Ön itt áll: PályázóknakPályázatokAlkalmazott kutatás-fejlesztés (ALK)
Alkalmazott Kutatási Fejlesztési Pályázat
Meghirdetés dátuma: . .
Módosítás:
Következő beadási határidő:
Elektronikus benyújtás határideje: 2001. augusztus 31.
2001. augusztus 31.
Postára adás határideje:
Pályázat benyújtója
Költségvetési szerv
Pályázati felhívás: Alkalmazott K+F pályázat 2001

PÁLYÁZAT
az "Alkalmazott Kutatási Fejlesztési Pályázat"
keretében benyújtott javaslatok
támogatására

Tájékoztató füzet
Budapest, 2001.


OKTATÁSI MINISZTÉRIUM

PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA

az Alkalmazott Kutatási Fejlesztési Pályázat

A pályázat célja a magyar gazdaság versenyképességének javítása, ezen belül új, korszerűbb, magasabb értéket képviselő, piacképessé váló termékek, eljárások és technológiák létrehozása.

Az értékelés során előnyben részesülnek:

  • a rövid időn belül kimutatható gazdasági eredményt hozó pályázatok;
  • azok a vállalkozói körbe tartozó pályázók, akik a fejlesztés megvalósítására egyetemmel, főiskolával, költségvetési kutatóintézettel, KF célú non-profit szervezettel kívánnak együttműködni;
  • a pályázón kívüli szervezeteknél is kimutatható gazdasági-, emellett társadalmi hasznosságot, eredményt hozó pályázatok.

Igényelhető támogatás: min. 10 millió Ft, legfeljebb 75 millió Ft

A projekt időtartama: legfeljebb 3 év

A támogatás visszatérítésének mértéke: 50%, amely a kedvezményekkel csökkenthető

Pályázhat: minden belföldi székhelyű jogi személyiségű és jogi személyiség nélküli gazdasági társaság és egyéni vállalkozó.

A támogatás forrása a Műszaki Fejlesztési Alapprogram Célelőirányzatából elkülönített keret.

A pályázatok beadása: 2001. augusztus 31.

A díjmentes pályázati csomag, amely a részletes pályázati feltételeket és a szükséges őrlapokat is tartalmazza, átvehető az alábbi címen:

OM Kutatás-fejlesztési Helyettes Államtitkárság

1052 Budapest, Szervita tér 8.

További információ: Kutatási-fejlesztési Pályázati és Költségvetési Főosztály

Tel: 06-1-317 5900


TARTALOM

Igényelhető támogatás: min. 10 millió Ft, legfeljebb 75 millió Ft 2

I. A PÁLYÁZAT IDŐRENDJE 1

II. A PÁLYÁZAT CÉLKITŰZÉSEI, FORRÁSAI 1

III. KI NYÚJTHAT BE PÁLYÁZATOT? 1

IV. A PÁLYÁZATOK ELBÍRÁLÁSÁNAK FŐBB MŰSZAKI-GAZDASÁGI SZEMPONTJAI 2

V. MIRE CÉLSZERŰ ÜGYELNI A PÁLYÁZAT MEGÍRÁSA SORÁN? 2

VI. HOGY NYÚJTSUK BE A PÁLYÁZATOT? 3

VII. ÚTMUTATÓ AZ ŰRLAP KITÖLTÉSÉHEZ 4

VIII. ÚTMUTATÓ A PÁLYÁZATHOZ SZÜKSÉGES SZAKMAI, MENEDZSELÉSI ÉS PÉNZÜGYI MELLÉKLETEK KITÖLTÉSÉHEZ 9

IX. A PÁLYÁZATOK ÉRTÉKELÉSI ÉS DÖNTÉSI FOLYAMATA 13

X. SZERZŐDÉSKÖTÉS, TELJESÍTÉS, PÉNZÜGYI ELSZÁMOLÁS 13


P1. jelű melléklet Pályázati űrlap

P2. jelű melléklet Összevont nyilatkozatok, és a biztosítékra vonatkozó nyilatkozat (megtételük kötelező)

P3. jelű melléklet Adatlap (kitöltése és aláírása kötelező)

I. A PÁLYÁZAT IDŐRENDJE

Beadás határideje: 2001. augusztus 31.

Döntés tervezett időpontja: 2001. november hónapban

II. A PÁLYÁZAT CÉLKITŰZÉSEI, FORRÁSAI

A pályázat alapvető célkitűzése, hogy állami eszközökkel is elősegítse olyan magas technológiai szintet képviselő műszaki fejlesztések (továbbiakban röviden, fejlesztések) megvalósítását, amelyek révén: javul a magyar gazdaság versenyképessége, fejlődnek a hazai KF kapacitások, javul a termékek, technológiák minősége, csökken az energia felhasználás, elő lehet segíteni Magyarország euro-atlanti integrációját műszaki és tudományos területen is.

A támogatások támogatástartalomban számított teljes összege - a költségvetés alrendszereiből elnyert kedvezményes forrásokat, támogatásokat figyelembe véve - a KMÜFA támogatással együtt nem haladhatja meg a projekt összköltségeinek 60%-át, kis- és középvállalkozások esetén a 70%-át. (Kiszámítása a 217/1998. (XII. 27.) Korm. rendelet 8. számú melléklete szerint történik.)

Az elnyerhető támogatás címzett forrása a 98/1996. (VII.10.) Korm. rendelet szerinti MÜFA pénzügyi forrásból erre a célra rendelkezésre álló összeg, amelyet a többször módosított 217/1998. (XII.30.) Korm. rendeletben szabályozott módon lehet igénybe venni és felhasználni.

A pályázat nem támogatja termelőkapacitás, termelésbővítő beruházás létrehozását, vagy olyan elemző, felmérő tevékenység elvégzését, melynek végeredménye nem konkrét termék vagy szolgáltatás.

III. KI NYÚJTHAT BE PÁLYÁZATOT?

Pályázatot belföldi székhelyű vállalkozás, jogi személyiséggel rendelkező, és jogi személyiség nélküli gazdasági társaság és egyéni vállalkozó nyújthat be.

Nem pályázhat, illetve nem részesülhet támogatásban az, aki:

  • a tevékenységhez szükséges hatósági engedélyekkel nem rendelkezik, és emiatt állami pénzeszközökből részére támogatás nem ítélhető meg;
  • csődeljárás, felszámolási eljárás, végelszámolás alatt áll;
  • az OM-el és az államháztartás bármely más alrendszerével szemben szerződéses kötelezettségen alapuló, lejárt tartozása van;

A pályázat végrehajtásában közreműködőként ( a szerződése kedvezményezettjének partnereként) a MÜFA támogatásból felsőfokú oktatási intézmény, akadémiai intézet, központi költségvetési intézet, a jogi személyiségű non profit szervezetek közül a KF célú alapítvány, közalapítvány, közhasznú társaságok is részesülhetnek. A felsorolt közreműködők részére kifizetett alvállalkozói díj összegével csökkenthető a visszafizetés mértéke, a támogatás 0%-a mértékéig.

