Ön itt áll: PályázóknakPályázatokKözös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (NEMZ_15)
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (NEMZ_15)
Meghirdetés dátuma: 2015. szeptember 25.
Módosítás:
Következő beadási határidő:
Elektronikus benyújtás határideje:
Postára adás határideje:
Támogatásra jogosultak köre
MTA intézmény, Egyéb költségvetési kutatóhely, Egyéb költségvetési intézmény (nem oktatási vagy kutatóhely), Vállalkozói kutatóhely, Vállalkozás (nem kutató jellegű), Nonprofit kutatóhely, Egyéb nonprofit szervezet (nem kutató jellegű)
Keretösszeg
1 380 000 000 Ft
Pályaművek száma
17-30 db
Igényelhető támogatás
80-200 MFt
Pályázat futamideje
36 hónap
Kutatási tevékenység típusa
Ipari (alkalmazott) kutatás, Kísérleti fejlesztés
Pályázat értékelője
NKFI Hivatal


A NEMZ_15 november 25-től pályázható

A közös finanszírozású nemzetközi együttműködésekben (AAL, ECSEL, EUROSTARS) való részvételhez biztosít hazai forrást a felhívás, melyre november 25-től nyújthatóak be a pályázatok. A „Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása” (NEMZ_15) című pályázati programra az NKFI Alapból elkülönített források összege és a felhívás egyéb feltételei változatlanok. 2015. november 25. után a pályázatok benyújtása negyedévente lehetséges, a nemzetközi pályázat jóváhagyását (2014-ben nyertes pályázatok esetében e felhívás aktiválását) követő 30 napon belül.

A pályázati felhívás kitöltő programja módosult 2015. december 18-án

Kérjük a pályázókat, hogy a pályázatuk benyújtása előtt a korábban letöltött kitöltőprogramot a megadott helyről frissítsék.

A pályázati felhívás az alábiak szerint módosult 2015. november 25-én

Nemzeti pályázat beadása
A pályázati felhívás által lefedett egyes nemzetközi programok 2014.évi pályázati fordulóiban nyertes nemzetközi konzorciumok magyar tagjai az első értékelési határnapig (2016.01.06.) adhatják be a pályázatukat.

4.4.3. A pályázatok szakmai értékelése
A pályázatok értékelése és elbírálása egyszerűsített eljárásrendben történik szakaszos elbírálással, negyedévente.
Értékelési határnapok:

  • 2016. január 6.
  • 2016. április 6.

Szükség esetén további értékelési határnapokat határoz meg a Hivatal.

5.5. Az elszámolható költségek köre

A szolgáltatást nyújtó fél és a Kedvezményezett nem tekinthető egymástól függetlennek, ha a kiválasztáskor vagy a kiválasztást megelőző 3 (három) éven belül

  1. a Kedvezményezett és a szolgáltatást nyújtó fél között tulajdonosi vagy tagsági jogviszony áll(t) fenn;
  2. a Kedvezményezett tagja, tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelőbizottsági tagja a szolgáltatást nyújtó fél tagja, tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelőbizottsági tagja (volt); 

  3. a szolgáltatást nyújtó fél tagja, tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelőbizottsági tagja a Kedvezményezett tagja, tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelőbizottsági tagja (volt) vagy

  4. a Kedvezményezett tagjának, tulajdonosának, vezető tisztségviselőjének, felügyelőbizottsági tagjának közeli hozzátartozója a szolgáltatást nyújtó fél tagja, tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelőbizottsági tagja (volt) vagy a szolgáltatást nyújtó fél tagjának, tulajdonosának, vezető tisztségviselőjének, felügyelőbizottsági tagjának közeli hozzátartozója a Kedvezményezett tagja, tulajdonosa, vezető tisztségviselője, felügyelőbizottsági tagja (volt).

