Ön itt áll: PályázóknakPályázatokAz EUREKA programban való magyar részvétel támogatása (EUREKA_16)
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása (EUREKA_16)
Meghirdetés dátuma: 2016. augusztus 30.
Módosítás:
Következő beadási határidő:
Elektronikus benyújtás határideje: 2017. március 31.
2017. március 31.
Postára adás határideje: 2017.03.31
Pályázat benyújtója
Költségvetési szerv, Vállalkozás, Non-profit szervezet
Támogatásra jogosultak köre
MTA intézmény, Egyéb költségvetési kutatóhely, Egyéb költségvetési intézmény (nem oktatási vagy kutatóhely), Vállalkozói kutatóhely, Vállalkozás (nem kutató jellegű), Nonprofit kutatóhely, Egyéb nonprofit szervezet (nem kutató jellegű)
Keretösszeg
400 000 000 Ft
Pályaművek száma
5-10 db
Igényelhető támogatás
20-70
Kutatási tevékenység típusa
Ipari (alkalmazott) kutatás, Kísérleti fejlesztés
Pályázat értékelője
NKFI Hivatal
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal felhívása magyar intézmények részvételét támogatja a nemzetközi együttműködésben megvalósuló EUREKA-projektekben a részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával.

MÓDOSÍTÁS

2017.03.24: Módosult az EUREKA_16 pályázati felhívás kitöltőprogramja

2016.12.13: Módosult az EUREKA_16 pályázati felhívás

------------------------------------------

A pályázati felhívás célja

A konstrukció célja a vállalkozói szféra, különösen a kis- és középvállalkozások nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködését elősegítő EUREKA programban való magyar részvétel támogatása, illetve ezen keresztül

  • a magyar vállalatok piacképességének növelése;
  • a magyar szerepvállalás erősítése nemzetközi szinten;
  • a kutatói és vállalkozói szféra K+F együttműködésének ösztönzése innovatív, piacközeli projektek támogatásával, amelyek révén prototípus vagy új termék, technológia, szolgáltatás fejlesztésére kerül sor;
  • nemzetközi K+F projektekben való részvétel hazai hasznosulásának elősegítése.

A támogatást igénylők köre

A hazai pályázat benyújtására csak olyan pályázó jogosult, amely az EUREKA Titkárság adatbázisában vagy az EUREKA-klaszterek nyilvántartásában szereplő angol nyelvű és a nemzetközi konzorcium által benyújtott EUREKA-projektjavaslatban vagy jóváhagyott projektben partnerként/konzorcium vezetőként szerepel, amit a magyar EUREKA Nemzeti Projekt Koordinátor igazol. Egyazon nemzetközi EUREKA-projektben részt vevő magyar partnereknek a hazai támogatásra konzorciumot alkotva kell pályázniuk.

Pályázhatnak:

  • magyarországi székhellyel rendelkező gazdasági társaságok vagy EGT-székhellyel rendelkező vállalkozások magyarországi fióktelepei 
  • piacbefolyásoló tevékenységet nem végző nonprofit szervezetek, költségvetési szervek vagy azok jogi személyiséggel rendelkező intézményei.

Támogatható tevékenységek

Az EUREKA program pályázati felhívásainak keretében megvalósuló projektek esetében

  • önállóan támogatható a kísérleti fejlesztés;
  • projekt szinten önállóan nem támogatható az alkalmazott kutatás, a projekt kommunikációjával, koordinációjával, piacra jutásával, iparjogvédelmével, konferencián való részvétellel kapcsolatos tevékenység, általános (rezsi) költségek.

Feltétel, hogy a 2016. október 28-ig benyújtott pályázat 2017. március 15-ig, a 2017. március 31-ig benyújtott pályázat 2017. július 15-ig EUREKA-minősítést (label) szerezzen. Azok a pályázatok, amelyek a megadott határidőkre nem szereznek minősítést, elutasításra kerülnek.

