Ön itt áll: PályázóknakPályázatokTapasztalatszerzés az Európai Kutatási Tanács (ERC) által ösztönzött kutatócsoportoknál (ERC_16_MOBIL)
Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)
Meghirdetés dátuma: 2016. augusztus 30.
Módosítás:
Következő beadási határidő:
Elektronikus benyújtás határideje: 2017. december 30.
2017. december 30.
Postára adás határideje: A nyomtatott példány postára adási határideje az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári nap 24:00 óra.
Pályázat benyújtója
Költségvetési szerv
Támogatásra jogosultak köre
Felsőoktatási intézmény
Keretösszeg
200 000 000 Ft
Pályaművek száma
48-60 db
Igényelhető támogatás
3.15 MFt- 4.095 MFt
Pályázat futamideje
3- 4 hónap
Kutatási tevékenység típusa
Alapkutatás
Pályázat értékelője
NKFI Hivatal
A pályázati felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban –Starting Grant (StG), Consolidator Grant (CoG), Advanced Grant (AdG) –, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók és kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.

A pályázók köre

A jelen pályázati kiírásra intézmények és kutatók együttesen pályázhatnak az alábbiak szerint:

  • magyarországi székhellyel és jogi személyiséggel rendelkező felsőoktatási intézmények, kutatóközpontok, kutatóintézetek, költségvetési szervek, költségvetési szervek jogi személyiséggel rendelkező intézményei, amennyiben azok kutatóhelynek minősülnek

és

  • bármely tudományterületen dolgozó, magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló PhD fokozattal rendelkező kutató, amennyiben a projekt időtartama alatt a befogadó intézménynél főállású munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, és megfelel a pályázati felhívásban részletezett további feltételeknek.

Azok a kutatók, akik már jogosultak AdG benyújtására, csak AdG nyerteshez, akik CoG-t kívánnak benyújtani, azok csak CoG vagy AdG nyerteshez utazhatnak ki, míg az StG-ra pályázók egyaránt mehetnek StG, CoG vagy AdG támogatást szerzett kutatóhoz. A pályázathoz csatolni kell a fogadó ERC-kutatócsoport vezetőjének nyilatkozatát arról, hogy a magyar kutatót 3 vagy 4 hónapra befogadja, kutatási programjába bevonja, és biztosítja a  tapasztalatszerzését.

A támogatható tevékenységek

A kutatási témapályázatban felvázolt kutatási és munkaterv alapján kidolgozott, az NKFI Hivatalhoz benyújtott kutatási projekttervben foglalt tevékenységek maradéktalan megvalósítása érdekében az alábbi költségek számolhatók el:

Az ERC kutatócsoporthoz történő egyszeri ki- és visszautazás költsége, a tartózkodás szállásköltsége, a helyi utazás költsége, valamint a napidíj. Ezen felül az intézményt 3% rezsitámogatás illeti meg. Az elszámolható költségek együttesen nem haladhatják meg három hónapos időtartam esetében a 10 000 eurónak (3 150 000 Ft), vagy négy hónapos időtartam esetében a 13 000 eurónak megfelelő összeget (4 095 000 Ft).

A támogatás mértéke

Az NKFI Hivatal a pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból a 2016–2017 közötti időszakra a költségvetési törvényben foglaltak szerint, az NKFI Alap programstratégiájára figyelemmel összesen 200 millió Ft keretösszeget kíván biztosítani, amelyből a 2016. évi kifizetésekre rendelkezésre álló forrás 100 millió Ft. Projektenként 3 hónapra maximum 3,15 millió Ft, vagy 4 hónapra 4,095 millió Ft támogatás igényelhető. A támogatás maximális intenzitása 100%, tehát a projektek megvalósításához nem kell saját forrást bevonni.

A projekt futamideje

A futamidő minimum 3 , maximum 4 hónap lehet. A projektmunka megkezdése és a felmerülő költségek elszámolása leghamarabb az NKFI Hivatal döntését követő naptól lehetséges. 