IV. A PÁLYÁZATOK ELBÍRÁLÁSÁNAK FŐBB MŰSZAKI-GAZDASÁGI SZEMPONTJAI

A./ A pályázat tudományos és/vagy műszaki újdonságtartalma

A pályázat célkitűzése és a pályázat tárgyának főbb nűszaki jellemzői feleljenek meg a szakma elismert nemzetközi és hazai színvonalának, és megvalósítása jelentős mértékű saját fejlesztő munkát igényeljen. Megoldásai tegyenek eleget a szellemi alkotásokkal kapcsolatos jogvédelmi követelményeknek.

B./ A pályázó szakmai alkalmassága

A pályázatból tűnjön ki, hogy a pályázó rendelkezik azokkal a szakismeretekkel, melyek a pályázatban kitőzött cél megvalósításához elengedhetetlenül szükségesek, illetve ezeket az ismereteket milyen együttműködők, alvállalkozók bevonásával kívánja biztosítani.

C./ A fejlesztés tudományos, műszaki és gazdasági jelentősége

A pályázatban megadott információk alapján kerül sor a fejlesztés eredményes befejezése után várható tudományos, műszaki és gazdasági eredmények értékelésére. A pályázat természetéből adódóan a hangsúly a műszaki és gazdasági eredmények javára tolódik el.

D./ A tervezett költségek megalapozottsága

Vizsgálat tárgyát képezi, hogy az elvégzendő feladatok alapján a fejlesztéshez szükséges tevékenységet, az eszközöket és a tervezett szolgáltatásokat a pályázó reálisan mérte-e fel, és költségbecslése megalapozott-e. A pályázó gazdasági eredményeinek, gazdasági hátterének bemutatása és vizsgálata a teljesíthetőség, valamint a visszatérítés biztosítékának hátterét kell reálisan igazolnia.

E./ A piaci szempontok figyelembevétele

A pályázatban leírtakat rövid piaci elemzéssel, a versenytársak és konkurens termékek bemutatásával célszerű alátámasztani. Az esetlegesen rendelkezésre álló szellemi tulajdoni vizsgálat eredményeit célszerű bemutatni a pályázat 8. mellékletében.

F./ Az eredmények hasznosíthatósága

A pályázatban bemutatott piaci és üzleti tervek alapján legyenek értékelhetők a fejlesztés eredményének hasznosítására vonatkozó elképzelések.

V. MIRE CÉLSZERŰ ÜGYELNI A PÁLYÁZAT MEGÍRÁSA SORÁN?

A pályázat megírása előtt javasoljuk gondosan áttanulmányozni az útmutatót és azt figyelembe véve kitölteni az őrlapokat, összeállítani a mellékleteket.

A pályázat beadása előtt ellenőrizze a szükséges aláírásokat és a számszaki adatok helyességét, valamint a VI. pontban megadott formai követelmények megvalósulását.

Általában törekedjen a világos, szabatos fogalmazásra, a célok egyértelmű leírására. Amennyiben nem közismert rövidítéseket, betűszavakat használ, legalább első alkalommal adja meg azok jelentését.

VI. HOGY NYÚJTSUK BE A PÁLYÁZATOT?

  • Minden pályázatot postán, lezárt borítékban kell megküldeni egy eredeti és négymásolati példányban, kivéve a gazdasági adatokat tartalmazó 9.sz. mellékletet és a függelék dokumentumait, melyekből elegendő két példányt csatolni.


  • Cím:


Oktatási Minisztérium
Kutatás-Fejlesztési Helyettes Államtitkárság
1052 Budapest, V. Szervita tér 8
Levélcím: 1374 Budapest Pf. 565

  • A borítékon jól láthatóan kérjük feltüntetni: Alkalmazott KF Pályázat.
  • A pályázatot és mellékleteit magyar nyelven kell kitölteni, illetve megírni a VII. és a VIII. pontban megadott szempontok szerint.

A P1. őrlap pontos és helyes kitöltéséért a pályázó felelős. Pontatlanul, tévesen, hiányosan kitöltött dokumentációk (pályázati anyag, mellékletek, őrlapok) utólagos javítására, kiegészítésére, cseréjére nincs mód.


  • A pályázathoz csatolt mellékletek minden oldalán célszerű feltüntetni a pályázat rövid címét, hogy egyértelműen kiderüljön összetartozásuk.
  • A pályázat eredeti példányát, a nyilatkozatokat(P2. Melléklet), valamint az adatlapot(P3. melléklet) minden oldalon szignóval kell ellátni és cégszerűen kell aláírni.
  • A beérkezett pályázatokat az OM nyilvántartásba veszi. A nyilvántartásba vételről levélben értesítjük a pályázót, megadva pályázatának nyilvántartási számát is. A későbbiekben a pályázattal kapcsolatos ügyintézéskor hivatkozni kell a nyilvántartási számra.

Formai okokból kizárásra kerül a pályázó, ha:

  • a pályázatot nem a jelen felhíváshoz kiadott pályázati csomagnak megfelelően állították össze;
  • nem postai küldeményként adták fel;
  • az őrlap (P1. melléklet) *-gal megjelölt rovatai nincsenek kitöltve;
  • a pályázat nem tartalmazza a P2. melléklet szerinti cégszerűen aláírt nyilatkozatokat;
  • a pályázat nem tartalmazza a P3. melléklet szerinti kitöltött és cégszerűen aláírt adatlapot (12.sz. melléklet a 254/2000.(XII.25.) Korm. rendelethez);

KÉRJÜK HOGY EZT A MELLÉKLETET NE KÖSSÉK EGYBE A PÁLYÁZAT TÖBBI ANYAGÁVAL!

Kérjük az adatlap utolsó oldalán levő "A támogatás/pályázat megnevezése:." rovatba beírni:

OM ALKALMAZOTT KF pályázat 2001

  • a pályázónak az OM-el, vagy az államháztartás bármely alrendszerével szemben lejárt és ki nem egyenlített tartozása van;
  • nem az előírt példányszámban történt a beadás;
  • a kért támogatás kevesebb, mint 10 millió Ft; vagy több, mint 75 millió Ft.
  • a kért támogatás nagyobb, mint a fejlesztés egyéb forrásokkal csökkentett összköltségének 50 % -a, és KKV-k esetében 60%-a;
  • a MÜFA terhére történő eszközbeszerzés mértéke az igényelt támogatás 30 %-át meghaladja;
  • nem csatolt aláírási címpéldány és 3 hónapnál nem régebbi cégkivonat másolatot, egyéni vállalkozók esetében a vállalkozói igazolvány másolatát;
  • a pályázat bizonyíthatóan valótlan adatokat tartalmaz.