A pályázati felhívás célja

A pályázat a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával elősegíti magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi, részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból finanszírozott közös programokba és kezdeményezésekbe:

  • Tevékeny és önálló életvitel – Active and Assisted Living (programkód: AAL); 
  • Kiváló európai elektronikai alkatrészek és rendszerek – Electronic Components and Systems for European Leadership (programkód: ECSEL); 
  • EUROSTARS Programme (programkód: EUROSTARS)

Az ezen programokban való részvétel hozzájárul az EU-2020 stratégia keretében tett nemzeti K+F célkitűzések eléréséhez, valamint a tagállamok nemzeti kutatás-fejlesztési programjainak összehangolásához és ezen keresztül a kutatás-fejlesztésre fordított európai források hatékonyabb felhasználásához. A források koncentrálásával olyan nagyléptékű kutatási programok valósulnak meg, amelyek egyrészt fontos társadalmi problémák megoldására irányulnak, másrészt az európai ipar versenyképességét fokozzák.

Melyek a pályázat keretében finanszírozott közös programok céljai?

  • Tevékeny és önálló életvitel – Active and Assisted Living (programkód: AAL)
    • Az infokommunikációs eszközökkel segített tevékeny és önálló életvitelt célzó AAL program középpontjában az idős emberek életminőségének, önállóságának és alkalmazhatóságának javítása áll, a végfelhasználók (idősek, gondozók, családtagok, finanszírozók) igényeit kiszolgáló, innovatív infokommunikációs termékek, szolgáltatások és rendszerek kifejlesztése által.

  • Kiváló európai elektronikai alkatrészek és rendszerek – Electronic Components and Systems for European Leadership (programkód: ECSEL)
    • Az ECSEL program célja az Európai Unió Horizont 2020 programja keretében az ipari szereplők (beleértve a KKV-kat is) és a nonprofit kutatóhelyek nemzetközi együttműködése révén a társadalom igényeit kielégítő, megbízható, környezetbarát, okos és komplex (az emberrel és egymással is kommunikáló, a fizikai és a virtuális teret összekötő) rendszerek kifejlesztése a mikrochipektől a kész eszközig (autóig, repülőgépig) terjedő értéklánc mentén. Az ipar által meghatározott fő tématerületek: mikro/nanoelektronika, beágyazott/ kiber-fizikai rendszerek és okos rendszerek integrációja.

  • EUROSTARS Programme (programkód: EUROSTARS)
    • Az EUROSTARS az EUREKA tagállamok és az Európai Bizottság közös programja, amely az innovatív, jelentős növekedési potenciállal rendelkező, K+F tevékenységet végző, kis- és középvállalkozások támogatását tűzte ki célul. A program minden technológiai terület felé nyitott és olyan projektekkel lehet pályázni, amelyek legalább két különböző, az EUROSTARS programhoz csatlakozott államban működő intézmény (kis-és középvállalkozás, nagyvállalat, felsőoktatási intézmény, kutatóintézet) együttműködésében valósulnak meg és amelyek eredményeként innovatív termék, eljárás,szolgáltatás jön létre és ezek piaci hasznosítása a projekt lezárását követő két éven belül megkezdődik.

Kinek szól a pályázat?

Pályázhatnak önállóan vagy ugyanazon nemzetközi konzorcium magyar tagjaiként közösen, nemzeti konzorciumban:

  • a Magyarországon székhellyel rendelkező vállalkozások;
  • az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel rendelkező vállalkozások Magyarországon bejegyzett fióktelepei;
  • jogi személyiséggel rendelkező non-profit szervezetek, költségvetési szervek és jogi személyiséggel rendelkező intézményeik (EUROSTARS pályázatok esetében kizárólag gazdasági társasággal konzorciumban).

Pályázat benyújtására az adott nemzetközi program keretében nemzetközi pályázati felhívásokra projektjavaslatot benyújtó és az adott program nemzetközi értékelési rendszere alapján támogatásra javasolt nemzetközi projekt résztvevői jogosultak.

Mely célkitűzések támogathatóak?

Az adott nemzetközi program pályázati felhívásainak keretében megvalósuló projektek esetében támogatható:

  • K+F projekttámogatás jogcímen alapkutatási, alkalmazott kutatási, valamint kísérleti fejlesztési tevékenység;
  • de minimis (csekély összegű támogatás) jogcímen pedig a projekt kommunikációjával, koordinációjával, piacra jutásával, iparjogvédelmével kapcsolatos tevékenység.