A rendelkezésre álló forrás

A pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében az NKFI Hivatal a pályázaton eredményesen szereplő pályázók számára 400 millió Ft támogatást biztosít az NKFI Alapból. A pályázatokra igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege minimum 20 millió Ft, maximum 70 millió Ft.

A benyújtás határideje

A pályázatok benyújtása a pályázat kitöltő program megjelenésétől folyamatos, az adott értékelési határnapig benyújtott pályázatokat együttesen bírálják el. Támogatás a rendelkezésre álló keret erejéig nyújtható.

Értékelési határnapok:

  • 2016. október 28.
  • 2017. március 31.

Ügyfélszolgálat elérhetősége:
email: nkfialap@nkfih.gov.hu 
telefon: +36 (1) 795 9500

Személyes (előzetes egyeztetés alapján): 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (2. emelet)

Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig 09:00-16:00, pénteken 09:00-12:00.

Módosult az EUREKA_16 pályázati felhívás kitöltőprogramja
Az EUREKA_16 felhívás módosított kitöltőprogramja letölthető a felhívást ismertető oldalról a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy pályázatuk benyújtása előtt a korábban esetlegesen már letöltött programot mindenképp frissítsék a megadott helyről.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása (EUREKA_16)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Módosult az EUREKA_16 pályázati felhívás
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása kiírt EUREKA_16 felhívás módosított szövege letölthető a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy a jelenleg érvényes dokumentumot használják, illetve a korábban már letöltött verziót a megadott helyről frissítsék.

A változások a következők.

  • 2. pont az alábbiak szerint módosult:

    A támogatás forrása a Magyarország 2017. évi központi költségvetéséről szóló 2016. évi XC. törvény Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap fejezet 2. (Nemzetközi együttműködésben megvalósuló innováció támogatása) címe.

    Rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg 400 millió forint.

  • 3.1. pont 4. bekezdése az alábbiak szerint módosult:

    A támogató döntés feltétele, hogy a 2016. október 28-ig benyújtott pályázat 2017. március 15-ig, a 2017. március 31-ig benyújtott pályázat 2017. július 15-ig, a 2017. szeptember 30-ig benyújtott pályázat 2018. március 31-ig EUREKA minősítést (label) szerezzen. Azok a pályázatok, amelyek a megadott határidőkre nem szereznek minősítést, elutasításra kerülnek.

  •  7.2. pont az alábbiak szerint módosult:

    Ügyfélfogadási idő: H-CS 09:00-16:00; P 09:00-12:00

  • 7.3. pont az alábbiak szerint módosult:

    Értékelési határnapok:
    • 2017. március 31.
    • 2017. szeptember 30.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása (EUREKA_16)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Módosult az EUREKA_16 pályázati felhívás szövege és útmutatója
Az EUREKA_16 felhívás módosított szövege, valamint a pályázathoz kapcsolódó útmutató letölthető a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy a jelenleg érvényes dokumentumokat használják, illetve a korábban már letöltött verziókat a megadott helyről frissítsék.

A változások a következők.

  • A Felhívás 3.1. pontjának 4. bekezdése az alábbiak szerint módosult:

    „A támogató döntés feltétele, hogy a benyújtott pályázat 2017. július 15-ig EUREKA minősítést (label) szerezzen. Azok a pályázatok, amelyek a megadott határidőre nem szereznek minősítést, elutasításra kerülnek.”

  • A Felhívás 7.3. pontja az alábbiak szerint módosult:

    „A pályázatok benyújtása a pályázat kitöltő program megjelenésétől folyamatos. Támogatás a rendelkezésre álló keret erejéig nyújtható.”

  • Az Útmutató 7. pontja az alábbiak szerint módosult:

    „Jelen pályázati felhívás keretében csak az a szervezet nyújthat be pályázatot,
    • akinek a nemzetközi partnere is igényel támogatást saját országában az adott EUREKA projekt megvalósítására és az erre vonatkozó nemzeti támogatási döntés legkésőbb 2017. július 15-ig megszületik,
    • vagy vállalja, hogy saját forrásból finanszírozza a projektet.”