VII. ÚTMUTATÓ AZ ŰRLAP KITÖLTÉSÉHEZ

A pályázati őrlapot géppel vagy kézírás esetén nyomtatott nagybetűkkel kell kitölteni. Az őrlapon átfestések, áthúzások nem lehetnek. Ahol a válaszadásnál négyzet szerepel, értelemszerűen ide kell írni a vonatkozó számokat és jeleket. A visszatérítési kötelezettség teljesítésének biztosítékául nyújtandó garanciánál is X jelet kell tenni a megfelelő kockába.

TUDNIVALÓK AZ EGYES KÉRDÉSEK MEGVÁLASZOLÁSÁHOZ, ÉS AZ ADATOK MEGADÁSÁHOZ

1. A pályázat teljes címe (legfeljebb 10 szó).

2. A pályázat rövid címe (legfeljebb 5 szó névelő és kötőszó nélkül).

3. A pályázó teljes neve.

4. A pályázó közismert rövid neve (betűszó, vagy logo). Egyéni vállalkozók esetében nem szükséges kitölteni.

5. Adószáma (11 jegyű szám).

6. A Központi Statisztikai Hivatal besorolása szerinti száma (17 jegyű szám).

7. A számlavezető pénzintézet neve és a pénzforgalmi jelzőszáma.

8. A rovatba a megfelelő számot az alábbiak közül kell beírni oly módon, hogy lehetőleg a három számjegyes kód legyen megadva:

  1. Jogi személyiségű vállalkozás

11 Jogi személyiségű gazdasági társaság

  1. Egyesülés
  2. Közös vállalat
  3. Korlátolt felelősségű társaság
  4. Részvénytársaság

12 Szövetkezet

121 Lakásszövetkezet

122 Takarék és hitelszövetkezet

123 Fogyasztási szövetkezet

Mezőgazdasági szövetkezet


13 Egyéb jogi személyiségű vállalkozás

131 Ügyvédi, jogtanácsosi iroda

132 Oktatói munkaközösség

133 Vízi társulat

  1. Vízközmű társulat

1.Jogi személyiség nélküli vállalkozás

21 Jogi személyiség nélküli gazdasági társaság

  1. Közkereseti társaság
  2. Betéti társaság

22 Jogi személyiség nélküli egyéb vállalkozás

  1. Polgári jogi társaság
  2. Művészeti alkotóközösség
  3. Külföldiek kereskedelmi képviselete, információs és szerviz irodája
  4. Építőközösség
  1. Egyéni (vállalkozói igazolvánnyal rendelkező) vállalkozás

    Egyéb (adószámmal rendelkező) vállalkozás


    2.Költségvetési szervezet és intézménye

    31 Központi költségvetési szervezet és intézménye

    1. Központi költségvetési szervezet
    2. Központi költségvetési szervezet intézménye

    3121 Felsőfokú oktatási intézmény

    1. Akadémiai intézetek
    1. Elkülönített állami pénzalap kezelője

    32 Helyi önkormányzati szervezet és intézménye

    1. Helyi önkormányzati költségvetési szervezet
    2. Helyi önkormányzati költségvetési szervezet intézménye

    3.5 Jogi személyiségű non-profit szervezet

    51 Párt

    1. Egyesület
    54 Köztestület

    541 Kamara

    542 Munkáltatói érdekképviselet

      Egyéb köztestület


      56 Alapítvány

      561 Közalapítvány

      562 Közalapítvány intézménye

        Egyéb alapítvány


        57 Közhasznú társaság

        571 Közhasznú társaság

          Átalakulásra kötelezett gazdasági szervezet


          71 Állami vállalat

            Állami vállalat


            72 Egyéb

            721 Leányvállalat

            1. Egyes jogi személyek vállalata
            2. Szövetkezeti vállalat
            1. Egyéb átalakításra kötelezett gazdasági forma

            9 Egyéb

            931 Egyéb, a fentiekbe nem tartozó adóalany

              A pályázó vállalkozás, intézmény, szervezet besorolási kódja:


              Kérjük írja be a Magyar Államkincstár részére küldendő "döntési adatlap" (P3 melléklet) szerinti kategóriáknak megfelelő számot.

              Jelölje be, hogy Ön független mikro-, kis és középvállalat kategóriába tartozik-e (ld. alábbi fogalmi meghatározás), és ezáltal igényt tart a 13. pontban szereplő kedvezményre.

              Függetlennek tekintjük a mikro-kis és középvállalatot (KKV) akkor, ha a tulajdonosok között - más KKV-t kivéve - az állami, az önkormányzati vállalkozások tulajdoni részesedése - tőke vagy szavazati jog alapján külön-külön és együttesen sem haladhatja meg a 25%-ot, kivéve az intézményi befektetőket (pl. bank).

              10. Ebben a rovatban csak azokat a közreműködő partnereket kell felsorolni, melyeknek közreműködése révén, a szerződéses feladatok teljesítése utánvisszafizetési kötelezettségmérséklésére jogosító kedvezményben részesíthető a pályázó (egyetem, főiskola, költségvetési kutatóintézet, non-profit kutatóhely). Kettőnél több ilyen közreműködő esetén külön lapon kell feltüntetni a közreműködők adatait.

              Adja meg a támogatással megvalósuló projekt tervezett kezdési és befejezési időpontját. A MÜFA támogatásból finanszírozott projektek futamideje három évnél nem lehet hosszabb, és módosítások esetében sem lehet a kifizetés időtartama öt évnél hosszabb.


              Adja meg ezer Ft-ban a saját költségeket {"S"} figyelembe véve a 217/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet 81 §. (4) és (5) pontjában foglaltakat. Amennyiben Önöknek ÁFA levonási joga nincsen, az itt megadott összeg tartalmazza a beszerzések ÁFÁ-ját is. Amennyiben Önök ÁFA levonási joggal rendelkeznek, ide az ÁFA nélküli összeget kell beírni.


