MÓDOSÍTÁS
2017.06.22: Módosult a VÁLLALATI KFI_16 pályázati felhívás
2017.02.17: Pályázatok befogadásának szüneteltetése
Felhívjuk a pályázni kívánók figyelmét, hogy a 2017-es első értékelési fordulóban beérkezett pályázatok magas támogatási igénye miatt, az NKFI Hivatal 2017. február 17-én felfüggeszti a „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása” című (VÁLLALATI KFI_16) felhívást. A pályázati felhívás 7.4. pontjában foglaltak alapján, így 2017. február 21-én 00:00 órától – a felhívás esetleges újranyitásáig nem nyújthatók be pályázatok, a felfüggesztés időpontját követően benyújtott projektjavaslatokat az NKFI Hivatal nem értékeli. Amennyiben a támogatásra rendelkezésre álló keret lehetőséget biztosít további pályázatok támogatására, a felhívás újranyitásáról az NKFI Hivatal honlapján megjelentetett közleményből értesülhetnek a pályázói közösség tagjai.
2016.12.13: Módosult a VÁLLALATI KFI_16 pályázati felhívás szövege és útmutatója
A módosítás keretemelést is tartalmaz, ennek köszönhetően a teljes rendelkezésre álló keretösszeg 30 milliárd forintra változott.
------------------------------------------
Az NKFI Alapból meghirdetett felhívás a Közép-Magyarország régióból (Budapest és Pest megye) pályázható.
A pályázat benyújtása
A pályázatok benyújtása elektronikus úton, a pályázati csomagban lévő kitöltőprogramon keresztül lehetséges; a pályázatot elektronikus adathordozón, a kinyomtatott és cégszerűen aláírt projekt adatlappal és annak mellékleteivel együtt, 1 példányban, zárt csomagolásban is meg kell küldeni az NKFI Hivatal levelezési címére. A pályázatok benyújtása a keret kimerüléséig, de legkésőbb 2017. július 17-ig lehetséges.
A pályázók köre
Pályázhatnak – önállóan vagy legfeljebb 3 tagú konzorcium formájában – a Közép-Magyarország régióban székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok, illetve EGT-beli székhelyű gazdasági társaságok közép-magyarországi fióktelepei, amelyek rendelkeznek legalább 2 teljes lezárt üzleti évvel, kettős könyvvitelt vezetnek, nem tartoznak az EVA hatálya alá és legalább 1 főt foglalkoztatnak.
Támogatható célkitűzések, tevékenységek
Olyan projektek kaphatnak támogatást, amelyek illeszkednek a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiában megjelölt ágazati prioritásokhoz. Támogatás az alábbi tevékenységekre igényelhető (önállóan kizárólag kísérleti fejlesztés támogatható):
- kísérleti fejlesztés (a projekt elszámolható költségeinek legalább 50%-a)
- alkalmazott (ipari) kutatás (a projekt elszámolható költségeinek legfeljebb 50%-a)
- a projekttel kapcsolatos koordinációs tevékenység
- a projekt szakmai megvalósításához kapcsolódó szolgáltatások
- eszközök és immateriális javak beszerzése, a projekt céljához szükséges épület építése, korszerűsítése, bővítése
- kkv-k kiállításon vagy vásáron való részvétele.
A rendelkezésre álló keretösszeg
A pályázatra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 21 milliárd Ft.
Az igényelhető támogatás mértéke
Pályázónként minimum 80 (konzorcium esetében 160) millió Ft, maximum 500 millió Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető.
Kötelező vállalások
A támogatást igénylő vállalja, hogy a K+F+I tevékenység eredményeként
- új tudományos és fejlesztési eredmények, szellemi alkotások születnek
- új K+F munkahelyek létesülnek
- új termék/technológia/prototípus jön létre.
A projekt futamideje
A projekt végrehajtására az indulásától számítva legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre. A pályázat benyújtása előtt megkezdett projekt nem támogatható.
Ügyfélszolgálat elérhetősége:
email: nkfialap@nkfih.gov.hu
telefon: +36 (1) 795 9500
Személyes (előzetes egyeztetés alapján): 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (2. emelet)
Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig 09:00-16:00, pénteken 09:00-12:00.