Az igényelhető támogatás mértéke

Az NKFI Hivatal a pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében a Nemzeti Kutatás, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFI Alap) terhére összesen 1,38 milliárd forint keretösszeget biztosít, az alábbi megosztásban:

  • az AAL 2014–2015 évi pályázati fordulóiban sikeresen szereplő magyar pályázók számára összesen maximum 349 millió forint;
  • az ECSEL 2014–2015 évi pályázati fordulóiban sikeresen szereplő magyar pályázók számára összesen maximum 546 millió forint;
  • a EUROSTARS 2014–2015 évi pályázati fordulóiban sikeresen szereplő magyar pályázók számára összesen maximum 485 millió forint.

A pályázónként igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege az egyes programokra vonatkozóan az alábbi:

  • AAL projekt esetén maximum 80 millió forint;
  • ECSEL projekt esetén maximum 200 millió forint;
  • EUROSTARS projekt esetén maximum 90 millió forint.

A támogatás intenzitása K+F projekttámogatás esetén pályázótól függően és kutatási kategóriánként 25-100%, de minimis támogatás esetén 100%. Az NKFI Alapból nyújtott támogatás mellett a pályázók európai uniós (Horizont 2020) forrásból kapnak támogatást.

Ügyfélszolgálat elérhetősége:
email: nkfialap@nkfih.gov.hu 
telefon: +36 (1) 795 9500

Személyes (előzetes egyeztetés alapján): 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (2. emelet)

Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig 09:00-16:00, pénteken 09:00-12:00.

Módosult a NEMZ_15 pályázati felhívás

A NEMZ_15 pályázati felhívás módosított dokumetuma letölthető a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy a jelenleg érvényes dokumentumot használják, illetve ha a pályázati felhívás szövegét korábban már letöltötték, azt  a megadott helyről frissítsék.

A felhívás szövegében az alábbi változások történtek:

A 4.1.2. pont utolsó mondata kiegészült: A nemzeti szerződéskötés feltétele a nemzetközi konzorciumi megállapodás vagy ECSEL pályázat esetében az ECSEL JU-val a támogatási szerződés megkötése.

A 4.4.3. pont új értékelési határnappal egészült ki: 2016. június 30.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (NEMZ_15)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Módosult a NEMZ_15 pályázat kitöltőprogramja
A NEMZ_15 pályázati felhívás módosított kitöltőprogramja letölthető a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy a pályázatuk benyújtása előtt a korábban letöltött kitöltőprogramot a megadott helyről frissítsék.

A pályázati felhívásról további információk: Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (NEMZ_15)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Közös európai uniós kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (NEMZ_15), 3. forduló

A pályázati felhívás a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával segíti elő magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi közös finanszírozású, részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból fedezett közös programokba és kezdeményezésekbe:

  • Tevékeny és önálló életvitel (Active and Assisted Living, AAL) 
  • Kiváló európai elektronikai alkatrészek és rendszerek (Electronic Components and Systems for European Leadership, ECSEL) 
  • Eurostars Programme (EUROSTARS)

A harmadik értékelési fordulóban egy gazdasági társaság és egy ipari-egyetemi konzorcium nyert összesen 307 millió Ft vissza nem térítendő támogatást 2 projekt megvalósításához az NKFI Alapból.



2016-BAN TÁMOGATOTT PROJEKTEK (3. FORDULÓ)

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2016. november 21.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

NEMZ_15-1-2016-0032
Semilab Zrt.
Fejlett méréstechnika kidolgozása 3 dimenziós mikroelektronikai eszközök vizsgálatára
162 710 000
574 090 000
NEMZ_15-1-2016-0033
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A BME és a Mentor Graphics alkotta magyar nemzeti konzorcium részvétele a "Delphi4LED - A mérésektől a LED-ek szabványos multi-domain kompakt modeljeiig" című H2020 ECSEL projektben
95 170 000
224 340 249
Mentor Graphics Magyarország Kft.
49 120 000
196 991 770

Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Közös európai uniós kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (NEMZ_15), 2. forduló

A pályázati felhívás a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával segíti elő magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi közös finanszírozású, részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból fedezett közös programokba és kezdeményezésekbe:

  • Tevékeny és önálló életvitel (Active and Assisted Living, AAL) 
  • Kiváló európai elektronikai alkatrészek és rendszerek (Electronic Components and Systems for European Leadership, ECSEL) 
  • Eurostars Programme (EUROSTARS)

A második értékelési fordulóban 2 gazdasági társaság nyert összesen több mint 57 millió Ft vissza nem térítendő támogatást projektje megvalósításához az NKFI Alapból.