              13. A pályázatban igényelt MÜFA támogatás {"T"} eFt-ban megadva.

              Az igényelhető maximális támogatás az egyéb forrásokkal csökkentett összköltség 50 %-a, illetve 60%-a lehet:

              T=(Ö-E) x 0,5

              (nem KKV-k, illetve nem független KKV-k esetében)

              vagy

              T=(Ö-E) x 0,6

              (független KKV-k esetében)

              Grafikusan ábrázolva a költségmegosztást:

              a projekt teljes költsége ( Ö )


              100 % + X %


              A projekt összköltségének egyéb forrásokkal csökkentett része
              Egyéb (E)
              S+T = 100 %
              X %

              Nem KKV-k és nem független KKV-k esetében:

              Támogatás (T)
              Saját forrás (S)
              Egyéb (E)
              legfeljebb 50 %
              legalább 50 %

              X %

              Független KKV-k esetében:

              Támogatás (T)
              Saját forrás (S)
              Egyéb (E)
              legfeljebb 60 %
              legalább 40 %

              X %


              A támogatási igényt évek szerinti bontásban kérjük megadni, jelezve a KF eszközbeszerzésre fordítandó támogatást is (max. a támogatás 30 %-a).

              Amennyiben Önöknek ÁFA levonási joga nincsen, az itt megadott összeg tartalmazza a beszerzések ÁFÁ-ját is. Amennyiben Önök ÁFA levonási joggal rendelkeznek, ide az ÁFA nélküli összeget kell beírni.

              Rendkívül indokolt esetben a projekt elindításához előleg adható, melynek összege legfeljebb a támogatás 50 %-a lehet. Az előleg iránti kérelmet a pályázati őrlapon külön sorban jelezni kell, és a 6. mellékletben (Pénzügyi adatok) is kérjük szöveges indoklását. Indoklás nélkülielőleg kérést nem áll módunkban elbírálni.

              1. Egyéb forrásba tartozik {"E"} a módosított 217/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet 83 §. (1) bekezdés b./ pontjának 6. és 7. alpontjaiban meghatározott egyéb kormányzati, önkormányzati és/vagy államközi szerződés alapján a javasolt témára fordítandó támogatások összege. A részletezést kérjük a támogatási kérelem pénzügyi mellékletében (6. melléklet) megadni.
              2. A fejlesztési munka elvégzéséhez tervezett összes költség (Ö=S+T+E) ezer forintban, évek szerinti bontásban. A pénzügyi adatok megadása során kérjük figyelembe venni, hogy a pályázatokról a döntés minimálisan négy hónapot vesz igénybe, így a szerződések életbe lépése reálisan a pályázat beadásától számított hatodik hónapot követően várható.
              3. A fejlesztés összköltsége alapján a pályázó által visszaigényelhető ÁFA becsült összege (elsősorban beszerzésekre vonatkozik). Abban az esetben kell kitölteni, ha a pályázó rendelkezik ÁFA levonási joggal.
              4. A megajánlott visszatérítés nagysága és időzítése, az alábbiak szerint:

              A támogatást 0% - 50 %-ban vissza kell téríteni.

              A szerződés teljesítése során figyelembe vehető visszatérítési kedvezmény:

              Az a pályázó, aki a műszaki fejlesztésbe kedvezményigénybevételére jogosító közreműködőt (egyetem, főiskola, költségvetési kutatóintézet, KF célú non-profit kutatóhely) bevon, csökkentheti visszafizetési kötelezettségét a közreműködőknek ténylegesen átutalt, és az OM által elismert alvállalkozói költségekkel.

              Amennyiben az OM szerződéses partnere a szerződésben is rögzített vállalását saját magának felróható okok miatt nem teljesíti, az a szerződés felbontását eredményezheti.

              A visszatérítést a fejlesztés befejezésének naptári évét követő második naptári évben meg kell kezdeni, futamideje a fejlesztés időtartamánál legfeljebb egy évvel lehet hosszabb.

              18. A megfelelő négyzetben jelölje X jellel, hogy milyen formában tud biztosítékot nyújtani. A visszatérítési kötelezettség teljesítésére nyújtandó garancia lehet: bankgarancia, jelzálog, óvadék, készfizető kezességvállalás.

              Az OM-nak jogában áll a felajánlott biztosíték elfogadásának mérlegelése.

              A bejelölés hiánya formai hiba, amely a pályázat értékelésből történő kizárását eredményezi.

              Az óvadéki szerződés tárgya lehet pl.: állami kibocsátású értékpapír; készpénz, egyéb értékpapír (egyedi elbírálás alapján).

              Amennyiben a visszafizetést más vállalja, az átvállalónak a visszafizetésre és annak biztosítékára vonatkozóan nyilatkozni kell a P2. melléklet P2/A. jelű nyilatkozata szerinti formában. A visszafizetés kötelezettjének a szerződés megkötésekor hitelt érdemlően igazolnia kell, hogy megfelelő értékű biztosítékkal rendelkezik a visszafizetés garanciájára.

              19.A jelen pályázat témájához kapcsolódóan milyen pályázatok vannak elbírálás alatt és mely szervezetnél. Azonos témában mikor és hol nyújtott be pályázatot? (Szükség esetén külön felsorolásban adja meg).

              20. A jelen pályázat témájához kapcsolódó, az utóbbi két évben elnyert hazai pályázatok, a pályázatok címe, száma és a támogatás mértéke. (Szükség esetén külön felsorolásban adja meg).

              21. A jelen pályázat témájához kapcsolódóan milyen nemzetközi együttműködésben vett/vesz részt az utóbbi két évben, és mekkora támogatásban részesült. (Szükség esetén külön felsorolásban adja meg).

              22. Cégszerű az aláírás, ha megfelel a cégkivonatban, hivatalos bírósági bejegyzésben foglaltaknak és az aláírási címpéldánynak (igazoló okiratnak).

              VIII. ÚTMUTATÓ A PÁLYÁZATHOZ SZÜKSÉGES SZAKMAI, MENEDZSELÉSI ÉS PÉNZÜGYI MELLÉKLETEK KITÖLTÉSÉHEZ

              A javaslat leírása

              A pályázatnak ezt a részét szabványos A4-es papírra írja úgy, hogy minden mellékletet új oldalra kezd és az oldalakat folyamatosan beszámozza. Kérjük törekedjen a tömör, lényegbevágó megfogalmazásra, kerülje az általánosságokat.

              1. melléklet: A PÁLYÁZAT CÉLJA

              Írja le a pályázat célját, azokat a tényeket, melyeket a szakma jelenlegi színvonalához képest a projekt megvalósítása jelent. Mutassa be a pályázat célját, tegyen összehasonlítást a szakma jelenlegi hazai és nemzetközi színvonalával és írja le, hogy a célkitűzés hogyan kapcsolódik a hazai és nemzetközi gazdaság igényeihez.

