A pályázók köre
A jelen pályázati kiírásra intézmények és kutatók együttesen pályázhatnak az alábbiak szerint:
- magyarországi székhellyel és jogi személyiséggel rendelkező felsőoktatási intézmények, kutatóközpontok, kutatóintézetek, költségvetési szervek, költségvetési szervek jogi személyiséggel rendelkező intézményei, amennyiben azok kutatóhelynek minősülnek
és
- bármely tudományterületen dolgozó, magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló PhD fokozattal rendelkező kutató, amennyiben a projekt időtartama alatt a befogadó intézménynél főállású munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, és megfelel a pályázati felhívásban részletezett további feltételeknek.
Azok a kutatók, akik már jogosultak AdG benyújtására, csak AdG nyerteshez, akik CoG-t kívánnak benyújtani, azok csak CoG vagy AdG nyerteshez utazhatnak ki, míg az StG-ra pályázók egyaránt mehetnek StG, CoG vagy AdG támogatást szerzett kutatóhoz. A pályázathoz csatolni kell a fogadó ERC-kutatócsoport vezetőjének nyilatkozatát arról, hogy a magyar kutatót 3 vagy 4 hónapra befogadja, kutatási programjába bevonja, és biztosítja a tapasztalatszerzését.
A támogatható tevékenységek
A kutatási témapályázatban felvázolt kutatási és munkaterv alapján kidolgozott, az NKFI Hivatalhoz benyújtott kutatási projekttervben foglalt tevékenységek maradéktalan megvalósítása érdekében az alábbi költségek számolhatók el:
Az ERC kutatócsoporthoz történő egyszeri ki- és visszautazás költsége, a tartózkodás szállásköltsége, a helyi utazás költsége, valamint a napidíj. Ezen felül az intézményt 3% rezsitámogatás illeti meg. Az elszámolható költségek együttesen nem haladhatják meg három hónapos időtartam esetében a 10 000 eurónak (3 150 000 Ft), vagy négy hónapos időtartam esetében a 13 000 eurónak megfelelő összeget (4 095 000 Ft).
A támogatás mértéke
Az NKFI Hivatal a pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból a 2016–2017 közötti időszakra a költségvetési törvényben foglaltak szerint, az NKFI Alap programstratégiájára figyelemmel összesen 200 millió Ft keretösszeget kíván biztosítani, amelyből a 2016. évi kifizetésekre rendelkezésre álló forrás 100 millió Ft. Projektenként 3 hónapra maximum 3,15 millió Ft, vagy 4 hónapra 4,095 millió Ft támogatás igényelhető. A támogatás maximális intenzitása 100%, tehát a projektek megvalósításához nem kell saját forrást bevonni.
A projekt futamideje
A futamidő minimum 3 , maximum 4 hónap lehet. A projektmunka megkezdése és a felmerülő költségek elszámolása leghamarabb az NKFI Hivatal döntését követő naptól lehetséges.
A pályázat benyújtása
A pályázatok benyújtása a keret kimerüléséig folyamatosan, de legkésőbb 2017. december 30-ig lehetséges. Az NKFI Hivatal minden negyedév végén (március 31., június 30., szeptember 30. és december 31.) együttesen bírálja el a beérkezett pályázatokat. Az első bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2016.szeptember 30. 16:00 óráig elektronikus úton benyújtanak. Ezen benyújtási határidőig benyújtottnak az a pályázat tekinthető, amelyet e határidőig a kutató elektronikusan véglegesített, a befogadó intézmény jóváhagyott, valamint nyomtatott formában is beérkezett az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére. A nyomtatott példány postára adási határideje az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári nap 24:00 óra.
Ügyfélszolgálat elérhetősége:
email: nkfialap@nkfih.gov.hu
telefon: +36 (1) 795 9500
Személyes (előzetes egyeztetés alapján): 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1. (2. emelet)
Ügyfélfogadási idő: Hétfőtől csütörtökig 09:00-16:00, pénteken 09:00-12:00.
A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője felfedező kutatási programjának valamely szakaszának – Starting Grant (StG), Consolidator Grant (CoG), Advanced Grant (AdG) – támogatást nyert.