A pályázat benyújtása

A pályázatok benyújtása a keret kimerüléséig folyamatosan, de legkésőbb 2017. december 30-ig lehetséges. Az NKFI Hivatal minden negyedév végén (március 31., június 30., szeptember 30. és december 31.) együttesen bírálja el a beérkezett pályázatokat. Az első bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2016.szeptember 30. 16:00 óráig elektronikus úton benyújtanak. Ezen benyújtási határidőig benyújtottnak az a pályázat tekinthető, amelyet e határidőig a kutató elektronikusan véglegesített, a befogadó intézmény jóváhagyott, valamint nyomtatott formában is beérkezett az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére. A nyomtatott példány postára adási határideje az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári nap 24:00 óra.

Ügyfélszolgálat elérhetősége:
email: nkfialap@nkfih.gov.hu 
telefon: +36 (1) 795 9500

Személyes (előzetes egyeztetés alapján): 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (2. emelet)

Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig 09:00-16:00, pénteken 09:00-12:00.

Megnyílt és pályázható az ERC támogatott kutatócsoportoknál történő tapasztalatszerzést támogató felhívás (ERC_16_MOBIL)
Az Európai Kutatási Tanács (ERC) által támogatott, kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló mobilitási pályázat ismét megnyílt. A hatodik bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2017. december 30-án, szombaton 16:00 óráig elektronikus úton benyújtanak, és legkésőbb az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári nap 24:00 óráig a postára adott nyomtatott példány beérkezik az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére.

A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője felfedező kutatási programjának valamely szakaszának – Starting Grant (StG), Consolidator Grant (CoG), Advanced Grant (AdG) – támogatást nyert.

A magyar kutatók az ERC-grantok elnyerésében a régiós élmezőnyben vannak; a H2020 program félidei értékelése szerint az ERC pályázatain több támogatást nyertek el, mint amennyi a nemzeti kutatási, fejlesztési és innovációs ráfordítások alapján a többi országgal összehasonlításban arányos lenne Az ERC_16_MOBIL pályázati felhívás ezt a kedvező tendenciát kívánja fenntartani, illetve a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban). A pályázat arra nyújt lehetőséget a hazai kutatóknak, hogy közvetlen közelről, személyesen szerezzenek tapasztalatot a sikeres ERC-pályázatok összeállításának módszertanában, valamint az ERC által támogatott kutatócsoportok vezetésében.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Újra megnyílt az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló pályázat
Ismét beadhatók a pályázatok az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló mobilitási felhívásra (ERC_16_MOBIL). Az ötödik bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2017. szeptember 30. 16.00 óráig elektronikus úton benyújtanak, és a postára adott nyomtatott példány legkésőbb az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári napon 24.00 óráig beérkezik az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére.

A pályázati felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatóknak az eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban –Starting Grant (StG), Consolidator Grant (CoG), Advanced Grant (AdG) –, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók és kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Újra megnyílt az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló pályázat
Ismét beadhatók a pályázatok az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló mobilitási felhívásra (ERC_16_MOBIL). A részt vevő kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.

A pályázati felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatóknak az eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban –Starting Grant (StG), Consolidator Grant (CoG), Advanced Grant (AdG) –, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók és kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani. A negyedik bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2017. június 30. 16.00 óráig elektronikus úton benyújtanak, és a postára adott nyomtatott példány az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári napon legkésőbb 24.00 óráig beérkezik az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Újra megnyílt az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló pályázat (ERC_16_MOBIL)
Tájékoztatjuk a pályázókat, hogy az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló mobilitási pályázat ismét megnyitásra került. A harmadik bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2017. március 31. 16:00 óráig elektronikus úton benyújtanak, és a legkésőbb az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári nap 24:00 óráig postára adott nyomtatott példány beérkezik az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Újra megnyílt az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló pályázat (ERC_16_MOBIL)
Tájékoztatjuk a pályázókat, hogy az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló mobilitási pályázat ismét megnyitásra került. A második bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2016. december 31. 16:00 óráig elektronikus úton benyújtanak, és a legkésőbb az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári nap 24:00 óráig postára adott nyomtatott példány beérkezik az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére.

Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)

Utolsó módosítás: 2017. december 06.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Az Európai Kutatási Tanács (ERC) által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló támogatott pályázatok (ERC_16_MOBIL), 3-4. forduló

A felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók, kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.