              Ebben a pontban foglalkozzon az alábbiakkal is:

              • a pályázónak a témában eddig elért tudományos- műszaki eredményei;
              • a kitőzött feladatok és a szakma jelenlegi ismeretei;
              • mérhető célkitűzések (a termékek vagy szolgáltatás műszaki jellemzői, adatai).

              2. melléklet: A MUNKA TARTALMI LEÍRÁSA

              Világosan és tömören fogalmazza meg a pályázati cél megvalósításához szükséges tevékenységet, jelezze a tudományos, technológiai vagy gazdasági kockázatokat, és vázolja a megoldásra vonatkozó elképzeléseit.

              Adja meg a cél eléréséhez szükséges elvégzendő feladatok részletes leírását.

              A pályázat egészét ossza fel feladatokra, jelölje meg az egyes feladatokban résztvevő közreműködőket és azok szerepét is; becsülje meg a feladat elvégzéshez szükséges mérnök-hónapokat és minden egyéb szükséges forrást (pl. nőszerek vagy eszközök vásárlása, licenc vétel, stb.).

              3. melléklet: A PÁLYÁZAT ELLENŐRZÉSI PONTJAI ÉS EREDMÉNYEI

              Adja meg - figyelembe véve a 6. mellékletben megadott időzítéseket - a pályázat ellenőrzési pontjainak határidejét és azokat az eredményeket, melyek alapján a pályázati munka előrehaladását meg lehet becsülni (pl.: minták, prototípusok, jegyzőkönyvek, jelentések, stb.). A pályázat értékelése az eredmények bemutatásával történik.

              A pályázatban felsorolt és jóváhagyott feladatok, a megkötésre kerülő szerződés műszaki mellékletének alapját képezik.

              4. melléklet: ELŐNYÖK

              A pályázat célkitűzésének megvalósítása esetén milyen tudományos, műszaki és gazdasági előnyökre számíthatunk, ezek hogyan járulnak hozzá a műszaki színvonal emeléséhez és a versenyképesség javításához. Érvelését kimutatható, számszerűsített adatokkal támassza alá. Az általános megfogalmazásokat kerülje, azok nem meggyőzőek!

              5. melléklet: KÖZREMŰKÖDŐK

              A Közreműködők által végzendő feladatok felsorolásán kívül mellékelje azokat a nyilatkozatokat, melyekből kitűnik, hogy a partnerek mely feladatok megoldásában (és milyen forrásokkal) járulnak hozzá a pályázati célkitűzés megvalósításához.

              6. melléklet: PÉNZÜGYI ADATOK

              Az elvégzendő feladatok alapján meg kell becsülni a szükséges mérnöki tevékenységet, eszközöket és szolgáltatásokat, melyek alapján a költségeket számítja.

              A projekt összköltsége az alábbiakat tartalmazhatja:

              • a fejlesztéssel foglalkozók személyi juttatásait és annak járulékait;
              • a pályázati cél megvalósításához elengedhetetlenül szükséges K+F műszerek, gépek, berendezések beszerzésének, előállításának költségeit;
              • a pályázati cél megvalósításához szükséges közvetlenül felhasznált szellemi termé­kek költségeit (találmányok, szerzői jogvédelemben részesülő javak, szoftver­termékek, újítások);
              • a fejlesztéshez közvetlenül felhasznált anyagok, áruk és szolgáltatások költségét (egyéb dologi költségek, külső megbízások);
              • a KF témához közvetlenül kapcsolódó szakértői díj;
              • a KF témához közvetlenül felhasznált vásárolt anyagok értéke beszerzési áron, saját előállítású félkész és kész termékek értéke közvetlen költségen;
              • kutatás-fejlesztés egyéb közvetlen költségei (pl. műszerek bérleti díja);
              • a KF tevékenységhez igénybe vett szolgáltatások díja;
              • egyéb, a felelős vezető által a KF témaszámra utalványozott költség, nem kutatásnak minősülő szolgáltatások (pl. mérések, minősítések) költsége;
              • a KF munkához elengedhetetlen egyéb közvetett költségek.

              A pályázat MÜFA támogatásának költségei között közvetett költségeket elszámolni nem lehet, finanszírozása saját, illetőleg egyéb forrásból lehetséges.

              A támogatott projekt futamideje a három évet nem haladhatja meg, és az esetleges időközben érvénybe lépett szerződésmódosítások során sem lehet a kifizetés időtartama öt évnél hosszabb. A projekt teljesítési időpontjait javasoljuk úgy ütemezni, hogy egy évben lehetőleg egy teljesítési időpont legyen. Az éves teljesítéseket - az ellenőrzések és utalások adott naptári évben történő realizálása érdekében - az adott naptári év október vége előtti időpontjára célszerű tervezni.

              A költségek a MÜFA forrás terhére a pályázat elfogadásának napjától, a saját forrás terhére, a pályázat nyilvántartásba vételének napjától számolhatók el!

              Készítsen táblázatot, melyben sorolja fel a fejlesztés költségeit és forrásait az alábbi minta szerint:

              Pénzügyi adatok költségek szerinti bontásban:

              [ezer Ft]


              Saját forrás
              "S"

              OM támogatás
              "T"

              Egyéb külső forrás
              "E"

              Összesen
              "Ö"=
              "S"+"T"+"E"

              Tervezett ÁFA vissza-térítés

              Személyi juttatások és járulékai












              Külső megbízás












              ebből kedvezményes












              Egyéb dologi kiadás












              Immateriális javak












              KF tárgyi eszköz beszerzés
















              Összesen












              A táblázat kitöltésekor vegye figyelembe, hogy rendelkezik-e ÁFA levonási joggal. Csak abban az esetben írjon az "S", "T" és "E" rovatokba ÁFA összeget, ha Önök ÁFA levonási joggal nem rendelkeznek. Ebben az esetben az ÁFA visszatérítés oszlop nem értelmezendő.

              Készítsen összesítő táblázatot, melyben sorolja fel a fejlesztés költségeit és forrásait éves bontásban az alábbi minta szerint:

              Pénzügyi adatok

              [ezer Ft]

              KÖLTSÉGEK


Működési költségek

ebből


  • személyi juttatások és járulékai



  • dologi költségek



  • külső megbízás



  • ebből kedvezményes



  • egyéb dologi



Felhalmozási költségek

ebből


  • KF tárgyi eszköz beszerzés



  • immateriális javak



Összesen


Egyéb külső források felsorolása és összege (ld. az őrlap 14. jelű pontját).