A magyar kutatók az ERC-grantok elnyerésében a régiós élmezőnyben vannak; a H2020 program félidei értékelése szerint az ERC pályázatain több támogatást nyertek el, mint amennyi a nemzeti kutatási, fejlesztési és innovációs ráfordítások alapján a többi országgal összehasonlításban arányos lenne Az ERC_16_MOBIL pályázati felhívás ezt a kedvező tendenciát kívánja fenntartani, illetve a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban). A pályázat arra nyújt lehetőséget a hazai kutatóknak, hogy közvetlen közelről, személyesen szerezzenek tapasztalatot a sikeres ERC-pályázatok összeállításának módszertanában, valamint az ERC által támogatott kutatócsoportok vezetésében.
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)
A pályázati felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatóknak az eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban –Starting Grant (StG), Consolidator Grant (CoG), Advanced Grant (AdG) –, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók és kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)
A pályázati felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatóknak az eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban –Starting Grant (StG), Consolidator Grant (CoG), Advanced Grant (AdG) –, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók és kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani. A negyedik bírálati körben azok a pályázatok vesznek részt, amelyeket 2017. június 30. 16.00 óráig elektronikus úton benyújtanak, és a postára adott nyomtatott példány az elektronikus véglegesítést követő 7. naptári napon legkésőbb 24.00 óráig beérkezik az NKFI Hivatal ügyfélszolgálati címére.
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)
Tovább a pályázati felhívást ismertető oldalra: Pályázati felhívás az ERC által támogatott kutatócsoportnál történő tapasztalatszerzésre (ERC_16_MOBIL)
A felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók, kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.
Az együttesen elbírált harmadik és negyedik értékelési fordulóban az alábbi pályázók nyertek vissza nem térítendő mobilitási támogatást az NKFI Alapból.
TÁMOGATOTT PROJEKTEK, 3-4. FORDULÓ
Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2018. január 29.
Projekt azonosító száma |
A pályázó(k) neve |
Projekt címe |
Fogadó kutatóhely / ERC-projekt |
Odaítélt támogatás (Ft) |
127070 |
Deák-Valkó Orsolya |
Biodiverzitás és ökoszisztéma funkciók vizsgálata száraz gyepekben |
Universidad Rey Juan Carlos / BIODESERT |
3 071 000 |
127722 |
Fekete István Csaba |
Erdő talajok szén forgalmának radioaktív szén izotopós vizsgálata különböző talaj rétegekben a Max Planck Institute-ban |
Max Planck Institue for Biogeochemistry / 14Constraint |
3 071 000 |
127725 |
Hosszú Ádám |
A legkorszerűbb, noninvazív BOLD-MRI módszer bevezetése a vese hemodinamika és szöveti oxigenizáció vizsgálatára |
Max Delbrück Center for Molecular Medicine / ThermalMR |
4 037 000 |
127740 |
Kaposi Ambrus |
Setoid típuselmélet |
INRIA Research Center Rennes / CoqHoTT |
2 329 000 |
127742 |
Janacsek Karolina |
Az emberi emlékezet és tanulás jobb megértése felé |
Institute of Cognitive Neuroscience, University College London / NEUROMEM |
2 223 000 |
127768 |
Kiss Viktória |
Ősi közösségek, ősi fémművesség. A közép-európai bronzkori cserekereskedelmi hálózatok értelmezése |
Curt-Engelhorn-Centre for Archaeometry gGmbH / BRONZEAGETIN |
2 994 000 |
127752 |
Pankotai Tibor |
Transzkripcionális csendesítés a DNS károsodások során |
Institute of Genetics and Molecular and Cellular Biology (IGBMC) / 3D-REPAIR and BIRTOACTION |
4 088 000 |
A felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók, kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.
A második értékelési fordulóban az alábbi pályázók nyertek vissza nem térítendő mobilitási támogatást az NKFI Alapból.
TÁMOGATOTT PROJEKTEK, 2. FORDULÓ
Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2017. május 10.