Az együttesen elbírált harmadik és negyedik értékelési fordulóban az alábbi pályázók nyertek vissza nem térítendő mobilitási támogatást az NKFI Alapból.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK, 3-4. FORDULÓ

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2018. január 29.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Fogadó kutatóhely / ERC-projekt
Odaítélt támogatás
(Ft)

127070
Deák-Valkó Orsolya
Biodiverzitás és ökoszisztéma funkciók vizsgálata száraz gyepekben
Universidad Rey Juan Carlos / BIODESERT
3 071 000
127722
Fekete István Csaba
Erdő talajok szén forgalmának radioaktív szén izotopós vizsgálata különböző talaj rétegekben a Max Planck Institute-ban
Max Planck Institue for Biogeochemistry / 14Constraint
3 071 000
127725
Hosszú Ádám
A legkorszerűbb, noninvazív BOLD-MRI módszer bevezetése a vese hemodinamika és szöveti oxigenizáció vizsgálatára
Max Delbrück Center for Molecular Medicine / ThermalMR
4 037 000
127740
Kaposi Ambrus
Setoid típuselmélet
INRIA Research Center Rennes / CoqHoTT
2 329 000
127742
Janacsek Karolina
Az emberi emlékezet és tanulás jobb megértése felé
Institute of Cognitive Neuroscience, University College London / NEUROMEM
2 223 000
127768
Kiss Viktória
Ősi közösségek, ősi fémművesség. A közép-európai bronzkori cserekereskedelmi hálózatok értelmezése
Curt-Engelhorn-Centre for Archaeometry gGmbH / BRONZEAGETIN
2 994 000
127752
Pankotai Tibor
Transzkripcionális csendesítés a DNS károsodások során
Institute of Genetics and Molecular and Cellular Biology (IGBMC) / 3D-REPAIR and BIRTOACTION
4 088 000
Utolsó módosítás: 2018. május 03.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Az Európai Kutatási Tanács (ERC) által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló támogatott pályázatok (ERC_16_MOBIL), 2. forduló

A felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók, kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.

A második értékelési fordulóban az alábbi pályázók nyertek vissza nem térítendő mobilitási támogatást az NKFI Alapból.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK, 2. FORDULÓ

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. május 10.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Fogadó kutatóhely / ERC-projekt
Odaítélt támogatás
(Ft)

125780
Siklósi Zsuzsanna
Szocializáció és társadalmi integrációs egységek a rézkorban
Institute for Oriental and European Archaeology, Austrian Academy of Sciences / VAMOS
3 069 000
125812
Matkovicsné Dr. Varga Andrea
BRAF és RAF1 szerepe az endotél sejtek mechanikájában
London Centre for Nanotechnology, Department of Cell and Developmental Biology, University College London / MolCellTissMech
3 042 000
125828
Kvell Krisztián
Mesterséges funkcionális 3D humán tímusz korai optimalizációja
Max Planck Institue for Molecular Biomedicine / PROMETHEUS
2 950 000
Utolsó módosítás: 2018. május 03.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás
Az Európai Kutatási Tanács (ERC) által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre irányuló támogatott pályázatok (ERC_16_MOBIL), 1. forduló

A felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók, kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.

Az első értékelési fordulóban az alábbi pályázat nyert vissza nem térítendő mobilitási támogatást az NKFI Alapból.

TÁMOGATOTT PROJEKTEK, 1. FORDULÓ

Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2016. december 20.

Projekt azonosító száma
A pályázó(k) neve
Projekt címe
Fogadó kutatóhely / ERC-projekt
Odaítélt támogatás
(Ft)

122670
Zlinszky András
LIDAR-alapú biodiverzitás és ökoszisztéma-szolgáltatás indikátorok fejlesztése országos léptékben
University of Aarhus, Department of Bioscience / HISTFUNC
3 071 000
Utolsó módosítás: 2018. május 03.
Link küldés
.
Cikk nyomtatás

A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.

Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.

A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.

A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:

  • személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
  • a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
  • a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
  • jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok),  legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
  • idegennyelv-ismeret.

A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.

Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.

Az NKFI Alap 2024. évi Programstratégiája, a Neumann János Program végrehajtását támogatja, amelynek fókuszában az egyetemek, a kutatóintézetek és a gazdaság összekapcsolása áll. A 2024. évi Programstratégia kiemelt célja, hogy hozzájáruljon a magyar eredmények javításához az emberi erőforrások (kutatói utánpótlás, doktori képzésben résztvevők száma, STEM (MTMI) területen a felsőoktatásban tanulók száma) területén, az innovátor vállalkozások száma és aránya (termékinnovációt és / vagy folyamatinnovációt végrehajtó KKV-k száma és aránya) területén, valamint a szellemi tulajdonjogok (intellectual property, IP) (szabadalmak, védjegyek, formatervezési mintaoltalmak) területén.