2016-BAN TÁMOGATOTT PROJEKTEK (2. FORDULÓ)

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2016. június 16.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

NEMZ_15-1-2016-0026
JKP STATIC Kft.
Virtuális labor szálerősítésű betonszerkezetek tervezéséhez prototípus szimulációval
17 965 864
33 502 256
NEMZ_15-1-2016-0027
Inwatech Környezetvédelmi Kft.
Ipari és kommunális vizek fotokatalitikus technológián alapuló célorientált kezelése
39 160 639
73 206 956

 

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. április 7.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

NEMZ_15-1-2016-0028
ABUD Mérnökiroda Kft.
Smart City Értékelő Platform és Szolgáltatás
30 255 174
59 109 843
DBH PROJECT MANAGEMENT Üzletviteli Szolgáltató Kft.
9 335 701
25 199 109



Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Közös európai uniós kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása (NEMZ_15), 1. forduló

A pályázati felhívás a nemzetközi együttműködésekben való részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával segíti elő magyarországi szereplők bekapcsolódását az alábbi közös finanszírozású, részben az EU Horizont 2020 keretprogram költségvetéséből, részben a tagállamok hozzájárulásaiból fedezett közös programokba és kezdeményezésekbe:

  • Tevékeny és önálló életvitel (Active and Assisted Living, AAL)
  • Kiváló európai elektronikai alkatrészek és rendszerek (Electronic Components and Systems for European Leadership, ECSEL)
  • Eurostars Programme (EUROSTARS)

Az első fordulóban 15 gazdasági és egyéb társaság (3 zrt., 8 kft., 1 nonprofit kft., 1 szövetkezet, 1 egyesület és 1 alapítvány) valamint 2 egyetem és egy további kutatóintézet – összesen 18 pályázó – önállóan vagy nemzeti konzorciumokként beadott 15 projektjavaslata nyert összesen több mint 853 millió Ft vissza nem térítendő támogatást az NKFI Alapból.

2016-BAN TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2016.04.29.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

NEMZ_15-1-2016-0001
TargetEx Kutató-Fejlesztő Korlátolt Felelősségű Társaság
Új Hot-Start (HS) polimeráz technológiák kifejlesztése a polimeráz láncreakcióhoz (PCR)
42 221 937
74 199 887
NEMZ_15-1-2016-0002
Oncompass Medicine Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság
Diagnosztikai érzékelő és működtető  rendszerek fejlesztése az ADMONT (Advanced Distributed Pilot Line for More-than-Moore Technologies) kísérleti program keretében
47 287 500
92 580 406
NEMZ_15-1-2016-0003
Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Életszervezési asszisztens
28 498 460
55 879 332
NEMZ_15-1-2016-0004
Pannon Gazdasági Hálózat Egyesület
FairCare - Hálózaton alapuló megoldás az együttműködő jövőbeni ellátásokért
45 847 000
89 896 069
NEMZ_15-1-2016-0005
Pannon Gazdasági Hálózat Egyesület
CoMe - Gondozók és én
24 244 000
47 537 255
NEMZ_15-1-2016-0006
Pannon Gazdasági Hálózat Egyesület 
Streaming of Theatre and Arts for old aGe Entertainment
31 221 902
59 583 782
Infomatix Kft.
10 714 755
37 677 404
NEMZ_15-1-2016-0007
Pannon Gazdasági Hálózat Egyesület 
Az agytréning előmozdítása és ösztönzése az aktív életért
42 863 600
81 800 764
Infomatix Kft.
17 653 495
46 743 411
NEMZ_15-1-2016-0010
Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. 
Látássérült embereket támogató keretrendszer
41 142 335
80 671 245
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
36 107 998
70 799 992
"Informatika a látássérültekért" Alapítvány
19 488 300
38 212 352
NEMZ_15-1-2016-0013
AEMI Atomenergia Mérnökiroda Kft
Nukleáris biztonságot elősegítő és határvédelmet erősítő, radioaktív sugárzás azonosítására és mérésére szolgáló hordozható mérőberendezés létrehozása
46 297 865
78 200 241
NEMZ_15-1-2016-0014
Geonardo Környezetvédelmi, Térinformatikai és Regionális Projektfejlesztő Kft.
Flexibilis öntési eljárások kifejlesztése energiahatékony, előregyártott panelekhez
58 658 726
97 764 545
NEMZ_15-1-2016-0015
Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet 
Infokommunikációs eszközökkel kiegészített mellékhelyiség az aktív életmód támogatására
27 310 560
52 119 390
Santis Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
15 597 761
49 611 199
NEMZ_15-1-2016-0016
BMT Invest Halszaporító és Kereskedelmi Kft 
A süllőszaporítás optimalizálása
32 940 013
54 900 021
Szent István Egyetem
26 250 134
35 000 179
NEMZ_15-1-2016-0018
E-Group ICT Software Informatikai Zrt. 
Intelligens, természetes nyelvi szemantikus analizáló platform, folyamatorientált háttérrendszerek számára (Speech2Process, S2P)
30 315 310
60 039 211
Alkalmazott Logikai Laboratórium Kutató Fejlesztő Szövetkezet
36 987 752
69 976 830
NEMZ_15-1-2016-0020
Semilab Félvezető Fizikai Laboratórium Zrt.
Hét nanométeres csíkszélességű mikroelektronikai gyártástechnológiai eljárások fejlesztése
76 672 500
259 281 000
NEMZ_15-1-2016-0021
Aitia International Informatikai Zrt.
MANTIS - Kiberfizikai rendszer alapú proaktív üzemeltetési architektúra
47 516 500
100 034 680
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
67 523 500
100 034 701