Projekt azonosító száma |
A pályázó(k) neve |
Projekt címe |
Fogadó kutatóhely / ERC-projekt |
Odaítélt támogatás (Ft) |
125780 |
Siklósi Zsuzsanna |
Szocializáció és társadalmi integrációs egységek a rézkorban |
Institute for Oriental and European Archaeology, Austrian Academy of Sciences / VAMOS |
3 069 000 |
125812 |
Matkovicsné Dr. Varga Andrea |
BRAF és RAF1 szerepe az endotél sejtek mechanikájában |
London Centre for Nanotechnology, Department of Cell and Developmental Biology, University College London / MolCellTissMech |
3 042 000 |
125828 |
Kvell Krisztián |
Mesterséges funkcionális 3D humán tímusz korai optimalizációja |
Max Planck Institue for Molecular Biomedicine / PROMETHEUS |
2 950 000 |
A felhívás a magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók eddigieknél is sikeresebb pályázását kívánja elősegíteni az ERC által meghirdetett támogatási programokban, ezáltal is növelve a hazánkba kerülő ERC-támogatások számát és a hazai kutatók, kutatási intézmények nemzetközi elismertségét. A felhívás lehetőséget biztosít magyarországi kutatóhellyel jogviszonyban álló kutatók számára, hogy három vagy négy hónapot tölthessenek el kutatómunka és tapasztalatszerzés céljából olyan kutatócsoportnál, amelynek vezetője StG, CoG vagy AdG támogatás nyertese. Ezáltal a kutatók közvetlen közelből szerezhetnek tapasztalatot arról, hogy miként kell sikeres ERC-pályázatot összeállítani, egy ERC által támogatott kutatócsoportot vezetni, hazaérkezésüket követően pedig sikeres ERC pályázatot benyújtani.
Az első értékelési fordulóban az alábbi pályázat nyert vissza nem térítendő mobilitási támogatást az NKFI Alapból.
TÁMOGATOTT PROJEKTEK, 1. FORDULÓ
Támogató: NKFI Hivatal
Forrás: NKFI Alap
Döntés dátuma: 2016. december 20.
Projekt azonosító száma |
A pályázó(k) neve |
Projekt címe |
Fogadó kutatóhely / ERC-projekt |
Odaítélt támogatás (Ft) |
122670 |
Zlinszky András |
LIDAR-alapú biodiverzitás és ökoszisztéma-szolgáltatás indikátorok fejlesztése országos léptékben |
University of Aarhus, Department of Bioscience / HISTFUNC |
3 071 000 |
A felfedező és az alkalmazott kutatások, valamint az innováció területén nagy számban beérkező pályázatok értékelvű szakmai bírálatához, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékeléséhez és a szakpolitikai vélemények megalapozásához az NKFI Hivatal minden szakterületen bővíti szakértői adatbázisát.
Jelentkezés szakértőnek
Regisztráció Adatkezelési tájékoztató az NKFI Hivatal K+F+I versenypályázati értékelési rendszere szakértői adatbázisáról PDF (258 KB) Hozzájáruló nyilatkozat a Szakértői adatbázisban történő adatkezeléshez PDF (124 KB)
Az NKFI Hivatal szakértői adatbázisába regisztrált szakemberek anonim szakértőként felelős közreműködői lehetnek annak az értékelési folyamatnak, amelyben a benyújtott pályázatok szakmai színvonalát, újdonságtartalmát, gazdasági hasznosulásának lehetőségét és a kért támogatási összeg indokoltságát kiemelt szempontként kell véleményezni.
A regisztrációt a szakértői adatbázisba az NKFI Hivatal honlapjának erre szolgáló regisztrációs felületén a „regisztráció” funkció kiválasztásával és a kért adatok megadásával, valamint a „Szakértő vagyok” pont kijelölésével lehet megkezdeni. A regisztráció folyamatos.
A szakértői regisztrációs űrlapon szereplő főbb adatok:
- személyi adatok, elérhetőségek (melyek egy-egy szakértői feladatra kötendő megbízási szerződés elkészítéséhez szükségesek);
- a szakmai és kutatási területek, kompetenciák besorolása (hogy a szakterületének leginkább megfelelő bírálatra kapjon felkérést);
- a korábban már értékelt pályázatok témaköre;
- jelenlegi és korábbi munkahelyek, érdekkapcsolatok (egy-egy szakértői feladattal való összeférhetetlenség előszűrése céljából), végzettség(ek), tudományos fokozat(ok), legfontosabb publikációk és szellemi alkotások, amelyek a szakmai tapasztalatot mutatják;
- idegennyelv-ismeret.