Az alábbi táblázat a 2021-2024 közötti időszakra vonatkozó, az NKFI Alapból meghirdetni tervezett valamint meghirdetett felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.

  2021 2022 2023 2024
NKFI Alap  pályázatainak  keretösszege
(milliárd forint)
189,844 89,838 63,779 176,263*
  Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2021)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2022)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2023)
Összes keret
(Mrd Ft)
Konstrukció megnevezése/
Meghirdetett felhívás
(2024)
Összes keret
(Mrd Ft)
Innovációs Alaprész
2021-2024
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása
Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása
2020-1.1.2-PIACI KFI
59,06     Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
Fókuszterületi innovációs projektek támogatása
2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ
30,149 KKV Fókuszterületi Innovációs Program
KKV Fókuszterületi Innovációs Program
2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ
50,00
Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV
3,00 Gyorsítósáv program
Gyorsítósáv
2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV
12,85 Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
2,00 Spin-off Program: kutatási eredmények piacravitele Gyorsítósáv program
2023-1.1.2-GYORSÍTÓSÁV
7,00
Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjog
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,40 Iparjogvédelem
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50 Iparjogvédelmi Pályázat (IP)
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében
2020-1.1.3-IPARJOG,
2021-1.1.1-IPARJOG
0,50
Nemzetközi programok
ECSEL közös EU-s programba való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL
;
Közös EU-s kezdeményezésekbe való bekapcsolódás támogatása 
2019-2.1.2-NEMZ
;
Az Egyesült Királyságban, Németországban és Ausztriában egyetemi tanulmányokat folytató magyar hallgatók hazai nyári gyakorlatának támogatása (2021-ben Hollandiára is kiterjesztve)
2020-1.2.1-GYAK;
Az EIT KIC társulásokban történő magyar részvétel támogatása
2021-1.2.1-EIT-KIC;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2021-1.2.4-TÉT
;
A Magyar-Orosz alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.5-TÉT-IPARI-RU
;
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2020-1.2.3-EUREKA;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
A magyar-marokkói alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2021-1.2.6-TÉT-IPARI-MA
3,50 Nemzetközi programok
Pályázat az ERA-NET COFUND és EJP COFUND programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2019-2.1.7-ERA-NET
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat
2021-1.2.2-EU_KKV
;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR
;
Egyetemi tanulmányokat külföldön folytató magyar hallgatók nyári gyakorlatának támogatása
2022-1.2.3-GYAK
;
A magyar-üzbég alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.2-TÉT-IPARI-UZ;
A magyar-koreai alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.5-TÉT-IPARI-KR
6,00 Nemzetközi programok
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése
2021-1.2.3-EU_KP
;
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI
;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2022-1.2.4-EUREKA
;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2022-1.2.8-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása
2022-1.2.7-EUROSTARS;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.1-ERA-NET;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2023-1.2.2-HE_PARTNERSÉG;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása
2023-1.2.4-TÉT
6,10 Nemzetközi Programok
HU-rizont Program
2024-1.2.3-HU-RIZONT;
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködések támogatása
2024-1.2.5-TÉT;
Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.2-ERA_NET
;
Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására
2024-1.2.1-HE_PARTNERSÉG;
Az EUREKA programban való magyar részvétel támogatása
2024-1.2.6-EUREKA;
A Horizont Európa Digitális Kulcstechnológiák (KDT) partnerségbe való bekapcsolódás támogatása
2024-1.2.4-KDT;
EUROSTARS – Az innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása;
Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése 2021-1.2.3-EU_KP;
Horizont Európa Accelerator rásegítő pályázat (EU_KKV);