A változások az alábbiak:
- meghosszabbított beadási határidő: 2017. július 17.
- technikai jellegű módosítás a támogatást igénylők körében (ki lett egészítve a 226-os GFO kóddal)
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
A pályázati konstrukcióban ebben az évben rendelkezésre álló keret 30 milliárd forint, amelyből a 2017-es első értékelési fordulójában 88 projekt nyert összesen több mint 19 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást. A fennmaradó keretösszeg lehetőséget biztosít további pályázatok támogatására, amelyek meghosszabbított határidővel, 2017. július 15-ig nyújthatók be.
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása (VÁLLALATI KFI_16)
Amennyiben a támogatásra rendelkezésre álló keret lehetőséget biztosít további pályázatok támogatására, a felhívás újranyitásáról az NKFI Hivatal honlapján megjelentetett közleményből értesülhetnek a pályázói közösség tagjai.
A Felhívásban a változások a következők.
- 2. pont az alábbiak szerint módosult:
A támogatás forrása a Magyarország 2017. évi központi költségvetéséről szóló 2016. évi XC. törvény Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap fejezet 1. (Hazai innováció támogatása) címe.
Rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg: 30 mrd forint.
A támogatott pályázatok várható száma 60 - 375 db. A támogatható pályázatok száma indikatív jellegű, a pályázók által igényelt és elnyert támogatás függvényében változhat.
- 3.1. pont az alábbiak szerint módosult:
Jelen Felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be:
- mikro-, kis-, és középvállalkozások és nagyvállalatok (GFO:11X),
- mikro-, kis-, és középvállalkozások és nagyvállalatok (GFO:11X),
- 7.1. pont az alábbiak szerint módosult:
A pályázatot (az NKFI Hivatal honlapjáról letölthető elektronikus kitöltőprogrammal kitöltött projekt adatlapot és a Felhívásban és az Útmutatóban előírt mellékleteket) elektronikus adathordozón (xzip formátumban, kizárólag nem újraírható, írásvédett CD lemezen), valamint a kinyomtatott és cégszerűen aláírt pályázati adatlap részét képező (konzorcium esetén tagonkénti) nyilatkozattal együtt, 1 példányban zárt csomagolásban, ajánlott küldeményként vagy a postai szolgáltatásokról szóló 2012. évi CLIX. törvény szerinti időgarantált szolgáltatás igénybevételével (express postai szolgáltatás; futárposta-szolgáltatás) kell beküldeni akként, hogy kézbesítéskor az NKFI Hivatal a küldeményen feltüntetett adatok alapján egyértelműen megállapíthassa, hogy a pályázó a Felhívásban rögzített határidőben adta át a küldeményt a kézbesítési szolgáltatónak.
- 7.2. pont az alábbiak szerint módosult:
Ügyfélfogadási idő: H-CS 09:00-16:00; P 09:00-12:00
- 7.3. pont az alábbiak szerint módosult:
A pályázatok benyújtása a kitöltőprogram megjelenésétől a keret kimerüléséig, de legkésőbb 2017. június 15-ig lehetséges.
A pályázatok értékelése és elbírálása standard eljárásrendben történik szakaszos elbírálással. Az alábbi bírálati határidőig beérkezett pályázatok együttesen kerülnek elbírálásra:-
2017. február 15.
-
2017. június 15.
-
2017. február 15.
A Pályázati Útmutatóban a változások a következők.
- 5.4. pontban lábjegyzetből történt kiemelés:
A vállalkozás (konzorcium esetén a konzorciumvezető) vállalja, hogy a K+F+I tevékenység eredményéből (létrehozott prototípus, termék (beleértve az alkatrész és/vagy részegység), technológia értékesítéséből) származó árbevétele a projekt fizikai befejezését követően a fenntartási időszak alatt 2 egymást követő teljes üzleti évben eléri a támogatási összeg legalább 30%-át. Az árbevétel részét nem képezi a 651/2014/EU bizottsági rendelet 1. sz. melléklete alapján meghatározott partner és/vagy kapcsolt vállalkozásának árbevétele, továbbá a kedvezményezett Ptk. szerinti hozzátartozóján és/vagy a kedvezményezett vezető tisztségviselőjén keresztül kapcsolódó vállalkozások árbevétele.