A szakértői adatbázisban regisztrált szakembereket az NKFI Hivatal a beérkező pályaművek szakmai bírálatára, a nyertes projektek szakmai beszámolóinak értékelésére és szakpolitikai vélemények megalapozásához kérheti fel.
Egy-egy pályázat értékelését párhuzamosan több felkért szakértő végzi. Az egyes pályázatok és beszámolók értékelésére, a szakvélemények elkészítésére a szakértői adatbázisból kiválasztott szakértővel az NKFI Hivatal eseti megbízási szerződést köt, amelyben arról is nyilatkozni kell, hogy a bírálót a pályamű bírálatának elkészítésében semmilyen összeférhetetlenségi ok nem akadályozza. A bírálónak az írásos szakvéleményt pályázattípustól függően 15-28 munkanapon belül kell elkészítenie, és az NKFI Hivatal bírálati fogadó rendszerén keresztül elektronikusan beküldenie.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
További információk: a (06 1) 795 9500 telefonszámon és/vagy a szakerto_regisztracio@nkfih.gov.hu e-mail címen.
Az uniós finanszírozású operatív programok (GINOP, VEKOP) vissza nem térítendő és visszatérítendő KFI célú pályázati konstrukcióinak ütemezéséről és keretösszegeiről – az NKFI Hivatal mint az akkori szakpolitikai felelős javaslata alapján – az Éves Fejlesztési Keret (ÉFK) elfogadásakor döntött a Kormány. Az egyes fejlesztéspolitikai tárgyú kormányrendeleteknek a kormányzati szerkezetátalakítással összefüggő módosításáról szóló 106/2018. (VI. 15.) Korm. rendelet szerint a GINOP és a VEKOP 2. prioritásai (kutatás, technológiai fejlesztés és innováció) esetében 2018. június 16-tól az NKFI Hivatal helyett az Innovációs és Technológiai Minisztérium a szakpolitikai felelős.
Az alábbi táblázat a 2015-2020 közötti felhívásokat és azok keretösszegét tartalmazza, évek szerinti bontásban.
A 2020. évi programstratégia szerkezetében eltér az előző programstratégiáktól, a korábbi jogcímekkel ellentétben két új jogcímre tagolódik: Innovációs Alaprészre valamint Kutatási Alaprészre. Ezt a versenypályázati portfólió táblázatának felépítése is tükrözi. A Programstratégia készítése során a kialakult járványügyi helyzettel kapcsolatos tapasztalatokat is figyelembe vettük az intézkedések kialakítása során.
Az NKFI Alap 2020. évi felhívásokat tartalmazó programstratégiáját a Kormány 1489/2020. (VIII. 11.) számú határozattal hagyta jóvá.
Forrás |
Megjegyzés |
Keret- összeg 2015 (Mrd Ft) |
Keretösszeg 2016 (Mrd Ft) |
Keretösszeg 2017 (Mrd Ft) |
Keretösszeg 2018 (Mrd Ft) |
Keretösszeg 2019 (Mrd Ft) |
Keretösszeg 2020 (Mrd Ft) |
|||||||
VNT | VNT |
VT |
VNT |
VT |
VNT | VT | VNT |
VT |
VNT | VT | ||||
GINOP |
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program a Közép-Magyarország régió kivételével az egész országból pályázható |
382,533 |
56,035 |
87,58 |
34,164 |
67,89 |
17,525 |
- |
- | - |
27 | - |
||
VEKOP |
Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program kizárólag a Közép-Magyarországi régió számára biztosít forrásokat |
- |
42,48 |
- |
- |
5,49 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
||
NKFI Alap |
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap a hazai gazdasági társaságok által befizetett innovációs járulékból képzett pályázati alap |
11,29 |
69,93 |
- |
94,35 | - |
76,53 |
- |
77,44 | - |
137,46 |
- |
||