Nemzetközi szakmai szervezetben való aktív részvétel támogatása kutatók és kutatási menedzserek részére (Networking+);
Teaming of Excellence 2025. kiírásra rásegítő pályázat,
Előkészítés alatt álló nemzetközi együttműködések.
17,155
Nemzetközi programokon belül meghirdetve.
(Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása 2021-4.1.2-NEMZ_KI)
  Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi programokon belül meghirdetve.   Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
Nemzetközi és hazai kutatási infrastruktúrák használatának támogatása
2021-4.1.2-NEMZ_KI;
0,10
            Nagyvállalati Fókuszterületi Innovációs Program
(Felhívás később jelenik meg)
15,00
            Innovációs Kockázati Tőkeprogram
(Felhívás később jelenik meg)
9,50
            Alkalmazott kutatási és innnovációs szolgáltatások fejlesztése
(Felhívás később jelenik meg)
2,50
Befektetés a jövőbe Alap
Befektetés a jövőbe
2020-1.1.6-JÖVŐ
7,00            
Alkalmazott kutatói hálózat fejlesztése
Alkalmazott Nemzeti Kutatóintézet-Hálózatban való részvétel
2021-1.1.2-AKH
1,63            
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma
Egyetemi innovációs ökoszisztéma
2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO
2,46            
Start KKV Program
KKV START INNOVÁCIÓ
2020-1.1.1-KKV START
12,00            
    Kompetencia Központok
Kompetencia központok létrehozása és fejlesztése
2022-1.1.1-KK
20,60        
    Startup Program
Startup Program
2022-1.1.2-STARTUP
4,06        
        Inkubátor támogatási program
STARTUP FACTORY 2023
2023-1.1.3-STARTUP
5,75    
Kutatási Alaprész
2021-2024
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_21, FK_21, K_21, ANN_21, SNN_21
12,90 Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program és Kutatási témapályázatok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_22, FK_22, K_22, ANN_22, SNN_22
13,50 Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és Fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
Kutatási témapályázatok, Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági programok ("OTKA")
PD_23FK_23K_23, SNN_23
13,50 Kiválósági alapú kutatási támogatások
EXCELLENCE kutatási pályázati program
EXCELLENCE_24
ADVANCED kutatási pályázati program
ADVANCED_24
STARTING kutatási pályázati program
STARTING_24
Magyar-osztrák, ill. magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázati programok
ANN_24, SNN_24
19,00
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_21
3,00 Élvonal - Kutatási Kiválósági Program
Élvonal – Kutatási Kiválósági Program
KKP_22
3,00    
Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-21-1, ÚNKP-21-2, ÚNKP-21-3, ÚNKP-21-4, ÚNKP-21-5, ÚNKP-21-6
4,00 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-22-1, ÚNKP-22-2, ÚNKP-22-3, ÚNKP-22-4, ÚNKP-22-5, ÚNKP-22-6
0,828 Új Nemzeti Kiválósági Program
ÚNKP-23-1, ÚNKP-23-2, ÚNKP-23-3, ÚNKP-23-4, ÚNKP-23-5, ÚNKP-23-6
0,710 Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program
(Felsőoktatási intézmények által kiírt ösztöndíjpályázatok)
10,00
Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2021
4,894     Kooperatív Doktori Program
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj
KDP-2023
5,070
Mecenatúra pályázat
Mecenatúra pályázat
MEC_21
1,00         Tudományos mecenatúra program
Felhívás Tudományos Mecenatúra pályázathoz
MEC_24
1,00
            Research Grant Hungary
Felhívás Research Grant Hungary kutatási pályázathoz
RGH_S_24, RGH_L_24
6,00
            Nyugdíj - matching fund
(Felhívás később jelenik meg)
0,244
            Önköltség - matching fund
(Felhívás később jelenik meg)
0,264
            Proof of Concept: fejlesztési potenciál értékelés
(Felhívás később jelenik meg)
3,00
Tématerületi Kiválósági Program 2021
(Nemzeti-Egészség-Védelmi)

Tématerületi Kiválósági Program 2021
TKP2021
(A keretösszeg magában foglalja a TKP2021 Nemzetvédelem, nemzetbiztonság alprogramjához szorosan kapcsolódó Kooperatív Doktori Program Nemzetvédelmi Alprogram (NVKDP-2021) 1 milliárd Ft-os keretösszegét.)
75,00            
    Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
Selye János Diáklabor hálózat kiépítése
2022-3.1.1-DIÁKLABOR
2,00        
Nemzeti Laboratóriumok Alaprész
2022
    Nemzeti Laboratórumok
Nemzeti Laboratóriumok létrehozása, komplex fejlesztése
2022-2.1.1-NL
26,60        

*A 2024. évi Programstartégia teljes keretösszege.

Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?