  • Az Útmutató 18. pontja az alábbiak szerint egészült ki:

    Alkalmazott kutatás esetén a szükséges min. 1 fő felsőfokú végzettségű projekt szakterületéhez kapcsolódó teljes munkaidőben foglalkoztatott önéletrajza
    Alkalmazott kutatás esetén kötelező
    Projektvezető önéletrajza
    kötelezően csatolandó
    Amennyiben marketing munkatárs személyi kiadásait elszámolják a projektben, akkor a marketing munkatárs önéletrajza
    kötelezően csatolandó
    Gazdasági végzettségű menedzsment területen szerzett tapasztalattal rendelkező teljes munkaidőben foglalkozatott személy önéletrajza.
    Amennyiben rendelkezésre áll (2.1.1 értékelési szemponthoz)

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása (EUREKA_16)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Megjelent az EUREKA_16 pályázati felhívás kitöltőprogramja
Megjelent a nemzetközi együttműködésben megvalósuló EUREKA-projektekben való részvételhez szükséges hazai forrást biztosító pályázati felhívás kitöltőprogramja, ezzel megnyílt a pályázatok beadásának lehetősége.

A kitöltőprogram és a dokumentumminták letölthetők a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként: EUREKA programban való magyar részvétel támogatása (EUREKA_16)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 5. fordulójában
A 2016 augusztusában 400 millió forintos keretösszeggel meghirdetett pályázati felhívás célja a hazai kis- és középvállalkozások részvételének támogatása a nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködést elősegítő uniós finanszírozású EUREKA programban. A részvételhez szükséges hazai forrást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap biztosítja az EUREKA_16 felhívás keretében.

A felhívásra 2017. április 1. és 2017. október 2. között 5 darab pályamű érkezett be, összesen 293 millió forint támogatási igénnyel. A pályázati kiírásban rögzített tartalmi ellenőrzési és értékelési szempontok alapján a pályaműveket először anonim szakértők véleményezték. A kijelölt szakértői csoport tagjai a pályázati kiírásban foglalt kritériumok figyelembe vételével értékelték és rangsorolták a pályaműveket. A támogatásra javasolt 2 darab pályázat támogatásigénye meghaladja a felhasználható keretösszeget (mintegy 11 millió forinttal), de az NKFI Alapban a fedezet rendelkezésre áll.

Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 1. fordulójában
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 2. fordulójában
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 3. fordulójában
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 4. fordulójában

2017-BEN TÁMOGATOTT PROJEKTEK (5. FORDULÓ)

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. december 15.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

EUREKA_16-1-2017-0018
Pharmacoidea Kft.
Innovatív molekuláris célpontok hasznosítása az Alzheimer-kór és rokon neurodegenerációs kórképek ellen
68 000 000
84 000 000
EUREKA_16-1-2017-0019
Multilogic Tanácsadó és Informatikai  Kft.
FRONT-VL Életminőség javítása otthon elérhető szolgáltatásokkal
32 197 500
46 048 500
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
33 400 000
33 400 000
Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 4. fordulójában

A 2016 augusztusában 400 millió forintos keretösszeggel meghirdetett pályázati felhívás célja a hazai kis- és középvállalkozások részvételének támogatása a nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködését elősegítő uniós finanszírozású EUREKA programban. A részvételhez szükséges hazai forrást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap biztosítja az EUREKA_16 felhívás keretében.

A pályázati konstrukció negyedik értékelési szakaszában egy újabb ipari-kutatóhelyi konzorcium projektje jutott mintegy 50,5 millió forint vissza nem térítendő támogatáshoz az NKFI Alapból. Ezt megelőzően a felhívás első értékelési szakaszában egy háromtagú egyetemi-vállalati konzorcium 68,7 millió forint, a második értékelési szakaszban egy vállalkozás mintegy 62,5 millió forint, a harmadik értékelési szakaszban pedig egy gazdasági társaság és egy ipari-kutatóhelyi konzorcium projektje összesen 95,6 millió forint hazai finanszírozáshoz jutott a nemzetközi együttműködésben megvalósuló EUREKA-projektje megvalósítására. A negyedik forduló döntésével együtt a felhívás 400 millió forintos keretösszegéből 69,3% került felhasználásra.

