

Forrás
Megjegyzés
Keretösszeg
2021
(Mrd Ft)

Keretösszeg
2022
(Mrd Ft)
VNT VT VNT VT
GINOP Plusz
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz
136,670 -
5 -
NKFI Alap
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap
189,384
-
143,8293
-
ITM (2021) Az Innovációs és Technológiai Minisztérium fejezeti kezelésű előirányzata (2021) 11 - - -
RRF
Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz
153,141 -
39,750 -
SUM
 
490,195 -
188,5793 -

VNT= vissza nem térítendő
VT= visszatérítendő

Forrás
Pályázatok
Keretösszeg
2021
(Mrd Ft)

Keretösszeg
2022
(Mrd Ft)

VNT VT VNT VT

GINOP Plusz
2021-2022

ITM
2021

Vállalatok kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése
Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése
GINOP Plusz-2.1.2-21
136,67 - - -
Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások nyújtása vállalkozások és kutatóhelyek, kutató-tudásközvetítő szervezetek számára
GINOP Plusz-2.2.1-22
- - 5 -
Energetikai pályázatok Hulladékhő hasznosítását, tárolását illetve piaci alapú felhasználását célzó fejlesztések megvalósítása innovatív hőtároló vagy átalakítási technológia által
2021-2.1.2-HŐ
5 - - -
Karbonmentes, többlet villamos energia innovatív elektrokémiai tárolását elősegítő fejlesztések megvalósítása
2021-2.1.1-EK
6  - - -
RRF
2021-2022
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése
RRF-2.1.2-21
81,476
- - -
Nemzeti Laboratóriumok Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
RRF-2.3.1-21
71,665
- - -
A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások intézményi innovációja és a felsőoktatás felnőttképzési tevékenységének erősítése
RRF-2.1.3- 22
- - 39,750 -
Innovációs Alaprész
2021
-2022
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása
2020-1.1.2-PIACI KFI; 2021-1.1.3-PIACI KFI
59,06 - 40,4673 -
KKV Start program KKV Start Innováció
2020-1.1.1-KKV START
12 - - -
Gyorsítósáv program Gyorsítósáv
2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV; 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV
3 - 12,85 -
Iparjog Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG, 2021-1.1.1-IPARJOG
0,4 - 0,3 -
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma
Egyetemi innovációs ökoszisztéma
2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO
2 - - -
Nemzetközi programok 2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL (2021); 2019-2.1.2-NEMZ (2021); 2020-1.2.1-GYAK (2021); 2021-1.2.1-EIT-KIC (2021); 2021-1.2.4-TÉT (2021); 2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU (2021); 2019-2.1.7-ERA-NET (2021, 2022); 2020-1.2.3-EUREKA (2021, 2022); 2021-1.2.2-EU_KKV (2021, 2022); 2021-1.2.3-EU_KP (2021, 2022); 2021-4.1.2-NEMZ_KI (2021, 2022); 2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA (2021), 2022-1.2.4-EUREKA (2022); 2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR (2022); 2022-1.2.3-GYAK (2022); 2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ (2022), 2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR (2022) 3,5 - 6 -
Kompetencia Központok Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése
2022-1.1.1-KK
- - 20,7 -
Startup Program
Startup Program - - 8,5 -
Befektetés a jövőbe Alap Befektetés a jövőbe
2020-1.1.6-JÖVŐ
7 - - -
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése Alkalmazott nemzeti kutatóintézet-hálózatban való részvétel
2021-1.1.2-AKH
1,63 - - -
Kutatási Alaprész
2021
-2022
Tématerületi Kiválósági Program 2021 Tématerületi Kiválósági Program 2021
TKP2021
75 - - -
Új Nemzeti Kiválóság Program Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-1; ÚNKP-22-1
0,6 - 0,828 -
Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-2; ÚNKP-22-2
Felsőoktatási Doktori Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-3; ÚNKP-22-3
1 - 1,2 -
„Tudománnyal fel!” Felsőoktatási Doktorvárományosi és Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-4; ÚNKP-22-4
0,832 - 1,052 -
Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-5; ÚNKP-22-5
1,40 - 0,70 -
„Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-6; ÚNKP-22-6
0,168 - 0,22 -
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok (OTKA)
PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21;
PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22
12,9 - 13,5 -
Mecenatúra pályázat Mecenatúra pályázat
MEC_21
1 - - -
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_21; KKP_22
3 - 3 -
Kooperatív Doktori Program Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2021
4,894 - 2,832 -
Stratégiai K+F Műhelyek Stratégiai K+F Műhelyek
SKFM-2022
- - 3 -
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése Selye János Diáklabor hálózat kiépítése - - 2 -
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész
2022
Nemzeti Laboratóriumok
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
2022-2.1.1-NL
- - 26,6 -
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?