17. pont az alábbiak szerint módosult:
Papír alapon, aláírva kizárólag a projekt adatlapot és a hozzá tartozó nyilatkozatot kell benyújtani, minden más dokumentumot a Kitöltő program „Dokumentum csatoló” menüpontjában kell csatolni, így nem szükséges papír alapon benyújtani azokat.
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
Tovább a pályázati felhívásra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
Tovább a pályázati felhívásra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
Tovább a pályázati felhívásra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
A tudásintenzív, innovatív vállalkozások KFI tevékenységét ösztönző VÁLLALATI KFI_16 pályázat módosított kitöltőprogramja letölthető a felhívást ismertető oldalról a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy pályázatuk benyújtása előtt a korábban esetlegesen már letöltött kitöltőprogramot a megadott helyről frissítsék.
Tovább a pályázati felhívásra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
A kitöltőprogram letölthető a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
A Vállalati KFI_16 pályázati felhívás módosított útmutatója letölthető a pályázatot ismertető oldalról, a pályázati csomag részeként. Kérjük a pályázókat, hogy a jelenleg érvényes dokumentumot használják, illetve ha a pályázati útmutatót korábban már letöltötték, azt a megadott helyről frissítsék. A pályázati felhívás szövegében nem történt változás.
Az útmutatóban az alábbi változások történtek:
De minimis jogcímen elszámolható a könyvelés díja.
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16
A Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása (VÁLLALATI KFI_16) című pályázati kiírás 2017. évi második fordulójában, 2017. február 15. és július 17. között 239 db pályázat érkezett be. A pályázatok formai ellenőrzése után a tartalmi értékelésig 195 pályázat jutott el, ezek támogatási igénye több, mint 38 milliárd forint volt. A 2017. év második értékelési fordulójában 80 budapesti vagy Pest megyei projekt megvalósításához nyertek el a gazdasági társaságok összesen több mint 16 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást – a felhívás teljes keretösszegét felhasználva – az alábbiak szerint. A pályázati felhívás célja a hazai vállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése olyan hazai kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységek támogatásával, amelyek jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó, új, piacképes termékek, technológiák, továbbá ezek prototípusainak kifejlesztését eredményezik. A felhívás keretében a támogatást igénylő vállalkozásoknak önállóan vagy további vállalkozásokkal együttműködésben, legfeljebb háromtagú konzorcium formájában nyílik lehetőségük a projekt megvalósítására. A támogatás forrása a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap. A Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása (VÁLLALATI KFI_16) konstrukció keretében közép-magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok nyerhettek el 80–500 millió forint közötti forrást, a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiában meghatározott ágazati prioritások valamelyikéhez illeszkedve. A felhívás a korábban hasonló céllal, uniós forrásból 72 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett, de kizárólag a konvergencia régiókból pályázható GINOP 2.1.1-15 felhívást, valamint a hasonló, 17,62 milliárd forintos keretösszegű VEKOP-felhívást egészíti ki az NKFI Alap hazai forrásaival a Közép-Magyarország régió pályázói számára. Keretösszege 2016-ban 21 milliárd, 2017-ben pedig eredetileg 30 milliárd forint volt, ám a pályázni kívánó kis- és középvállalkozások kiemelkedően magas száma miatt döntés született ennek az összegnek a megemeléséről, közel 35,5 milliárd forintra. A 2017-es év első értékelési fordulójában 88 budapesti vagy Pest megyei projekt megvalósításához csaknem 100 gazdasági társaság kapott összesen több mint 19 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást. TÁMOGATOTT PROJEKTEK 2017-BEN (2. FORDULÓ)Támogató: NKFI Hivatal
|
A felhívás a tudásintenzív, innovatív vállalkozásokat ösztönzi jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák házon belüli kifejlesztésére. A konstrukció keretében közép-magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások valamint nagyvállalatok igényelhetnek 80–500 millió Ft közötti forrást, a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiában meghatározott ágazati prioritások valamelyikéhez illeszkedve önállóan vagy konzorciumi együttműködésben végzett kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységük finanszírozására. A 2017-es év első értékelési fordulójában 88 projekt megvalósításához csaknem száz budapesti vagy Pest megyei gazdasági társaság kapott összesen több mint 19 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást az alábbiak szerint. TÁMOGATOTT PROJEKTEK 2017-BENTámogató: NKFI Hivatal
|
A VÁLLALATI KFI_16 pályázati felhívás első értékelési fordulójában 234 projektjavaslat érkezett be, közel 60 milliárd Ft támogatási igénnyel. Közülük most 59 projektjavaslat jut az NKFI Alapból összesen több mint 13 milliárd Ft vissza nem térítendő támogatáshoz, amely a konstrukció keretében rendelkezésre álló teljes keretösszeg 62%-át teszi ki.