2017-BEN TÁMOGATOTT PROJEKTEK (4. FORDULÓ)

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. október 19.

Projekt azonosító száma
A pályázó neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

EUREKA_16-1-2017-0006
Adexgo Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Új típusú takarmánykiegészítő fejlesztése az állatok termelési mutatóinak javítására
29 458 810
43 290 576
Szent István Egyetem
21 000 000
21 000 000
Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 3. fordulójában

A 2016 augusztusában 400 millió forintos keretösszeggel meghirdetett pályázati felhívás célja a hazai kis- és középvállalkozások részvételének támogatása a nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködését elősegítő uniós finanszírozású EUREKA programban. A részvételhez szükséges hazai forrás a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból biztosított az EUREKA_16 felhívás keretében.

A pályázati konstrukció harmadik értékelési szakaszában 2017. március 31-ig lehetett pályázatokat benyújtani. Összesen 7 pályázat érkezett be több mint 532 millió forint támogatási igénnyel, ezek közül egy pályázó visszalépett. További három pályázatot már korábban benyújtottak, de a nemzetközi partner projektértékelésének hiányában csak most lehetett róluk érdemben döntést hozni. Ebben a döntési szakaszban tehát 9 befogadott pályázatot értékeltek, amelyek közül 7 bizonyult formai szempontból megfelelőnek és tartalmi értékelésre alkalmasnak.

A pályázati kiírásban rögzített tartalmi ellenőrzési és értékelési szempontok alapján a pályázatokat először anonim szakértők értékelték. A szakértői értékelések alapján szakértői csoport értékelte és rangsorolta a pályázatokat.

Három pályázatot a nemzetközi társfinanszírozó szervezet nem javasolt támogatásra, kettő pedig a hazai értékelési szempontrendszer alapján került a támogatásra nem javasoltak közé, így az Innovációs Testület a szakértői csoport előterjesztése alapján 5 pályázatot elutasításra, kettőt támogatásra javasolt az NKFI Hivatal elnökének. A harmadik fordulóban ezzel egy gazdasági társaság és egy ipari-kutatóhelyi konzorcium projektje jutott összesen 95,6 millió Ft vissza nem térítendő támogatáshoz az NKFI Alapból.

Ezt megelőzően a felhívás első értékelési szakaszában egy háromtagú egyetemi-vállalati konzorcium 68,7 millió forint, a második értékelési szakaszban pedig egy vállalkozás mintegy 62,5 millió forint hazai finanszírozást nyert nemzetközi együttműködésben megvalósuló EUREKA-projektje megvalósítására. A harmadik forduló döntéseivel együtt a felhívás 400 millió forintos keretösszegéből 56,7% került felhasználásra.

A fennmaradó több mint 173 millió forint keretösszeg továbbra is pályázható, a felhívás szerint erre 2017. szeptember 30-ig lehet pályaműveket benyújtani.

2017-BEN TÁMOGATOTT PROJEKTEK (3. FORDULÓ)

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. július 13.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

EUREKA_16-1-2017-0002
DVS Központi Tanácsadó Kft.
Bél mikrobiom alapú terápiás táplálási applikáció fejlesztése diabetes és inzulin rezisztencia megelőzése és gondozása céljából
46 955 999
76 339 998
Országos Közegészségügyi Központ
23 004 000
23 004 000
EUREKA_16-1-2017-0005
Golder Associates Kft.
Módszertan kidolgozása és mérőrendszerek fejlesztése, amellyel az árvízi kockázatok csökkenthetők és az általuk okozott környezeti hatások mérsékelhetők
25 647 500
64 118 750


Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 2. fordulójában

pályázati felhívás az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatja magyar intézmények bekapcsolódását a nemzetközi együttműködésben megvalósuló EUREKA projektekbe, a részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával. Az EUREKA program elsősorban a vállalkozások nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködését segíti elő, a kutatói és vállalkozói szféra közös K+F tevékenységének ösztönzésével, és olyan innovatív, piac-közeli projektek támogatásával, amely révén új termék, technológia, szolgáltatás vagy prototípus fejlesztésére kerül sor.