 

 


 
Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás

A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.

Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.

A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.

A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:

  • személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
  • a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
  • a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
  • jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok),  legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
  • idegennyelv-ismeret.

A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.

Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.

Az NKFI Alap 2024. évi Programstratégiája, a Neumann János Program végrehajtását támogatja, amelynek fókuszában az egyetemek, a kutatóintézetek és a gazdaság összekapcsolása áll. A 2024. évi Programstratégia kiemelt célja, hogy hozzájáruljon a magyar eredmények javításához az emberi erőforrások (kutatói utánpótlás, doktori képzésben résztvevők száma, STEM (MTMI) területen a felsőoktatásban tanulók száma) területén, az innovátor vállalkozások száma és aránya (termékinnovációt és / vagy folyamatinnovációt végrehajtó KKV-k száma és aránya) területén, valamint a szellemi tulajdonjogok (intellectual property, IP) (szabadalmak, védjegyek, formatervezési mintaoltalmak) területén.

Az alábbi táblázat a 2021-2024 közötti időszakra vonatkozó, az NKFI Alapból meghirdetni tervezett valamint meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.

  2021 2022 2023 2024
NKFI Alap  pályázatainak  keretösszege
(milliárd forint)
189,844 89,838 63,779 176,263*
  Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2021)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2022)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2023)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2024)
Összes keret
(Mrd Ft)
Innovációs Alaprész
2021-2024
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása
Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása
2020-1.1.2-PIACI KFI
59,06     Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ
30,149 KKV Fókuszterületi Innovációs Program
KKV Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ
50,00
Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV
3,00 Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV
12,85 Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
2,00 Spin-off Program: kutatási eredmények piacravitele Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
7,00
Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjogvédelem
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50 Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50
Nemzetközi programok
ECSEL közös EU-s programba való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL
;
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.2-NEMZ
;
Az Egyesült Királyságban, Németországban és Ausztriában egyetemi tanulmányokat folytató magyar hallgatók hazai nyári gyakorlatának támogatása (2021-ben Hollandiára is kiterjesztve)
2020-1.2.1-GYAK;
Az EIT KIC társulásokban történő magyar részvétel támogatása
2021-1.2.1-EIT-KIC;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2021-1.2.4-TÉT
;
A Magyar-Orosz alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU
;
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2020-1.2.3-EUREKA;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
A magyar-marokkói alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA
3,50 Nemzetközi programok
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR
;
Egyetemi tanulmányokat külföldön folytató magyar hallgatók nyári gyakorlatának támogatása
2022-1.2.3-GYAK
;
A magyar-üzbég alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ;
A magyar-koreai alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR
6,00 Nemzetközi programok
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2022-1.2.8-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása
2022-1.2.7-EUROSTARS;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.1-ERA-NET;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.2-HE_PARTNERSÉG;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2023-1.2.4-TÉT
6,10 Nemzetközi Programok
HU-rizont Program
2024-1.2.3-HU-RIZONT;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködések támogatása