ITM | Az Innovációs és Technológiai Minisztérium fejezeti kezelésű előirányzata. | - | - | - | - | - | - | - | 24,2 | - | 12 | - | ||
VNT= vissza nem térítendő VT= visszatérítendő |
||||||||||||||
Cél |
Pályázatok |
Keret- összeg 2015 [Mrd] |
Keretösszeg 2016 [Mrd] |
Keretösszeg 2017 [Mrd] |
Keretösszeg 2018 [Mrd] |
Keretösszeg 2019 [Mrd] |
Keretösszeg 2020 [Mrd] |
|||||||
Vállalati KFI 2015-2019 |
Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása | |||||||||||||
Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása GINOP-2.1.1-15 |
67,19 |
|
|
|||||||||||
Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása VEKOP-2.1.1-15 |
19,97 |
|||||||||||||
Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása KFI_16 |
21 |
|
35,44 |
|||||||||||
Kis-, közép- és nagyvállalatok KFI tevékenységének támogatása 2018-1.1.2-KFI |
20 | |||||||||||||
Mikro- és kisvállalkozások innovációs tevékenységének támogatása 2018-1.1.1-MKI |
10 |
|||||||||||||
Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása 2019-1.1.1-PIACI_KFI |
45 | |||||||||||||
Nyílt innováció 2019-1.4.1-NYÍLT |
1 | |||||||||||||
Vállalati K+F+I, hitel | ||||||||||||||
Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása-hitel GINOP-8.1.1-16 |
15,69 | |||||||||||||
Vállalati K+F+I, hitellel kombinált | ||||||||||||||
Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében GINOP-2.1.2-8.1.4-16 |
54,81 |
40,76 |
||||||||||||
Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram | ||||||||||||||
Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram GINOP-8.1.3/A-16 |
31,13 |
|||||||||||||
Intelligens szakosodási kockázati tőkeprogram | ||||||||||||||
Intelligens szakosodási kockázati tőkeprogram GINOP-8.1.3/B-17 |
67,89 |
|||||||||||||
Intelligens szakosodási kockázati tőkeprogram VEKOP 2.1.2-17 |
5,49 |
|||||||||||||
Iparjog | ||||||||||||||
Iparjog GINOP-2.1.3-15 |
0,202 | |||||||||||||
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében IPARJOG_15 |
0,3 |
0,1 |
0,2 |
0,11 |
||||||||||
Innovációs voucher | ||||||||||||||
Innovációs voucher GINOP-2.1.4-15 |
0,128 |
|||||||||||||
Innovációs ökoszisztéma | ||||||||||||||
Innovációs ökoszisztéma (start-up és spin-off) GINOP-2.1.5-15 |
4,714 |
|||||||||||||
Innovációs ökoszisztéma (startup) ÖKO_16 |
1,5 |
|||||||||||||
Exportképes innovatív termékfejlesztés | ||||||||||||||
Exportképes innovatív termékek fejlesztésének támogatása az innováció vezérelt exportbővítés érdekében GINOP-2.1.6-16 |
1,225 |
|||||||||||||
Hazai vállalkozások exportorientációjú K+F tevékenységének támogatása Export_17 |
10 |
|||||||||||||
Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés | ||||||||||||||
Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés GINOP-2.1.7-15 |
46,46 |
|||||||||||||
Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés VEKOP-2.1.7-15 |
10,2 |
|||||||||||||
A KKV-k versenyképességének növelése adaptív technológiai innováció révén | ||||||||||||||
A KKV-k versenyképességének növelése adaptív technológiai innováció révén GINOP-2.1.8-17 |
34,164 |
|||||||||||||
Energetikai innovációs mintaprojektek | ||||||||||||||
Települések energiaellátásának biztosítása földgázhelyettesítő alternatív ellátási módok felhasználásával, valamint modern technológiák, rugalmassági szolgáltatások igénybevételével 2020-3.1.3-ZFR-TEFH |