A második fordulóban egy gazdasági társaság nyertes projektje jutott összesen több mint 68 millió Ft vissza nem térítendő támogatáshoz az NKFI Alapból, hogy nemzetközi EUREKA együttműködését megvalósítsa.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. március 27.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

EUREKA_16-1-2016-0010
PearWilliams Hungary Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Új generációs költséghatékony repülőgép szimulátor fejlesztése jogosított képzőszervezetek számára
62 485 930
98 810 250


Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Támogatott projektek az EUREKA_16 felhívás 1. fordulójában

A pályázati felhívás az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatja magyar intézmények bekapcsolódását a nemzetközi együttműködésben megvalósuló EUREKA projektekbe, a részvételhez szükséges hazai forrás biztosításával. Az EUREKA program elsősorban a vállalkozások nemzetközi kutatás-fejlesztési együttműködését segíti elő, a kutatói és vállalkozói szféra közös K+F tevékenységének ösztönzésével, és olyan innovatív, piac-közeli projektek támogatásával, amely révén új termék, technológia, szolgáltatás vagy prototípus fejlesztésére kerül sor.

Ennek megfelelően az első forduló első nyertes projektje keretében egy ipari-kutatói konzorcium jutott összesen több mint 68 millió Ft vissza nem térítendő támogatáshoz az NKFI Alapból, hogy nemzetközi EUREKA együttműködését megvalósítsa.

2017-BEN TÁMOGATOTT PROJEKTEK (1. FORDULÓ)

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. február 2.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

EUREKA_16-1-2016-0017
INNOVATEXT Textilipari Műszaki Fejlesztő és Vizsgáló Intézet Zrt.
PROTEXSAFE - Funkcionális textil termékek és egyéni védőeszközök kifejlesztése mechanikai, rezgés, termikus kockázat elleni védelemhez és életminőség javításához
26 369 124
33 116 529
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
22 131 985
22 131 985
GLOVITA Kesztyű Zrt.
20 263 500
29 430 506


Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás

A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.

Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.

A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.

A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:

  • személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
  • a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
  • a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
  • jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok),  legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
  • idegennyelv-ismeret.

A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.

Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.

Az uniós finanszírozású operatív program (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz - GINOP Plusz) KFI célú pályázati konstrukcióinak ütemezéséről és keretösszegeiről – az NKFI Hivatal az akkori szakpolitikai felelős javaslata alapján – az Éves Fejlesztési Keret (ÉFK) elfogadásakor döntött a Kormány.

Az NKFI Alapból finanszírozott 2022. évi hazai kutatás-fejlesztési és innovációs pályázati felhívásokat a Kormány által elfogadott éves Programstratégia tartalmazza
(1414/2022. (VIII. 18.) Korm. határozat).

Az alábbi táblázat a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó, meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.

Forrás
Megjegyzés
Keretösszeg
2021
(Mrd Ft)

Keretösszeg
2022
(Mrd Ft)
VNT VT VNT VT
GINOP Plusz
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz
136,670 -
5 -
NKFI Alap
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap
189,384
-
143,8293
-
ITM (2021) Az Innovációs és Technológiai Minisztérium fejezeti kezelésű előirányzata (2021) 11 - - -
RRF
Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz
153,141 -
39,750 -
SUM
 
490,195 -
188,5793 -

VNT= vissza nem térítendő
VT= visszatérítendő

Forrás
Pályázatok
Keretösszeg
2021
(Mrd Ft)

Keretösszeg
2022
(Mrd Ft)

VNT VT VNT VT

GINOP Plusz
2021-2022

ITM
2021

Vállalatok kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése
Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése
GINOP Plusz-2.1.2-21
136,67 - - -
Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások nyújtása vállalkozások és kutatóhelyek, kutató-tudásközvetítő szervezetek számára
GINOP Plusz-2.2.1-22
- - 5 -
Energetikai pályázatok Hulladékhő hasznosítását, tárolását illetve piaci alapú felhasználását célzó fejlesztések megvalósítása innovatív hőtároló vagy átalakítási technológia által
2021-2.1.2-HŐ
5 - - -
Karbonmentes, többlet villamos energia innovatív elektrokémiai tárolását elősegítő fejlesztések megvalósítása
2021-2.1.1-EK
6  - - -
RRF
2021-2022
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése
RRF-2.1.2-21
81,476
- - -
Nemzeti Laboratóriumok Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
RRF-2.3.1-21
71,665
- - -
A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások intézményi innovációja és a felsőoktatás felnőttképzési tevékenységének erősítése
RRF-2.1.3- 22
- - 39,750 -
Innovációs Alaprész
2021
-2022
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása
2020-1.1.2-PIACI KFI; 2021-1.1.3-PIACI KFI
59,06 - 40,4673 -
KKV Start program KKV Start Innováció
2020-1.1.1-KKV START
12 - - -
Gyorsítósáv program Gyorsítósáv
2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV; 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV
3 - 12,85 -
Iparjog Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG, 2021-1.1.1-IPARJOG
0,4 - 0,3 -
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma
Egyetemi innovációs ökoszisztéma
2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO
2 - - -
Nemzetközi programok 2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL (2021); 2019-2.1.2-NEMZ (2021); 2020-1.2.1-GYAK (2021); 2021-1.2.1-EIT-KIC (2021); 2021-1.2.4-TÉT (2021); 2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU (2021); 2019-2.1.7-ERA-NET (2021, 2022); 2020-1.2.3-EUREKA (2021, 2022); 2021-1.2.2-EU_KKV (2021, 2022); 2021-1.2.3-EU_KP (2021, 2022); 2021-4.1.2-NEMZ_KI (2021, 2022); 2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA (2021), 2022-1.2.4-EUREKA (2022); 2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR (2022); 2022-1.2.3-GYAK (2022); 2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ (2022), 2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR (2022) 3,5 - 6 -
Kompetencia Központok Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése
2022-1.1.1-KK
- - 20,7 -
Startup Program
Startup Program - - 8,5 -
Befektetés a jövőbe Alap Befektetés a jövőbe
2020-1.1.6-JÖVŐ
7 - - -
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése Alkalmazott nemzeti kutatóintézet-hálózatban való részvétel
2021-1.1.2-AKH
1,63 - - -
Kutatási Alaprész
2021
-2022
Tématerületi Kiválósági Program 2021 Tématerületi Kiválósági Program 2021
TKP2021
75 - - -
Új Nemzeti Kiválóság Program Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-1; ÚNKP-22-1
0,6 - 0,828 -
Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-2; ÚNKP-22-2
Felsőoktatási Doktori Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-3; ÚNKP-22-3
1 - 1,2 -
„Tudománnyal fel!” Felsőoktatási Doktorvárományosi és Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-4; ÚNKP-22-4
0,832 - 1,052 -
Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-5; ÚNKP-22-5
1,40 - 0,70 -
„Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-6; ÚNKP-22-6
0,168 - 0,22 -
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok (OTKA)
PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21;
PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22
12,9 - 13,5 -
Mecenatúra pályázat Mecenatúra pályázat
MEC_21
1 - - -
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_21; KKP_22
3 - 3 -
Kooperatív Doktori Program Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2021
4,894 - 2,832 -
Stratégiai K+F Műhelyek Stratégiai K+F Műhelyek
SKFM-2022
- - 3 -
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése Selye János Diáklabor hálózat kiépítése - - 2 -
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész
2022
Nemzeti Laboratóriumok
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
2022-2.1.1-NL
- - 26,6 -
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?