7. melléklet: AZ EREDMÉNYEK HASZNOSÍTÁSA

Fogalmazza meg a várható eredmények hasznosítására vonatkozó elképzelését (beleértve az iparjogvédelmi jogok értékesítését is). Mutassa be a versenytársak, konkurens termékek piaci helyzetét. A piaci és üzleti tervek alapján mutassa be és számszerűsítse a fejlesztés várható gazdasági eredményét: árbevétel, költségek, nyereség (a költségeket inflációmentesen, az árbevételt változatlan áron adja meg).

Célszerű az esetleges szellemi tulajdon vizsgálat adataival alátámasztani a műszaki fejlesztés eredményének jogtisztaságát is. Itt utalhat a már életbe lépett és a hasznosításra vonatkozó szerződésre is.

8. melléklet: IPARJOGVÉDELMI ADATSZOLGÁLTATÁS

A K+F tevékenység szellemitulajdon-védelmi vonatkozásaira az alábbi szempontok szerinti elemzéseket célszerű elvégezni:

A pályázónak a téma kidolgozása során eleget kell tennie a szellemi tulajdon védelmére vonatkozó előírásoknak. Vizsgálnia kell, hogy ismeretei szerint a fejlesztés során várható eredmények léteznek-e már, illetve rendelkeznek-e valamilyen iparjogvédelmi oltalommal. Ha már létezik a fejlesztési célhoz hasonló termék, illetve eljárás, akkor a vizsgálat arról is adjon tájékoztatást, hogy az új fejlesztés jár-e gazdasági előnnyel, vagy érdemesebb a meglévő eredmények alkalmazására hasznosítási szerződést kötni a jogok tulajdonosával. A Magyarországon bejelentett oltalmak vizsgálata mellett célszerű ugyanezeket a vizsgálatokat elvégeztetni azokban az országokban is, amelyek a kifejleszteni kívánt termék legfontosabb piacai lehetnek.

A fenti követelmény teljesítése érdekében a pályázatban célszerű felsorolni az alábbiakat:

  • a fejlesztéshez rendelkezésre álló saját szabadalom, egyéb iparjogvédelmi oltalom, vagy know-how, ide értve a bejelentett, vagy oltalmi eljárás alatt levő szellemi alkotásokat is;
  • a közreműködő/k/ fejlesztéssel kapcsolatos saját szellemi alkotásait;
  • a pályázat anyagát érintő és megvizsgált magyarországi szabadalmakat, oltalmakat (hazai és külföldi bejelentők egyaránt);
  • a 6. mellékletben megjelölt licenc, know-how és szoftver vásárlását milyen relációból, mely cégektől tervezik (a szellemi termékek megnevezésével és az egyes tételek vételárával).

9. melléklet: GAZDASÁGI ÉS CÉGADATOK

A gazdasági adatokat több résztvevős pályázat esetén mindig attól a pályázó alanytól kérjük, aki a pályázatban a szerződés eredményeinek hasznosítására, illetve a visszatérítési kötelezettség teljesítésére vállalkozik.

Vállalkozási szférában tevékenykedő cégek esetén benyújtandó két példányban:

  • vállalkozás előző kétévi legfontosabb gazdasági mutatói: hosszú- és rövid lejáratú kötelezettségek, források (passzívák), mérleg szerinti eredmény. (az adatszolgáltatás formája lehet rövid táblázat, illetve az éves beszámolókból kimásolt táblázat)
  • A biztosítékul felajánlott vagyonra vonatkozó pénzügyi adatok és terhek bemutatása.

FÜGGELÉKKÉNT KÉRJÜK CSATOLNI (hiánya formai hiba): az érvényes aláírási címpéldány másolatát.

Egyéni vállalkozó pályázónak a vállalkozói igazolvány másolatát, és az előző két év legfontosabb gazdasági adatait (ld. feljebb) tükröző adóbevallás másolatát kell mellékelnie.

IX. A PÁLYÁZATOK ÉRTÉKELÉSI ÉS DÖNTÉSI FOLYAMATA

Az OM a pályázatokat a bírálat folyamatában bizalmasan és az esélyegyenlőség elvének betartásával kezeli.

A pályázatok értékelése és a döntés az alábbiak szerint történik:

  • az OM munkatársai által formai ellenőrzés;
  • a P3 jelű melléklet megküldése a Magyar Államkincstár részére;
  • független szakértők és a tematikusan illetékes tárcák véleményezése;
  • szakmai és gazdasági szempontból bizottsági véleményezések, rangsorolás és döntési javaslat készítés;
  • az OM dönt a támogatás megítéléséről, illetve elutasításáról.

X. SZERZŐDÉSKÖTÉS, TELJESÍTÉS, PÉNZÜGYI ELSZÁMOLÁS

Az elfogadott pályázatok benyújtóinak az OM szerződéskötésre vonatkozó ajánlatot tesz, amelyet az értesítő levélben megadott határidőig fenntart.

A szerződéshez csatolni kell az alábbiakat:

  • a szerződés műszaki és pénzügyi mellékleteit;
  • három hónapnál nem régebbi cégkivonatot (egyéni vállalkozók esetében igazolást a vállalkozás működéséről), vagy ezek hiteles másolatát;
  • az érvényes aláírási címpéldányt (az aláírási jogot igazoló okiratot), vagy ezek hiteles másolatát;
  • nyilatkozatot az ÁFA levonási jogról;
  • a kedvezményezett pénzintézete által elfogadott azonnali beszedési megbízást;
  • az esetlegesen szükséges igazolásokat (ld. alább);
  • a visszafizetés biztosítékára vonatkozó dokumentumokat.

A többször módosított 217/1998 (XII.30.)sz. Korm. rendelet 87. §.-ban fejlesztési célú munkáknak minősített szerződések megkötéséhez mellékelni kell az alábbiakat:

  • 30 napnál nem régebbi igazolás az állami és a székhely, valamint a pályázat megvalósítási helye szerinti önkormányzati adóhatóságtól, vámhatóságtól, illetékhivataltól, illetve az illetékes társadalombiztosítási szervtől, hogy hatáskörükbe tartozó lejárt köztartozása a kedvezményezettnek nincs, vagy arra az illetékes hatóság fizetési könnyítést engedélyezett.
  • Amennyiben a kedvezményezett tagja valamely gazdasági vagy szakmai kamarának, 30 napnál nem régebbi igazolás arról, hogy tagdíjhátraléka nincsen, illetve igazolás fizetési könnyítés engedélyezéséről.
  • 30 napnál nem régebbi igazolás az illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és a vízügyi hatóságtól, hogy határozatban előírt teljesítetlen kötelezettsége a kedvezményezettnek nincsen.