3 | |||||||||||||
A villamos energia hálózat stabilitását és rugalmasságát innovatív eszközökkel biztosító fejlesztések megvalósítása 2020-3.1.1-ZFR-VHF |
3 | |||||||||||||
Karbonmentes, többlet villamos energia innovatív technológia által gázenergiává (hidrogén, biometán) történő alakítását célzó fejlesztések megvalósítása 2020-3.1.2-ZFR-KVG |
4 | |||||||||||||
Energiaközösségek kialakítását és működését támogató mintaprojekt megvalósítása 2020-3.1.4-ZFR-EKM |
2 | |||||||||||||
Intézményi kiválósági programok 2015-2019 |
K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések | |||||||||||||
K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések GINOP-2.2.1-15 |
93,24 |
|||||||||||||
Versenyképességi és Kiválósági Együttműködések VEKOP-2.2.1-16 |
2,29 |
|||||||||||||
Nemzeti versenyképességi és kiválósági program NVKP_16 |
28 |
|||||||||||||
K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések GINOP-2.2.1-18 |
17,525 | |||||||||||||
Nemzeti Kiválósági Program 2018.1.2.1-NKP |
5 |
|||||||||||||
Versenyképességi és Kiválósági Együttműködések VKE_17 |
17 | |||||||||||||
Versenyképességi és Kiválósági Együttműködések 2018-1.3.1-VKE |
26 |
|||||||||||||
Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ – kutatási infrastruktúra fejlesztése | ||||||||||||||
Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ - Kutatási infrastruktúra fejlesztése GINOP-2.3.4-15 |
38,86 |
|||||||||||||
Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ – Kutatási infrastruktúra fejlesztése FIEK_16 |
8 |
|||||||||||||
Kompetencia központok létrehozása - Kutatási infrastruktúra fejlesztése | ||||||||||||||
Kompetencia központok létrehozása - Kutatási infrastruktúra fejlesztése 2019-1.3.1-KK |
8,5 | 7,5 | ||||||||||||
Egyetemi innovációs ökoszisztéma | ||||||||||||||
Egyetemi innovációs ökoszisztéma 2019-1.2.1-EGYETEMI ÖKO |
1,5 | |||||||||||||
Intézményi kiválósági programok | ||||||||||||||
Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program 2019 | 15 | |||||||||||||
Tématerületi Kiválósági Program 2019 | 9,2 | |||||||||||||
5,4 | ||||||||||||||
Infrastruktúra 2015-2019 |
Stratégiai K+F műhelyek kiválósága | |||||||||||||
Stratégiai K+F műhelyek kiválósága GINOP-2.3.2-15 |
64,2 |
|||||||||||||
Stratégiai K+F műhelyek kiválósága VEKOP-2.3.2-16 |
4,015 |
|||||||||||||
Kutatási infrastruktúra megerősítése - nemzetköziesedés, hálózatosodás | ||||||||||||||
Kutatási infrastruktúra megerősítése – nemzetköziesedés, hálózatosodás GINOP-2.3.3-15 |
25,29 |
|||||||||||||
Kutatási infrastruktúra megerősítése – nemzetköziesedés, hálózatosodás VEKOP-2.3.3-15 |
6,005 |
|||||||||||||
ELI lézer kutatóközpont | ||||||||||||||
ELI lézer kutatóközpont megvalósítása (ELI-ALPS) nagyprojekt, 2. fázis GINOP-2.3.6-15 |
45,459 | |||||||||||||
Regionális kutatóintézeti kapacitások megerősítése | ||||||||||||||
Regionális kutatóintézeti kapacitások megerősítése GINOP-2.3.1-20 |
27 | |||||||||||||
Kutatói kiválósági programok 2015-2019 |
Kutatói kezdeményezésű témapályázatok | |||||||||||||
Kutatói kezdeményezésű témapályázatok K_15; K_16; K_17 |
5,98 |
7 |
6,5 |
|||||||||||
Kutatói kezdeményezésű témapályázatok K_18 Fiatal kutatók által kezdeményezett kutatási témapályázatok FK_18 |
9,4 |