A pályázati felhíváson a Közép-Magyarország régió tudásintenzív, innovatív vállalkozásai nyújthatták be projektjavaslataikat jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák házon belüli kifejlesztésére, önállóan vagy konzorciumi együttműködésben végzett kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységük finanszírozására, legalább a prototípus vagy a demonstrációs fázis eléréséig. A felhívás keretében olyan projektek támogathatók, amelyek illeszkednek a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiában meghatározott ágazati prioritások valamelyikéhez.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A VÁLLALATI KFI_16 PROGRAM NYERTESEITámogató: NKFI Hivatal
|
A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.
Jelentkezés szakértőnek
Regisztráció Adatkezelési tájékoztató az NKFI Hivatal K+F+I versenypályázati értékelési rendszere szakértői adatbázisáról PDF (258 KB) Hozzájáruló nyilatkozat a Szakértői adatbázisban történő adatkezeléshez PDF (124 KB)
Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.
A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.
A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:
- személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
- a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
- a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
- jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok), legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
- idegennyelv-ismeret.
A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.
Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.
Az uniós finanszírozású operatív program (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz - GINOP Plusz) KFI célú pályázati konstrukcióinak ütemezéséről és keretösszegeiről – az NKFI Hivatal az akkori szakpolitikai felelős javaslata alapján – az Éves Fejlesztési Keret (ÉFK) elfogadásakor döntött a Kormány.
Az NKFI Alapból finanszírozott 2022. évi hazai kutatás-fejlesztési és innovációs pályázati felhívásokat a Kormány által elfogadott éves Programstratégia tartalmazza
(1414/2022. (VIII. 18.) Korm. határozat).
Az alábbi táblázat a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó, meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.
Forrás |
Megjegyzés |
Keretösszeg 2021 (Mrd Ft) |
Keretösszeg 2022 (Mrd Ft) |
|||||
VNT | VT | VNT | VT | |||||
GINOP Plusz |
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz |
136,670 | - |
5 | - |
|||
NKFI Alap |
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap |
189,384 |
- |
143,8293 |
- |
|||
ITM (2021) | Az Innovációs és Technológiai Minisztérium fejezeti kezelésű előirányzata (2021) | 11 | - | - | - | |||
RRF |
Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz |
153,141 | - |
39,750 | - |
|||
SUM |
|
490,195 | - |
188,5793 | - |
|||
VNT= vissza nem térítendő VT= visszatérítendő |
||||||||
Forrás |
Pályázatok |
Keretösszeg 2021 (Mrd Ft) |
Keretösszeg 2022 (Mrd Ft) |
|||||
VNT | VT | VNT | VT | |||||
GINOP Plusz 2021-2022 ITM 2021 |
Vállalatok kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységének ösztönzése |
Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése GINOP Plusz-2.1.2-21 |
136,67 | - | - | - |
||
Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások | Célzott kutatásfejlesztési szolgáltatások nyújtása vállalkozások és kutatóhelyek, kutató-tudásközvetítő szervezetek számára GINOP Plusz-2.2.1-22 |
- | - | 5 | - | |||
Energetikai pályázatok | Hulladékhő hasznosítását, tárolását illetve piaci alapú felhasználását célzó fejlesztések megvalósítása innovatív hőtároló vagy átalakítási technológia által 2021-2.1.2-HŐ |
5 | - | - | - | |||
Karbonmentes, többlet villamos energia innovatív elektrokémiai tárolását elősegítő fejlesztések megvalósítása 2021-2.1.1-EK |
6 | - | - | - | ||||
RRF 2021-2022 |
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések |
Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése RRF-2.1.2-21 |
81,476 |
- | - | - | ||
Nemzeti Laboratóriumok | Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése RRF-2.3.1-21 |