2024-1.2.5-TÉT;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.2-ERA_NET
;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.1-HE_PARTNERSÉG;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.6-EUREKA;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2024-1.2.4-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése 2021-1.2.3-EU_KP;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat (EU_KKV);
Nemzetközi szakmai szervezetben való aktív részvétel támogatása kutatók és kutatási menedzserek részére (Networking+);
Teaming of Excellence 2025. kiírásra rásegítő pályázat,
Előkészítés alatt álló nemzetközi együttműködések.
17,155
Nemzetközi programokon belül meghirdetve.
(Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása 2021-4.1.2-NEMZ_KI)
  Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
0,10
            Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
(Felhívás később jelenik meg)
15,00
            Innovációs Kockázati Tőkeprogram
(Felhívás később jelenik meg)
9,50
            Alkalmazott kutatási és innnovációs szolgáltatások fejlesztése
(Felhívás később jelenik meg)
2,50
Befektetés a jövőbe Alap
Befektetés a jövőbe
2020-1.1.6-JÖVŐ
7,00            
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése
Alkalmazott Nemzeti Kutatóintézet-Hálózatban való részvétel
2021-1.1.2-AKH
1,63            
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma
Egyetemi innovációs ökoszisztéma
2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO
2,46            
Start KKV Program
KKV START INNOVÁCIÓ
2020-1.1.1-KKV START
12,00            
    Kompetencia Központok
Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése
2022-1.1.1-KK
20,60        
    Startup Program
Startup Program
2022-1.1.2-STARTUP
4,06        
        Inkubátor támogatási program
STARTUP FACTORY 2023
2023-1.1.3-STARTUP
5,75    
Kutatási Alaprész
2021-2024
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21
12,90 Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22
13,50 Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és Fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_23FK_23K_23, SNN_23
13,50 Kiválósági alapú kutatási támogatások
EXCELLENCE kutatási pályázati program
EXCELLENCE_24
ADVANCED kutatási pályázati program
ADVANCED_24
STARTING kutatási pályázati program
STARTING_24
Magyar-osztrák, ill. magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázati programok
ANN_24, SNN_24
19,00
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_21
3,00 Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_22
3,00    
Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-21-1, ÚNKP-21-2, ÚNKP-21-3, ÚNKP-21-4, ÚNKP-21-5, ÚNKP-21-6
4,00 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-22-1, ÚNKP-22-2, ÚNKP-22-3, ÚNKP-22-4, ÚNKP-22-5, ÚNKP-22-6
0,828 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-23-1, ÚNKP-23-2, ÚNKP-23-3, ÚNKP-23-4, ÚNKP-23-5, ÚNKP-23-6
0,710 Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program
(Felsőoktatási intézmények által kiírt ösztöndíjpályázatok)
10,00
Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2021
4,894     Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2023
5,070
Mecenatúra pályázat
Mecenatúra pályázat
MEC_21
1,00         Tudományos mecenatúra program
Felhívás Tudományos Mecenatúra pályázathoz
MEC_24
1,00
            Research Grant Hungary
Felhívás Research Grant Hungary kutatási pályázathoz
RGH_S_24, RGH_L_24
6,00
            Nyugdíj - matching fund
(Felhívás később jelenik meg)
0,244
            Önköltség - matching fund
(Felhívás később jelenik meg)
0,264
            Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
(Felhívás később jelenik meg)
3,00
Tématerületi Kiválósági Program 2021
(Nemzeti-Egészség-Védelmi)

Tématerületi Kiválósági Program 2021
TKP2021
(A keretösszeg magában foglalja a TKP2021 Nemzetvédelem, nemzetbiztonság alprogramjához szorosan kapcsolódó Kooperatív Doktori Program Nemzetvédelmi Alprogram (NVKDP-2021) 1 milliárd Ft-os keretösszegét.)
75,00            
    Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
2022-3.1.1-DIÁKLABOR
2,00        
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész
2022
    Nemzeti Laboratórumok
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
2022-2.1.1-NL
26,60        

*A 2024. évi Programstartégia teljes keretösszege.

Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?