|||||||||||||
Kutatási témapályázatok és nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási témapályázatok K_19; ANN_19; SNN_19 |
5,8 | |||||||||||||
Posztdoktori pályázatok | ||||||||||||||
Posztdoktori pályázatok PD 2015/1,2,3 |
1,57 |
|||||||||||||
Posztdoktori kiválósági program | ||||||||||||||
Posztdoktori kiválósági program PD_16; PD_17; PD_18; PD_19 |
1,8 |
1,5 |
1,5 |
4 |
||||||||||
Fiatal kutatók által kezdeményezett kutatási témapályázatok | ||||||||||||||
Fiatal kutatók által kezdeményezett kutatási témapályázatok FK_17; FK_19 |
3 |
|||||||||||||
Nemzetközileg kiemelkedő eredményeket elérő kutatócsoportok támogatása | ||||||||||||||
Nemzetközileg kiemelkedő eredményeket elérő kutatócsoportok támogatása KH_17; KH_18; |
1 |
1,2 |
||||||||||||
Élvonal – Kutatói Kiválósági Program | ||||||||||||||
Élvonal – Kutatói Kiválósági Program KKP_17, KKP_19; |
3 |
3 |
||||||||||||
Nemzeti Kiválósági Program | ||||||||||||||
Nemzeti Kiválósági Program NKP_17 |
10 |
|||||||||||||
Nemzetközi együttműködés 2015-2019 |
Európai Kutatási Tanács (ERC) kutatók számára meghirdetett pályázataihoz kapcsolódó hazai támogatások | |||||||||||||
ERC_HU_15 (450 MFt); ERC_16_MOBIL (200 MFt); |
0,45 |
0,45 |
0,1 |
0,1 |
||||||||||
Nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási témapályázatok | ||||||||||||||
NN_17, ANN_17, SNN_17; V4-Japán Közös Kutatási Program (2015: 45,5 MFt); KNN_16 (2016: 72 MFt); NN_18, ANN_18, SNN_18 |
1 |
1 |
||||||||||||
A magyar részvétel ösztönzése a Horizont 2020-hoz kapcsolódó közös programokban és közös technológiai kezdeményezésekben | ||||||||||||||
KKV_15 (2015-16: 60 MFt, 2017: 100 MFt); 2018-2.1.4-KKV (2018: 100 MFt); EU_KP_16 (2017 84,7 MFt); 2018-2.1.2-EU_KP_16 (230 MFt, 2018: 80 MFt); NEMZ_15 (1 380 MFt); NEMZ_16 (2016: 710 MFt, 2017: 697,5 MFt); 2018-2.1.5-NEMZ (2018: 442 MFt); 2018-2.1.6-NEMZ_ECSEL (2018: 760 MFt); ERA-NET Infect-ERA (2015: 40 MFt, 2016: 40 MFt); ERA-NET E-Rare-3 (2015: 45 MFt, 2016: 45 MFt, 2017: 45 MFt, 2018: 46,5 MFt); M-ERA.NET-2 (2015: 90 MFt, 2016: 90 MFt, 2017: 90 MFt); JPND (2017: 190 MFt, 2018: 200 MFt); FLAG-ERA JTC (2015: 200 MFt, 2017: 155 MFt); Quant-ERA (2017: 90 MFt, 2018: 93 MFt); ERA PerMed (2017: 100 MFt); EUREKA_15 (400 MFt); EUREKA_16 (2016: 400 MFt, 2017: 400 MFt); 2018-2.1.3-EUREKA (2018: 75 MFt); 2019-2.1.2-NEMZ (2019: 395 MFt), 2019-2.1.3-NEMZ_ECSEL (2019: 707 MFt), 2019-2.1.6-NEMZ_KI (2019: 100 MFt), 2019-2.1.4_KKV (2019: 100 MFt), 2019-2.1.5-EU_KP (2019: 80 MFt), 2019-2.1.1-EUREKA (2019: 500 MFt), 2019-2.1.7-ERA-NET (2019: 832,5 MFt); |
2,2 |
1,5 |
1,97 |
1,46 |
2,41 |
|||||||||
H2020 Teaming | ||||||||||||||
H2020 Teaming |
1,91 |
|||||||||||||
Programalapú bilaterális kutatás-fejlesztési együttműködések | ||||||||||||||
TÉT_1517_IN (2017: 300 MFt); TÉT_1517_IL (310,932017: 311 MFt); TÉT_1617_CN (2017: 200 MFt); TNN_16 (2017: 150 MFt); INN_16 (2017: 150 MFt); TÉT_17_VN (2017: 200 MFt); KRP (2017: 154 MFt); TÉT_17_RU (2017: 150 MFt); TR-NN_17 (2017: 150 MFt); 2018-2.1.17-TÉT-KR (2018: 200 MFt); 2018-2.1.16-TÉT-IL (2018: 310 MFt); 2019-2.1.14-ÖNVEZETŐ (2019: 100 MFt), vietnami TéT (200 MFt), indiai TéT (300 MFt) |
0,79 |
0,68 |
1,83 |
0,67 |
1,72 |
|||||||||
Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TéT) Együttműködés támogatása | ||||||||||||||
TÉT_1517_AT (2017: 20 MFt); TÉT_15_TR (30 MFt); TÉT_15_AR (50 MFt); TÉT_15_MN (20 MFt); 2018-2.1.13-TÉT-FR (2018: 20 MFt), 2018-2.1.14-TÉT_15_-CN (2018: 40 MFt); 2018-2.1.12-TÉT-_16_HR (2018: 20 MFt); 2018-2.1.11-TÉT_16_-SI (2018: 20 MFt); 2018-2.1.15-TÉT_16_-PT (2018: 20 MFt); TÉT_16_RS (20 MFt);2018-2.1.10- TÉT_16_-MC (2018: 20 MFt); TÉT_16_FR (30 MFt); TÉT_16_JP (50 MFt); TÉT_17_AT (20 Mft); TÉT_17_FR (20 MFt); 2019-2.1.10-TÉT-IL (930 MFt), 2019-2.1.11-TÉT (2019: 160 MFt), UK_GYAK_17 (2017: 25 MFt); 2018-2.1.1-UK_GYAK (2018: 25 MFt), 2018-2.1.7-UK_GYAK (2019: 30 MFt), |
||||||||||||||
Innovációs Alaprész 2020 |
Piacvezérelt vállalati KFI támogatása |
|||||||||||||
Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása 2020-1.1.2-PIACI KFI |
40,88 | |||||||||||||
KKV Start program | ||||||||||||||
KKV START Innováció 2020-1.1.1-KKV START |
12 | |||||||||||||
Gyorsítósáv program | ||||||||||||||
Gyorsítósáv 2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV |
2 | |||||||||||||
Startup Factory program | ||||||||||||||
Startup Factory 2020-1.1.4-STARTUP |
2 | |||||||||||||
Iparjog | ||||||||||||||
Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében 2020-1.1.3-IPARJOG |
0,08 | |||||||||||||
Nemzetközi programok | ||||||||||||||
NEMZ (400 MFt), NEMZ_ECSEL (891 MFt), Horizont 2020 KKV (100 MFt), EUREKA (500 MFt), TéT (200 MFt), UK_gyak (50 MFt), TéT (200-200 MFt), ERA-NET COFUND (832,5 MFt), EIT-KIC (500 MFt). |
3,8 | |||||||||||||
COVID Alap | ||||||||||||||
COVID Alap | 3 | |||||||||||||
Befektetés a jövőbe Alap | ||||||||||||||
Befektetés a jövőbe 2020-1.1.6-JÖVŐ |
7 | |||||||||||||
Kutatási Alaprész 2020 |
Tématerületi Kiválósági Program 2020 | |||||||||||||
Tématerületi Kiválósági Program 2020 2020-4.1.1.-TKP2020 |
47,3 | |||||||||||||
Új Nemzeti Kiválóság Program | ||||||||||||||
Új Nemzeti Kiválóság Program, Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-20-1 |
0,6 | |||||||||||||
Új Nemzeti Kiválóság Program, Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-20-2 |
||||||||||||||
Új Nemzeti Kiválóság Program, Felsőoktatási Doktori Hallgatói Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-20-3 |
1 | |||||||||||||
Új Nemzeti Kiválóság Program, „Tudománnyal fel!” Felsőoktatási Doktorvárományosi és Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-20-4 |
0,832 | |||||||||||||
Új Nemzeti Kiválóság Program, Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-20-5 |
1,4 | |||||||||||||
Új Nemzeti Kiválóság Program, „Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj ÚNKP-20-6 |
0,168 | |||||||||||||
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíjhoz | ||||||||||||||
Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíjhoz KDP-2020 |
0,3 | |||||||||||||
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program | ||||||||||||||
Posztdoktori és fiatal kutatói kiválósági program PD_20; FK_20 |
4,8 | |||||||||||||
Kutatási témapályázatok | ||||||||||||||
Kutatási témapályázat; nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási témapályázatok K_20; ANN_20; SNN_20 |
6,6 | |||||||||||||
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program | ||||||||||||||
Élvonal - Kutatási Kiválósági Program KKP_20 |
3 |