71,665 |
- | - | - |
|||
A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások | A felsőoktatási képzések és a felnőttoktatási intézmény alaptevékenységéhez igazodó szolgáltatások intézményi innovációja és a felsőoktatás felnőttképzési tevékenységének erősítése RRF-2.1.3- 22 |
- | - | 39,750 | - |
|||
Innovációs Alaprész 2021-2022 |
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása | Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása 2020-1.1.2-PIACI KFI; 2021-1.1.3-PIACI KFI |
59,06 | - | 40,4673 | - |
||
KKV Start program | KKV Start Innováció 2020-1.1.1-KKV START |
12 | - | - | - | |||
Gyorsítósáv program | Gyorsítósáv 2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV; 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV |
3 | - | 12,85 | - |
|||
Iparjog | Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében 2020-1.1.3-IPARJOG, 2021-1.1.1-IPARJOG |
0,4 | - | 0,3 | - | |||
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma |
Egyetemi innovációs ökoszisztéma 2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO |
2 | - | - | - |
|||
Nemzetközi programok | 2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL (2021); 2019-2.1.2-NEMZ (2021); 2020-1.2.1-GYAK (2021); 2021-1.2.1-EIT-KIC (2021); 2021-1.2.4-TÉT (2021); 2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU (2021); 2019-2.1.7-ERA-NET (2021, 2022); 2020-1.2.3-EUREKA (2021, 2022); 2021-1.2.2-EU_KKV (2021, 2022); 2021-1.2.3-EU_KP (2021, 2022); 2021-4.1.2-NEMZ_KI (2021, 2022); 2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA (2021), 2022-1.2.4-EUREKA (2022); 2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR (2022); 2022-1.2.3-GYAK (2022); 2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ (2022), 2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR (2022) | 3,5 | - | 6 | - | |||
Kompetencia Központok | Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése 2022-1.1.1-KK |
- | - | 20,7 | - | |||
Startup Program |
Startup Program | - | - | 8,5 | - |
|||
Befektetés a jövőbe Alap | Befektetés a jövőbe 2020-1.1.6-JÖVŐ |
7 | - | - | - |
|||
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése | Alkalmazott nemzeti kutatóintézet-hálózatban való részvétel 2021-1.1.2-AKH |
1,63 | - | - | - |
|||
Kutatási Alaprész 2021-2022 |
Tématerületi Kiválósági Program 2021 | Tématerületi Kiválósági Program 2021 TKP2021 |
75 | - | - | - |
||
Új Nemzeti Kiválóság Program | Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-21-1; ÚNKP-22-1 |
0,6 | - | 0,828 | - | |||
Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-21-2; ÚNKP-22-2 |
||||||||
Felsőoktatási Doktori Hallgatói Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-21-3; ÚNKP-22-3 |
1 | - | 1,2 | - | ||||
„Tudománnyal fel!” Felsőoktatási Doktorvárományosi és Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-21-4; ÚNKP-22-4 |
0,832 | - | 1,052 | - | ||||
Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-21-5; ÚNKP-22-5 |
1,40 | - | 0,70 | - | ||||
„Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-21-6; ÚNKP-22-6 |
0,168 | - | 0,22 | - | ||||
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok | Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok (OTKA) PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21; PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22 |
12,9 | - | 13,5 | - | |||
Mecenatúra pályázat | Mecenatúra pályázat MEC_21 |
1 | - | - | - | |||
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program | Élvonal – Kutatási Kiválósági Program KKP_21; KKP_22 |
3 | - | 3 | - | |||
Kooperatív Doktori Program | Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj KDP-2021 |
4,894 | - | 2,832 | - | |||
Stratégiai K+F Műhelyek | Stratégiai K+F Műhelyek SKFM-2022 |
- | - | 3 | - | |||
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése | Selye János Diáklabor hálózat kiépítése | - | - | 2 | - | |||
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész 2022 |
Nemzeti Laboratóriumok |
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése 2022-2.1.1-NL |
- | - | 26,6 | - |