Az OM a támogatást a feladatok ellenőrzött és jóváhagyott elvégzése után teljesítés- és forrásarányosan utalja át a Kedvezményezett igénylése alapján. Indokolt esetben előleg fizethető a projekt elindításának támogatásához, ha azt a pályázó már a pályázatában is megfelelően alátámasztotta, és azt a döntéshozó jóváhagyta. Az előleg legfeljebb a teljes támogatás50 %-a lehet. A felvett előleggel az első teljesítéskor el kell számolni az OM felé. Minden további utalás csak az elfogadott elszámolás és teljesítés után lehetséges.

Az OM által megítélt összeg, támogatás, nem árbevétel, a szerződés keretében végzett munka nem állami megbízás. A támogatás és a saját forrás felhasználásának elszámolását a szerződő partnernek a vonatkozó hatályos pénzügyi és számviteli szabályok szerint kell elvégeznie. A pályázó a szerződés megkötése esetén a projekttel kapcsolatos költségeiről és ráfordításairól elkülönített kimutatást köteles vezetni.

A fejlesztés eredményének tulajdonjoga a szerződő partneré marad.

A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.

Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.

A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.

A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:

  • személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
  • a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
  • a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
  • jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok),  legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
  • idegennyelv-ismeret.

A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.

Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.

p>Az NKFI Alap 2025. évi Programstratégiája, a Neumann János Program végrehajtását támogatja, amelynek fókuszában az egyetemek, a kutatóintézetek és a gazdaság összekapcsolása áll. A 2025. évi Programstratégia kiemelt célja, hogy hozzájáruljon a magyar eredmények javításához az emberi erőforrások (kutatói utánpótlás, doktori képzésben résztvevők száma, STEM (MTMI) területen a felsőoktatásban tanulók száma) területén, az innovátor vállalkozások száma és aránya (termékinnovációt és / vagy folyamatinnovációt végrehajtó KKV-k száma és aránya) területén, valamint a szellemi tulajdonjogok (intellectual property, IP) (szabadalmak, védjegyek, formatervezési mintaoltalmak) területén.

Az alábbi táblázat a 2021-2025 közötti időszakra vonatkozó, az NKFI Alapból meghirdetni tervezett valamint meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.

  2021 2022 2023 2024 2025
NKFI Alap  pályázatainak  keretösszege
(milliárd forint)
189,84 89,84 63,78 112,56 128,31
  Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2021)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2022)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2023)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2024)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2025)
Összes keret
(Mrd Ft)
Innovációs Alaprész
2021-2025
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása
Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása
2020-1.1.2-PIACI KFI
59,06     Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ
30,149 KKV Fókuszterületi Innovációs Program
KKV Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ
50,00    
Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV
3,00 Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV
12,85 Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
2,00 Spin-off Program: kutatási eredmények piacravitele Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
6,00 Gyorsítósáv
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
5,00
Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjogvédelem
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50 Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50 Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2025-1.1.1-IPARJOG
0,50
Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
(2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program.)
0,04
                Life Sciences Catalyst program  /
 I. Célponttól a koncepció bizonyításáig

(Új program, a felhívás később jelenik meg)

5,00
                Life Sciences Catalyst program /
II. Koncepció bizonyításától a klinikai vizsgálatokig

(Új program, a felhívás később jelenik meg)
5,00
                MED-TECH kórházi inkubátor program
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
2,00
    2022-ben a Kutatási Alaprészből meghirdetve Selye János Diáklabor hálózat kiépítése 2022-3.1.1-DIÁKLABOR           Vállalkozói készségfejlesztés és MTMI pályamotivációs szolgáltatások fejlesztése
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
5,43
                SEED co-investment fund 
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
10,00
Nemzetközi programok
ECSEL közös EU-s programba való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL
;
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.2-NEMZ
;
Az Egyesült Királyságban, Németországban és Ausztriában egyetemi tanulmányokat folytató magyar hallgatók hazai nyári gyakorlatának támogatása (2021-ben Hollandiára is kiterjesztve)
2020-1.2.1-GYAK;
Az EIT KIC társulásokban történő magyar részvétel támogatása
2021-1.2.1-EIT-KIC;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2021-1.2.4-TÉT
;
A Magyar-Orosz alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU
;
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2020-1.2.3-EUREKA;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
A magyar-marokkói alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA
3,50 Nemzetközi programok
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR
;
Egyetemi tanulmányokat külföldön folytató magyar hallgatók nyári gyakorlatának támogatása
2022-1.2.3-GYAK
;
A magyar-üzbég alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ;
A magyar-koreai alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR
6,00 Nemzetközi programok
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2022-1.2.8-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása
2022-1.2.7-EUROSTARS;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.1-ERA-NET;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.2-HE_PARTNERSÉG;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2023-1.2.4-TÉT
6,10 Nemzetközi Programok
HU-rizont Program
2024-1.2.3-HU-RIZONT;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködések támogatása
2024-1.2.5-TÉT;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.2-ERA_NET
;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.1-HE_PARTNERSÉG;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.6-EUREKA;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2024-1.2.4-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása
2024-1.2.7-EUROSTARS;
A magyar-izraeli kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.10-TÉT-IPARI-IL;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.11-TÉT-IPARI-TR;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése 2021-1.2.3-EU_KP;
Nemzetközi szakmai szervezetben való aktív részvétel támogatása kutatók és kutatási menedzserek részére
2024-1.2.9-NETWORKING.

15,996 Nemzetközi Programok
Több konstrukció támogatja a Horizont Európa keretprogramban és további nemzetközi programokban való hazai részvételt. Ennek keretében az Innovációs Alaprész támogatást biztosít a magyar kutatók, cégek és egyéb KFI szereplők részvételéhez az Európai Bizottsággal és más, a tagállamokkal közösen finanszírozott KFI együttműködésekben. Az NKFI Alap nemzetközi programjai támogatják a magyar egyetemek európai hálózatosodását és a magas színvonalú Horizont Európa pályázatokhoz szükséges konzorciumépítést. A kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködések keretében 2025-ben is több konstrukció, különböző desztinációkban támogatja a mobilitási és közös kutatási projektek megvalósítását nemzetközi partnerekkel.

(2025-ben induló programok)
8,12
Nemzetközi Programok
A Horizont Európa keretprogramban való hazai részvételt támogatják a 2024-ben indult partnerségi programok. Ezek keretében az alaprész támogatást biztosít a magyar kutatók, cégek és egyéb KFI szereplők részvételéhez az Európai Bizottsággal és más, a tagállamokkal közösen finanszírozott kiválósági együttműködésekben. A 2025. évi Programstratégia keretében kerülnek támogatásra a 2024-ben indult izraeli, török és kínai kutatói-ipari együttműködési programok, valamint a francia és a szlovák mobilitási felhívás.

Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.1-HE_PARTNERSÉG;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatás
2024-1.2.5-TÉT;
A magyar-izraeli kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.10-TÉT-IPARI-IL;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.11-TÉT-IPARI-TR.

(2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló programok.)
3,12
Nemzetközi programokon belül meghirdetve.
(Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása 2021-4.1.2-NEMZ_KI)
  Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
0,10 Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
(Kutatási Alaprészben szerepel 2025-ben)
 
            HU-rizont Program
2024-1.2.3-HU-RIZONT
2024-ben a nemzetközi programokon belül meghirdetve.
  HU-rizont Program
HU-RIZONT nemzetközi kiválósági kutatási együttműködési program
2025-1.2.1-HU-RIZONT
8,00
            Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.3-NAGYVÁLL_FÓKUSZ
2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.3-NAGYVÁLL_FÓKUSZ

(2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program)
15,00
            Alkalmazott kutatási és innnovációs szolgáltatások fejlesztése
Alkalmazott kutatási és innnovációs szolgáltatások fejlesztése
2024-1.3.1-AK_INNOV
2,50    
Befektetés a jövőbe Alap
Befektetés a jövőbe
2020-1.1.6-JÖVŐ
7,00                
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése
Alkalmazott Nemzeti Kutatóintézet-Hálózatban való részvétel
2021-1.1.2-AKH
1,63                
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma
Egyetemi innovációs ökoszisztéma
2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO
2,46                
Start KKV Program
KKV START INNOVÁCIÓ
2020-1.1.1-KKV START
12,00                
    Kompetencia Központok
Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése
2022-1.1.1-KK
20,60            
    Startup Program
Startup Program
2022-1.1.2-STARTUP
4,06            
        Inkubátor támogatási program
STARTUP FACTORY 2023
2023-1.1.3-STARTUP
5,75        
                Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
Proof of Concept
2024-2.1.3-POC
3,00
Kutatási Alaprész
2021-2025
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21
12,90 Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22
13,50 Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és Fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_23FK_23K_23, SNN_23
13,50 Kiválósági alapú kutatási támogatások
EXCELLENCE kutatási pályázati program
EXCELLENCE_24
ADVANCED kutatási pályázati program
ADVANCED_24
STARTING kutatási pályázati program
STARTING_24
Magyar-osztrák, ill. magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázati programok
ANN_24, SNN_24
19,00 Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) - kiválósági alapú kutatási támogatások
Felhívás STARTING kutatási pályázathoz
STARTING_25
Felhívás ADVANCED kutatási pályázathoz
ADVANCED_24
Felhívás EXCELLENCE kutatási pályázathoz
EXCELLENCE_25
Felhívás HIGHLIGHT kutatási pályázathoz
HIGHLIGHT_25
Felhívás magyar-osztrák és magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázatokhoz
ANN_25, SNN_25
40,00
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_21
3,00 Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_22
3,00    
Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-21-1, ÚNKP-21-2, ÚNKP-21-3, ÚNKP-21-4, ÚNKP-21-5, ÚNKP-21-6
4,00 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-22-1, ÚNKP-22-2, ÚNKP-22-3, ÚNKP-22-4, ÚNKP-22-5, ÚNKP-22-6
0,828 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-23-1, ÚNKP-23-2, ÚNKP-23-3, ÚNKP-23-4, ÚNKP-23-5, ÚNKP-23-6
0,710 Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program
2024-2.1.1-EKÖP, 2024-2.1.2-EKÖP-KDP
(Felsőoktatási intézmények által kiírt ösztöndíjpályázatok)
10,00 Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program
EKÖP
(Felsőoktatási intézmények által kiírt ösztöndíjpályázatok)
6,00
Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2021
4,894     Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2023
5,070
Mecenatúra pályázat
Mecenatúra pályázat
MEC_21
1,00         Tudományos mecenatúra program
Felhívás Tudományos Mecenatúra pályázathoz
MEC_24
2,46    
            Research Grant Hungary
Felhívás Research Grant Hungary kutatási pályázathoz
RGH_S_24, RGH_L_24
6,00    
                Doktorandusz nyugdíj hozzájárulás program
(Új program, a felhívás később jelenik meg.)
0,30
                Doktorandusz önköltség hozzájárulás program
(Új program, a felhívás később jelenik meg.)
0,20
            Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
Proof of Concept
2024-2.1.3-POC
2024-ben meghirdetett, a 2025. évi Programstratégia terhére megvalósuló program Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
2024-2.1.3-POC
Innovációs Alaprészbe áthelyezve
 
                Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-2024 években Innovációs Alaprészen belül meghirdetve. Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása 2021-4.1.2-NEMZ_KI)
(Új program, felhívás később jelenik meg)
0,10
                HUN-REN Központ szolgáltatás fejlesztése
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
Missziók Alaprészbe áthelyezve.
 
    Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
2022-3.1.1-DIÁKLABOR
2,00         Selye János Diáklabor program folytatása a "Vállalkozói készségfejlesztés és MTMI pályamotivációs szolgáltatások fejlesztése" program keretében, amely az Innovációs Alaprészben szerepel 2025-ben.  
Tématerületi Kiválósági Program 2021
(Nemzeti-Egészség-Védelmi)

Tématerületi Kiválósági Program 2021
TKP2021
(A keretösszeg magában foglalja a TKP2021 Nemzetvédelem, nemzetbiztonság alprogramjához szorosan kapcsolódó Kooperatív Doktori Program Nemzetvédelmi Alprogram (NVKDP-2021) 1 milliárd Ft-os keretösszegét.)
75,00                
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész
2022
    Nemzeti Laboratórumok
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
2022-2.1.1-NL
26,60            
Missziók Alaprész
2025
                Misszióvezérelt kutatások támogatása
(Új program, a felhívás később jelenik meg.)
10,0
                HUN-REN Központ szolgáltatás fejlesztése
(Új program, a felhívás később jelenik meg)
1,50
Kövesse a pályázati felhívást!
Adja meg e-mail címét, hogy a Alkalmazott Kutatási Fejlesztési Pályázat pályázati felhí­vással kapcsolatos változásokról a leghamarabb értesülhessen.
A pályázatok követésével hozzájárul, hogy az NKFI Hivatal a fenti pályázattal kapcsolatos változásokkal közvetlenül megkeresse. További információkért, kérjük, olvassa el az adatvédelmi tájékoztatót.

Írja be a képen látható karaktereket:
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben