Ön itt áll: PályázóknakPályázatokHazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatása (EXPORT_17)
Hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatása (EXPORT_17)
Meghirdetés dátuma: 2017. április 03.
Módosítás:
Következő beadási határidő:
Elektronikus benyújtás határideje: 2017. június 08.
2017. június 08.
Postára adás határideje:
Pályázat benyújtója
Vállalkozás
Támogatásra jogosultak köre
Vállalkozói kutatóhely, Vállalkozás (nem kutató jellegű)
Keretösszeg
10 000 000 000 Ft
Pályaművek száma
22-50 db
Igényelhető támogatás
200-1000 MFt
Pályázat futamideje
30 hónap
Kutatási tevékenység típusa
Ipari (alkalmazott) kutatás, Kísérleti fejlesztés
Pályázat értékelője
NKFI Hivatal
A felhívás célja a hazai vállalkozások KFI tevékenységének ösztönzése annak érdekében, hogy bővüljön azok házon belüli termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztési aktivitása, és mindez új, exportképes termékek, szolgáltatások és technológiák kifejlesztését eredményezze. Elvárás a projektekkel szemben, hogy tudományos vagy fejlesztési eredményei révén gyorsan piacra jutó, valódi újdonságtartalommal rendelkező termékek, szolgáltatások és technológiák szülessenek, ezáltal a cég exportján belül nőjön a magas hozzáadott értékkel rendelkező, korszerű, versenyképes termékek, szolgáltatások részaránya, és az eredmények üzletileg fenntartható módon hasznosuljanak.

MÓDOSÍTÁS

2017.05.15: Elérhető az EXPORT_17 pályázatok online kitöltőprogramja
2017.05.08: Módosult az EXPORT_17 pályázatok benyújtási határideje

------------------------------------------

A felhívás a korábban meghirdetett, hasonló témájú GINOP felhívás tükörpályázata az NKFI Alap hazai forrásaiból a Közép-Magyarország régió (budapesti és Pest megyei pályázók) részére. A rendelkezésre álló keretösszeg 10 milliárd forint.

A pályázat benyújtása

A támogatási kérelmet a www.palyazat.gov.hu oldalon keresztül elérhető Pályázati e-ügyintézés felületen történő bejelentkezést követően, online pályázati kitöltőprogrammal kell elkészíteni. A kitöltő programban véglegesített támogatási kérelemhez az Útmutató 9. pontjában leírt módon csatolni kell a kérelem elektronikus benyújtását hitelesítő, cégszerűen aláírt nyilatkozatot is.

A nyilatkozat papír alapú példányát – ha azt nem minősített elektronikus aláírással látták el – az NKFI Hivatalnak postai úton is meg kell küldeni, az elektronikus benyújtást követően legkésőbb 3 napon belül. A pályázatok elektronikus benyújtása a pályázati kitöltőprogram élesítésétől 2017. június 8., 14:00-ig lehetséges.

A pályázók köre

Pályázhatnak gazdasági társaságok, amelyek

  • rendelkeznek legalább 2 lezárt üzleti évvel;
  • Közép-Magyarországon székhellyel, telephellyel, fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei; 
  • nem tartoznak az EVA, KATA hatálya alá;
  • éves nettó árbevétele a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben legalább 1 milliárd forint és legfeljebb 50 milliárd forint;
  • a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben összárbevételük legalább 30%-át exportból realizálták; 
  • konszolidált (hazai és külföldi együttesen) foglalkoztatottainak száma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben legalább 100 fő és legfeljebb 3000 fő.

A felhívás keretében konzorciumi formában pályázni nincs lehetőség. Nem támogathatók a Közép-Magyarország régió területén kívül megvalósuló projektek.

Támogatható célkitűzések, tevékenységek

A felhívás keretében az alábbi tevékenységek támogathatók önállóan:

  • alkalmazott (ipari) kutatás
  • kísérleti fejlesztés
Önállóan nem támogatható tevékenységek:
  • nyilvánosság biztosítása, tájékoztatás
  • projekt koordinációs tevékenység
  • közbeszerzés
  • kiállításon vagy vásáron való részvétel
  • a projekthez szükséges épület építése, bővítése, átalakítása, korszerűsítése, alapinfrastruktúra fejlesztése
  • eszközök és immateriális javak beszerzése
  • általános (rezsi) költség

A felhívás keretében olyan projektek nyerhetnek támogatást, amelyek közvetett vagy közvetlen módon illeszkednek a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia céljaihoz és szakosodási irányaihoz.

Az igényelhető támogatás mértéke

Pályázónként minimum 200 millió, de legfeljebb 1 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás igényelhető. A támogatás intenzitására vonatkozó részletes szabályokat az Útmutató 3.3 pontja tartalmazza.

A projekt futamideje

A projekt végrehajtására a kezdéstől számítva legfeljebb 30 hónap áll rendelkezésre. A pályázat benyújtása előtt megkezdett projekt nem támogatható. A pályázónak a projekt eredményeire vonatkozóan 5 év, kkv esetében 3 év fenntartási kötelezettsége van.

Ügyfélszolgálat elérhetősége:
email: nkfialap@nkfih.gov.hu 
telefon: +36 (1) 795 9500

Személyes (előzetes egyeztetés alapján): 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (2. emelet)

Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig 09:00-16:00, pénteken 09:00-12:00.

Elérhető az EXPORT_17 pályázatok online kitöltőprogramja
A hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatására kiírt EXPORT_17 pályázati felhívás kitöltőprogramja megjelent, ezzel a palyazat.gov.hu oldalról elérhető „Pályázati e-ügyintézés” felületen megnyílt a lehetőség a pályázatok előkészítésére. A pályázatok 2017. május. 17-én 9:00 órától nyújthatók be, a beadási határidő változatlanul 2017. június 8., 14.00 óra.

Belépés a kitöltőprogram felületére: Pályázati e-ügyintézés

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatása (EXPORT_17)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Módosult az EXPORT_17 pályázatok benyújtási határideje
A hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatására kiírt EXPORT_17 pályázati felhívás határidő-módosítása miatt a felhívás és a kitöltési útmutató új szövege letölthető a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy az aktuális dokumentumot használják, illetve a korábban már letöltött verziót a megadott helyről frissítsék.

Az új benyújtási határidő: 2017. június 8., 14.00 óra.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatása (EXPORT_17)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
"Hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatása (EXPORT_17)" pályázati felhívás keretén belül 2017-ban támogatott projektek

A Hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatása (EXPORT_17) című pályázati felhívás célja a hazai vállalkozások KFI tevékenységének ösztönzése annak érdekében, hogy bővüljön azok házon belüli termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztési aktivitása, és mindez új, exportképes termékek, szolgáltatások és technológiák kifejlesztését eredményezze. Elvárás a projektekkel szemben, hogy tudományos vagy fejlesztési eredményei révén gyorsan piacra jutó, valódi újdonságtartalommal rendelkező termékek, szolgáltatások és technológiák szülessenek, ezáltal a cég exportján belül nőjön a magas hozzáadott értékkel rendelkező, korszerű, versenyképes termékek, szolgáltatások részaránya, és az eredmények üzletileg fenntartható módon hasznosuljanak.

A kiírásra tizenhárom pályamű érkezett be, ezek befogadási vizsgálata, formai ellenőrzése a kiírás feltételei szerint lezajlott. A pályázati kiírásban rögzített tartalmi ellenőrzési és értékelési szempontok alapján a befogadott pályaműveket először a tudományos kutatásról, fejlesztésről és innovációról szóló 2014. évi LXXVI. törvény szerinti anonim szakértők véleményezték, értékelték. Az értékelések összesítését követően a kijelölt szakértői csoport tagjai a pályázati kiírásban foglalt kritériumok figyelembe vételével értékelték és rangsorolták a pályaműveket. A pályaművekre vonatkozóan – az értékelések és a felállított rangsor ismeretében – az Innovációs Testület meghozta döntési javaslatát, amely a szakértői csoport előterjesztésétől nem tér el. Az Innovációs Testület a pályázati keretösszeg 48,27%-ának felhasználására tett javaslatot. A rendelkezésre álló keret figyelembevételével a testület 9 darab pályaművet támogatásra, 4 darab pályaművet elutasításra javasolt.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. október 19.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Odaítélt támogatás
(Ft)

Projekt elszámolható összköltsége
(Ft)

2017-1.4.1-EXPORT-2017-00002
77 Elektronika Műszeripari Korlátolt Felelősségű Társaság
Holografikus mikroszkópián alapuló vizelet üledék analizátor berendezés kifejlesztése (HolUSed)
376 887 863
720 560 776
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00003
KEROX Ipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság
Nyomógombbal működtetett hosszú élettartamú kartus kutatás fejlesztése.
229 755 400
462 769 597
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00004
FÉMALK Fémöntészeti és Alkatrészgyártó Zártkörű Részvénytársaság 
Elektromos autók magasabb műszaki igényeinek megfelelő nagyszilárdságú öntvényprototípusok kutatás-fejlesztése innovatív szerszám- és öntvénytervezési eljárások kutatásával
304 642 973
628 098 752
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00005
Járműszerelvényt Gyártó Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Proaktív exportorientációjú K+F tevékenység a Jármű Zrt-nél
368 068 000
698 836 000
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00006
BHE Bonn Hungary Elektronikai Korlátolt Felelősségű Társaság
Műhold kommunikációs földi állomások adatátviteli rendszerét kiszolgáló moduláris felépítésű beágyazott intelligenciával rendelkező közép és nagy frekvenciás készülékcsoport és nagymegbízhatóságú tartalékolt rendszer konfigurációk kifejlesztése
420 268 590
714 634 599
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00007
INNOMED MEDICAL Orvostechnikai Fejlesztő és Gyártó zártkörűen működő részvénytársaság 
Moduláris felépítésű, alacsony dózisú, többcélú, válságövezetekben alkalmazható, lineáris rétegfelvételi berendezés fejlesztése
487 680 497
793 679 817
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00009
NNG Szoftverfejlesztő és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság
Multi-platform alapú, skálázható, moduláris felépítésű komplex hibrid navigációs rendszer fejlesztése, 60 új kutató-fejlesztő munkahelyet teremtve az NNG Kft-nél
935 271 803
1 805 385 864
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00011
Medicontur Orvostechnikai Korlátolt Felelősségű Társaság
Előretöltött, formaöntött hidrofób prémium szemlencsék gyártástechnológiájának fejlesztése
983 324 871
1 905 668 996
2017-1.4.1-EXPORT-2017-00013
LIGHTTECH Lámpatechnológiai Korlátolt Felelősségü Társaság
Nagyteljesítményű amalgám és közepes nyomású (MP) lámpák fejlesztése és gyártásuk automatizálása vízfertőtlenítési felhasználásra
721 156 052
1 444 359 353


Utolsó módosítás: 2018. május 02.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás

A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.

Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.

A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.

A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:

  • személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
  • a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
  • a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
  • jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok),  legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
  • idegennyelv-ismeret.

A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.

Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.

Az uniós finanszírozású operatív program (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz - GINOP Plusz) KFI célú pályázati konstrukcióinak ütemezéséről és keretösszegeiről – az NKFI Hivatal az akkori szakpolitikai felelős javaslata alapján – az Éves Fejlesztési Keret (ÉFK) elfogadásakor döntött a Kormány.

Az NKFI Alapból finanszírozott 2022. évi hazai kutatás-fejlesztési és innovációs pályázati felhívásokat a Kormány által elfogadott éves Programstratégia tartalmazza
(1414/2022. (VIII. 18.) Korm. határozat).

Az alábbi táblázat a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó, meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.

Forrás
Megjegyzés
Keretösszeg
2021
(Mrd Ft)

Keretösszeg
2022
(Mrd Ft)
VNT VT VNT VT
GINOP Plusz
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz
136,670 -
5 -
NKFI Alap
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap
189,384
-
143,8293
-
ITM (2021) Az Innovációs és Technológiai Minisztérium fejezeti kezelésű előirányzata (2021) 11 - - -
RRF
Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz
153,141 -
39,750 -
SUM
 
490,195 -
188,5793 -

VNT= vissza nem térítendő
VT= visszatérítendő

Forrás
Pályázatok
Keretösszeg
2021
(Mrd Ft)

Keretösszeg
2022
(Mrd Ft)

VNT VT VNT VT

GINOP Plusz
2021-2022

ITM
2021

Vállalatok kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése
Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése
GINOP Plusz-2.1.2-21
136,67 - - -
Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások nyújtása vállalkozások és kutatóhelyek, kutató-tudásközvetítő szervezetek számára
GINOP Plusz-2.2.1-22
- - 5 -
Energetikai pályázatok Hulladékhő hasznosítását, tárolását illetve piaci alapú felhasználását célzó fejlesztések megvalósítása innovatív hőtároló vagy átalakítási technológia által
2021-2.1.2-HŐ
5 - - -
Karbonmentes, többlet villamos energia innovatív elektrokémiai tárolását elősegítő fejlesztések megvalósítása
2021-2.1.1-EK
6  - - -
RRF
2021-2022
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése
RRF-2.1.2-21
81,476
- - -
Nemzeti Laboratóriumok Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
RRF-2.3.1-21
71,665
- - -
A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások intézményi innovációja és a felsőoktatás felnőttképzési tevékenységének erősítése
RRF-2.1.3- 22
- - 39,750 -
Innovációs Alaprész
2021
-2022
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása
2020-1.1.2-PIACI KFI; 2021-1.1.3-PIACI KFI
59,06 - 40,4673 -
KKV Start program KKV Start Innováció
2020-1.1.1-KKV START
12 - - -
Gyorsítósáv program Gyorsítósáv
2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV; 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV
3 - 12,85 -
Iparjog Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG, 2021-1.1.1-IPARJOG
0,4 - 0,3 -
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma
Egyetemi innovációs ökoszisztéma
2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO
2 - - -
Nemzetközi programok 2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL (2021); 2019-2.1.2-NEMZ (2021); 2020-1.2.1-GYAK (2021); 2021-1.2.1-EIT-KIC (2021); 2021-1.2.4-TÉT (2021); 2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU (2021); 2019-2.1.7-ERA-NET (2021, 2022); 2020-1.2.3-EUREKA (2021, 2022); 2021-1.2.2-EU_KKV (2021, 2022); 2021-1.2.3-EU_KP (2021, 2022); 2021-4.1.2-NEMZ_KI (2021, 2022); 2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA (2021), 2022-1.2.4-EUREKA (2022); 2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR (2022); 2022-1.2.3-GYAK (2022); 2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ (2022), 2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR (2022) 3,5 - 6 -
Kompetencia Központok Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése
2022-1.1.1-KK
- - 20,7 -
Startup Program
Startup Program - - 8,5 -
Befektetés a jövőbe Alap Befektetés a jövőbe
2020-1.1.6-JÖVŐ
7 - - -
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése Alkalmazott nemzeti kutatóintézet-hálózatban való részvétel
2021-1.1.2-AKH
1,63 - - -
Kutatási Alaprész
2021
-2022
Tématerületi Kiválósági Program 2021 Tématerületi Kiválósági Program 2021
TKP2021
75 - - -
Új Nemzeti Kiválóság Program Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-1; ÚNKP-22-1
0,6 - 0,828 -
Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-2; ÚNKP-22-2
Felsőoktatási Doktori Hallgatói Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-3; ÚNKP-22-3
1 - 1,2 -
„Tudománnyal fel!” Felsőoktatási Doktorvárományosi és Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-4; ÚNKP-22-4
0,832 - 1,052 -
Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-5; ÚNKP-22-5
1,40 - 0,70 -
„Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj
ÚNKP-21-6; ÚNKP-22-6
0,168 - 0,22 -
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok (OTKA)
PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21;
PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22
12,9 - 13,5 -
Mecenatúra pályázat Mecenatúra pályázat
MEC_21
1 - - -
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_21; KKP_22
3 - 3 -
Kooperatív Doktori Program Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2021
4,894 - 2,832 -
Stratégiai K+F Műhelyek Stratégiai K+F Műhelyek
SKFM-2022
- - 3 -
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése Selye János Diáklabor hálózat kiépítése - - 2 -
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész
2022
Nemzeti Laboratóriumok
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
2022-2.1.1-NL
- - 26,6 -
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?